+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sekerat, yani koma halindeyken kişi neler görür, neler yaşar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Sekerat, yani koma halindeyken kişi neler görür, neler yaşar?


  Reklam  Cevap:
  Sekerat, yani koma halindeyken kişi neler görür, neler yaşar?


  "Komadayken ahiretin perdeleri açılır!"

  Nihat Hatipoğlu koma diye tercüme ettiği sekerat haline girmiş bir insanın gözleri önünde ahiret perdelerinin açıldığını, kişinin cennet ve cehennemden hangisine gideceğini göreceğini öne sürdü


  Sabah gazetesinin Ramazan sayfasında Nihat Hatipoğlu yine ilginç bir iddia ortaya attı. Prof.Dr. Hatipoğlu, bugünkü yazısının bir bölümünü 'sekerat' konusuna ayırdı ve "İnsanın ölüme yakın olduğu anlarda, dünyaya ait kapıları kapanırken, ahiretin perdeleri açılır. Kişi, cennet ve cehennemden hangisine gideceğini görür. O anda her şey yavaş yavaş matlaşır." diye yazdı.

  Nihat Hatipoğlu'nun yazısının işte o bölümü:

  HEP merak etmişizdir. Sekerat, yani koma halindeyken kişi neler görür, neler yaşar? Ölüme yakın olan o anda, dünyaya ait kapılar yavaş yavaş kapanır ve ahiret alemine ait perdeler açılır. Kişi cennet veya cehennemden hangisine gideceğini görür. Bazı kişilerde görülen telaş hali, bazı kişilerde görülen rahatlık hali de bu gördüklerinden kaynaklanmaktadır. O anda her şey yavaş yavaş matlaşır. Kişi siyah veya beyaz bir ışık görür. Bir sahabe vefat ederken, Hz. Peygamber'e (s.a.v.), "Ey Allah'ın Resulü! Siyah bir ışık görüyorum" dediğinde, efendimiz dua etmiş ve siyah ışık uzaklaşmıştır. Kişi ölmek üzereyken ölüm meleğini görür. Mümin kişi ölüm meleğini güzel bir surette görür. Zalim ve imansız kişi ise ölüm meleğini en korkunç haliyle görür. Kişinin canı, boğazına yanaşınca (Nisa, 18) o anda bir şey yapamayacağını anlar ve elleriyle ayakları birbirine karışır.
  iktibas dergisi

+ Yorum Gönder
komadaki insan ne hisseder,  sekerat hali,  koma halinde ne hissedilir,  seraket halinde ne gorurker