5 üzerinden 3.95 | Toplam : 19 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Kızım ezan sesinden korkuyor ne yapmalıyım?

  Kızım ezan sesinden korkuyor ne yapmalıyım? Bilgi verir misiniz

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör

  Cevap: Kızım ezan sesinden korkuyor ne yapmalıyım?

  Ezan sesi çok yüksek ise korkması normaldir. (keşke kızınızın yaşını yazsaydınız)
  Yaşı 3-4 ise onu camiye götürün ve sesin nerden geldiğini, kimin okuduğunu görsün inşallah geçer.


 3. 3
  Misafir

  Cevap: Kızım ezan sesinden korkuyor ne yapmalıyım?

  kızım ezan veya ilahi 0kunurken k0rkup ağlıy0r özellikle sabah ezanında kendisi 3.5 yaşında bu sorun 1 yaşından beri var ne yapmalıyız


 4. Reklam

 5. 4
  Hoca Moderatör

  Cevap: Kızım ezan sesinden korkuyor ne yapmalıyım?

  3-4 yaşında bir çocuğun ezandan korkması normal değildir.
  Kardeşler mutlaka iyi tavsiyelerde bulunacaklar, benim tavsiyem bir müezzinle tanıştırın onu sevsin/ikram etsin sonra bu işin ne anlama geldiğini, nasıl ve neden okuduğunu anlatsın.
  inşallah korkusu geçer.


 6. 5
  Misafir
  Kızım sabah eczanında korkup ağlıyor ve bida yatmıyor gündüzleri de oluyor ama gecedeki gibi değil napmalıyım kızım kasımda iki yaşına girecek lütfen acil cvp


 7. 6
  arifselim Yönetici
  Bunun ezanla bir ilgisi yoktur. Bu yaşlarda bazı çocuklarda bu tür tepkiler olabilir. Eğer sürekli oluyor ve geçmiyorsa doktora götürebilirsiniz.


 8. 7
  Misafir
  Kizim 17 yasinda ezan sesini duydugunda agliyor korkuyor acil yardim istiyorum neden oyle oluyor


 9. 8
  arifselim Yönetici
  Bunun nedeni anlayabilmek için ancak bu konuda uzman bir doktor veya alim bir kimse ile konuşması ve sorununu anlatması ile çözülebilir. Çok geçmiş olsun.


 10. 9
  Misafir
  Kızım 8 aylık gece bir ara uyandı ve uyumadi bir kaç dakika uyanık kaldı ve o birkaç dakika içinde ezan okumaya başladı ezan sesi çok yüksek değildi ama kızım kapı girişine bakarak ağlamaya başladı oda karanlıktı ışığı açıp yanıma aldım. NE yapmalıyım acaba bu durum normal mi.


 11. 10
  arifselim Yönetici
  Eğer kızın küçük yaşta ise bu tür durumlar normaldir ve zamanla geçecektir.Eğer isterseniz uzman bir doktora gösterebilirsiniz.


 12. 11
  Misafir
  - Kizim sabah ezanın dan çok korkuyor bir daha uyuyamiyor ne yapmalıyız acil cvp

  - Kizim 15 yasinda ama bir aydir ezan sesini duyunca uyuyamiyor ve cok korkuyor ne yapmaliyim

  - Kızım engelli ezan veya kuran okunduğunda ağlıyor kızım 3.5 yaşında ne yapmalıyım hangi süreyi yada duayı okumalıyım


 13. 12
  arifselim Yönetici
  - Bebeklerin yada çocukların ezan sesinden veya işittikleri değişik seslerden korkmaları çok normal ve sıradan bir şeydir. Bu zamanla geçecek olan korkulardandır. Bazı çocukların farklı korkuları olabilir. Onlara anlayabilecekleri seviyelerine göre anlatmak yada sevdirmek iyi olur.


 14. 13
  Misafir
  Kızım 2 yaşında annemin evi caminin tam yanında diyebilirim. Bugün öğle ezanı okunurken bir anda çığlık atmaya başladı sakinleştirmeye çalıştım dudakları titriyodu korkudan. Bizde ezandan korkmamasi için telefondan ezan dinlettiriyoruz uyutuyoruz çokta güzel uyuyor hocayla tanistirdim minareyi gösterdim camiyi gösterdim ama hiçbiri korkusunu yenmek için çare olmadı zaten ezan diye algilamiyor yüksek bir ses olarak algılıyor. Bende gittim hocaya söyledim en azından bizim tarafın sesini kismasini rica ettim anlayışla karşıladı bugün ikindi ve akşam ezanında korkmadı çocuk çünkü ses normal geliyordu. Ne olduysa artık bilmiyorum sikayet falanmi geldi yatsı ezanında yine yüksek sesle ezan okundu.Sunuda soylemezsem olmaz 2 yaşındaki çocuğa saygı duymayan kişi ne müslüman olabilir nede insan.


 15. 14
  Kosinüs Üye
  Ezan dan değil o sesten.Bizim evde camiye yakın.ezan okunduğunda aniden ortaya çıkan yüksek ses basıncından irkiliyor-korkuyor insan yine gece aniden uykudan uyanıyorsun ne oluyor diye.yani normal birsey .ezana bağlamana gerek yok.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son