+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cinler Neye Benzer ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cinler Neye Benzer ?


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Cinler Neye Benzer ?


  Reklam  Cevap: Cinler Neye Benzer ?

  Kardeşlerim Bildiğimiz Gibi Cinler Dumansız Ateş Alevinden Yaratılmış Ruhanî Varlıklardır.

  Yaşama Süreleri Yâni Ömürleri Hakikatta İnsanlarla Aynı Süre Olmasına Rağmen, Yapı Şartları ve Özellikleri Dolayısıyla, Bu Süre Bazen Bize Göre 700-1000 Yaşını Bile Bulmaktadır... Yâni Gerçekte, Kendi Öz Zamanlarına Göre 60-70 Senelik Ömürleri, Bizim Zaman Birimimize Kıyaslandığı Takdirde, Karşımıza 1000 Seneye Yakın Bir Ömür Süresi Çıkabilmektedir...

  Cinlerde İnsanlar Gibi Evlenir , İnsanlar Gibi Dişileri Ve Erkekleri Vardır , Cinlerdende İman Eden Müslümanlar Var , Küfre Düşmüş Kafirleride Vardır.

  Onlarda Farklı Taifelere Ayrılmışlardır. Hristiyanları , Yahudileri ,Puta Tapan Müşrikleri Vardır Kardeşlerim..Hatta Büyük Cin Padişahları Ve Her Birinin Kabileleri Vardır.

  Cinler Kaç Sınıftır Onuda Açıklayalım :

  Cinler Genel Olarak 3 Sınıftır : 1. Havada Uçabilen Cinler . 2. Kedi , Köpek Ve Yılan Şekline Girebilen Cinler . 3. Bir Sınıfı da Aynı İnsanlar Gibi Sorumlu Yaratıklardır.

  Cinlerden Allah Ve Resulune İman Eden Salih Takva Ehli Müslüman Kardeşlerimiz Vardır . Onlarda Biz İnsanOğluna Yardım Ederler Ve Hayır Duada Bulunurlar.

  Cinler İnsanlardan Zeki Midir?

  Cinler, İlim ve Zekâ Olarak Sanıldığının Tersine İnsanlardan Geridedirler. İlmi Genellikle İnsanlardan Öğrenirler. Zekâ Seviyeleri 10–12 Yaşındaki Çocuğunki Kadardır.

  Cinler Neden Gece Vakti Uyanıktırlar?

  Cinler 4. Boyutta ,Bizler İse 3. Boyutta Olduğumuz İçin Yani Boyut Farkından Dolayı Onların Gecesi Bizim Gündüzümüz ,Bizim Gecelerimiz Onların Gündüzüdür.

  Cinlerin Aslı Bedeni Şöyledir Kardeşlerim :

  1. Cinler Çok Hızlı Hareket Etmektedirler. İnsanOğlunun 1 Günlük Yolunu Onlar 1 Saatte Varmaktadırlar. Bu Hızları Dolasıyla Bu Alemi İstedikleri Gibi Gezmektedirler.

  2. Cinlerin Boyları 1 Metreyi Geçmez , Burda Yazılan Bilgiler Yeryüzünde Yaşayan Zahir Cinler İçin Geçerlidir. Cinler İnsanlardan Daha Kısa Boyludur.

  3. Cinleri Başları İnsanların Başından Büyüktür. Ulvi Cinlerin Çok Hoş Ve Güzel Görüntüsü Vardır ,Bilmenizi İsterim ..

  4. Cinlerin Gözleri Öne Doğru Çıkıktır. Bazı Cinlerin Gözleri İse Japonların ve Çinlilerin Gözleri Gibi Çekiktir ve Uzundur Şu da Var ki İnsanların Gözleri Gibi Dar Değildir, Aksine Geniştir Tıpkı Ceylan ve Ahu Gözleri Gibidir Normal de Cinlerin Gözü Büyük ve Geniştir , Fakat Biraz Uzunluk Arz Eder .

