+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cünüplük kaç yaşında başlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Cünüplük kaç yaşında başlar

  Cevap: Cünüplük kaç yaşında başlar isimli yazı www.Mumsema.com

  Ergenlik çağına girmişsen olursun

 2. Misafir

  Cevap: Cünüplük kaç yaşında başlar


  Reklam  genç yaşın daha küçük düşünme böyle şeyler ibadet et bol bol allaha inan ve haftad 1 ker güsül al

 3. Misafir
  Abi mesela kız 5-6 erkek 8-9 yaşları gibi cünüp olursa o sayılırmı mesela gusülü filan bilmiyor o yaşlarda

 4. arifselim
  Yönetici
  Bu dediğin yaşlarda ne kız nede erkek cünüp olmazlar. Cünüp olmak için gerekli durumlar bu yaşlarda meydana gelmez.

 5. Misafir
  Ben 14 yayındayım ne bir büyüme var ne de bir boşalma ama mezi denilen sey geliyor bana yardimci olurmusunuZ ?

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Ergenlik yaşına girmek illada 14 veya 15 yaşına girmek manasına gelmez. Bu tür durumlar 18 yaşlarına kadar bile normal sayılabilir endişelenecek bir şey yoktur.

 7. Misafir
  Merhabalar ben 15 yaşındayım ve sıçrayarak akan meni geliyor bende fakat sabah kalktığımda tam olarak farklı bi şey gördüm.Rüyamdayken titreme hissine kapıldım sonra kalktığımda ise hiç yapışkan olmayan bir büyük damla gelen (idrar olmayan bir sıvı gördüm).Kalktığımda baktım ve yapışkanlık yoktu ayrıca.Bu menimidir mezimidir gusül almam gerekir mi?

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Rüyasında ihtilam olan bir kimse uyandıktan sonra da bir ıslaklık görürse gusül abdesti almalıdır ve şüphede bırakmamalıdır. Meni rengi, koyu yoğun ve beyazdır. Ama uyanana kadar renk özelliğini kaybedebilir bunun için bu durumda gusletmekte her zaman fayda vardır.

 9. Misafir
  bi sorum olucak ben ne kadar istemesemde bazen mastürbasyon yapıyorum çıkan sıvı bembeyaz değil rengi su gibi ve yapışkan bu meni mi şimdi mezi mi bu ara 12 yaşındayım

 10. arifselim
  Yönetici
  Mastürbasyon yapmaya çalışma ve bunu sakın alışkanlık haline getirme. Bu hem sağlığın için hemde dinin açısından son derece zararlı ve günahtır. Bu dediğin mezidir. Mezi ince şeffaf ve yapışkandır, kişiyi cünüp yapmaz.

 11. Misafir
  Hocam lütfen yardım edin 12 yaşındayım mezi geldi benden dini sorumluluklarım kesin olarak başladı mı ben meni geldiğinde başlıyor diye 3-4 yerde okudum mezi geldiğinde de dini sorumluluklar başlar mı lütfen cevap verin ağlıyorum her gün bu sebepten dolayı Allah'a borcumu yerime getiremezsem diye çoğu yerde mezi geldiğinde sorumluluk başlamaz anlamında şeyler yazıyordu Meni geldiğinde başlar yazıyordu ben ne yapmalıyım ? Şuan günahlarım başladı mı ? Başladıysa vay halime Hocam her gün ağlamaktan gözlerim morardığı oldu lütfen yardım edin ..

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Ergenliğin bir alameti meninin gelmesidir ama meni gelmeden de ergenliğe girilebilir. Mezi gelmesi meninin de olduğuna işarettir. En doğrusu artık bugünden itibaren ibadetlerine ve helal ile harama dikkat et.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
erkekler kaç yaşında boşalır,  cünüplük,  cünüplük kaç yaşında başlar,  erkekler kac yasinda bosalir,  cenabetlik kaç yaşında başlar,  kaç yaşında cünüp olunur,  erkek kaç yaşında boşalır