  Göz Renkleri Tıpkı Beşeri Değişik Renktedir ve Gözleri Sadece Kırmızı değildir, Bazı Cinlerin Göz Rengi Siyah , Bazı Cinlerin Göz Rengi Mavi , Bazı Cinlerin Göz Rengi Bal Rengindedir Gözleri Göz Bebekleri İnsanların Göz Bebeği Gibi Yuvarlak Değildir , Elipis Şeklinde Ve Kavislidir.

  5. Cinlerin Kulakları At , Kedi Ve Aslan Kulaklarını Benziyor. Müslüman Olanlar Cinler Sakal Bırakırlar, Sakal Bırakmayan Azgın Ve Sapmış Cinler Sakal Bırakmazlar Ve Sakallı Olanlarla Karşılaştıkları Zaman Sakallı Cinlere Harap Olmuş Bir Surat Tabirin de Bulunurlar .

  6. Cinlerin Saçları Oldukça Sıktır Ve Bazı Erkek Cinlerin Saçları Seyrektir,Tıpkı İnsan Saçı Gibi Çok İleri Yaşlarda Cinler Yaşlandıkça Onların Saçları da Dökülmektedir. Hanım Cinlerin Saçları Uzun ve Çoktur. Saç Uzunluğu Bir Şeref , Onur Ve Gurur Simgesidir. Hanım Cinler Arasında , Bazılarının Saçları Yere Değer.

  7. Cinlerin Elleri İnsanların Elinden Uzundur Ve Diz Kapaklarına Kadar Uzundur , Ayakları Gayet Geniştir Ve Kıllarla Kaplıdır.

  8. Ulvi Cinlerin Başında İki Boynuz Vardır, Ama Bunlar Çok Küçük, Narin Ve Şeffaftır.Asla Uzun Değildir. Ama İblis Soyundan Gelen Cinlerin Boynuzları Hayli Uzun ve Kalındır.

  9. Cinlerin Ten Rengi Esmer Olup Hafifçe Tüylerle Kaplıdır. Bazılarının Teni Kırmızı, Bazılarının Mavidir.

  10. Elbise Giyme Alışkanlıkları Vardır. Genelde Siyah Rengi Seçerler Ve Severler. Bazıları da Beyaz Ve Maviyi Severler. Ayakkabıda Giyerler, Ama Bir Farkla ; Şeytan Soyu Olan Cinler Sol Ayağına Bir Ayakkabı Giyer, Sağa Bir Şey Giymez. Ama Müslüman Cinler İki Ayağına da Giyer. Ayakkabı İmaları da Papirüs Ve Hasır Otundan İmal Edip Giymektedirler.

  11. Cinlerinde Et Ve Kemikten Dokuları Vardır. Ama Hayal Edemeyeceğiniz Bir Yapı Ve Yumuşaklıktadır. Diğer Organları Çok Küçüktür. Sindirim Organları Yediklerini Hazmeder Ve İnsanlar Gibi Anüsten Dışarı Atar. Fakat Cinlerin Dışkıları İnsanların ki Gibi Olmayıp Sert Bir Buhar Gibidir. Küçük Abdestleri İse Şiddetli Bir Buhar Gibidir. Ancak Kolayca Akar.

  12. Rabbimiz Ben Cinleri Ve İnsanları Yalnız Bana Kulluk Ve İbadet Etsinler Diye Yarattım Buyuruyor.( Zariyat - 56) Allah'ın Selamı Ve Rahmeti Ulvi (Rahmani) Cinlerin Ve İslam Ehli Müslümanların Üzerine Olsun İnşaAllah ..


 3. Misafir
  Teşekrüler konuda oldukca bilgilendim emeğinize saglık

 4. Misafir
  çok korkunç

 5. Misafir
  hiçde bilee bilmediğimiz şeylerde bilgilendiriyorzzz

 6. Misafir
  Bunları görüntü ve hallerini anlatan nereden biliyor.

 7. Şafii
  Üye
  Cinler neye benzer bilemeyiz çünkü görünmezler

+ Yorum Gönder
cinler neye benzer,  cin neye benzer,  şeytan neye benzer,  cin nedir neye benzer,  cinler neye benziyor,  şeytan neye benziyor,  cinler neye benzerler