+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah nasıl düşer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer?

  Hocam ehli sunnete gore bi arastirin derim talak mevzusunu defelarca bosol demek nikah tehlikeli olmaz mi

 2. Misafir

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer?


  Reklam  Esim evden ayrildi illa bosanalim dedi bir ay sonra eve dondu karim ama halet elimi bile surdurmuyor dini nikahimiz dustugunden olabilirmi

 3. Şema
  Moderatör
  nikahimiz dustugunden olabilirmi
  "BOŞADIM" kelimesi koca tarafından 3 defa ayrı zamanlarda kullanılmadan nikah düşmez.

 4. Misafir
  Hocam ben bi bayanım erkek arkadaşım başkasıyla evli ve benle de dini nikah kıydı ailem bilmiyor şahit iki tane arkadaşımız oldu nikah kırılırken çokta gönüllü değildim. Üstünden zaman geçti sorun yaşadık eşim bana telefonda konuşurken seni bosuyorum bosuyorum bosuyorum dedi üc kez artık azadsin dedi. Bunu dedikten iki gün sonra da yok sarhoştum yok gönüllü söylemedim dinen zaten iki şahit gerek bozulmasına da filan demeye başladı . Bizim nikahi miz düşmüş oluyor mu ?

 5. Şema
  Moderatör
  bayanım erkek arkadaşım başkasıyla evli ve benle de dini nikah kıydı ailem bilmiyor şahit iki tane arkadaşımız oldu
  Nikahınız geçersidir ve babanız nikaha izin vermeden nikah kıydıramazsınız
  Böyle gizli işleri çevirenleri Allah affetmez dikkat edin.

 6. Misafir
  Hayırlı günler bn nişanlıyim dini nikahımiz var ama ayrıldık nişanı attık aileler de biliyor nasıl bosanacaz nişanlı olduğum kişi başka şehirde uzaktan uzağa tlfna sesimizin birbirine ulaştığı taktirde bosanabilir miyiz yoksa yüz yüze mi olmamız gerekiyor.

 7. Misafir
  Selamun aleykum ben bayanim 5 yildir ailemden ayriyim bazi nedenlerden dolayi gorusmuyorum.2 yildir tanidigim erkek arkadasimla dini nikah kiydik sahitlerle.2 ay sonra anlasamadik esimde bende aglayarak ayrildik halen telefonda konusuyoruz ama esim baska sehirde ben baska sehirdeyim bana bosol demedi bizim nikahimiz dusmusmudur? Bide baska kadinla cinsel beraberlik yaparsa nikah dusermi ?

 8. Şema
  Moderatör
  bana bosol demedi bizim nikahimiz dusmusmudur
  Boş ol demeden dini nikah düşmez ama baba izni olmadan nikah olmaz bunu bilin

 9. Misafir
  Mrb hocam ben üniversite ögrencisiyim erkek arkadaşımın ailesi ile birlikte kaliyorum çoğu zaman bizde imam nikahı kiydik ama erkek arkadaşım bi türlü düzelmedi çok saygısız ve kırıcı olmaya başladı ben bosol dedim o demedi ve nikah kiyilirken bi kağıda Arapça baba isimleri bizim isimlerimiz birde altın miktarı yazıldı şimdi hocam bu benden bosanmiyor nasıl yardımcı olabilirsiniz bana.

 10. @hmet
  Üye
  Temelden dine uygun olmayan iş yapmışsınız. Aileniz olmadan kıydığınız nikah geçersizdir.

 11. Misafir
  Annem babamdan önce nişanlanmış ve aileler ,birbirleriyle görüşürlerse günah olur diye imam nikahı kıymış annem 1 ay sonra sözü atmış eşyaları vs götürmüş karışı tarafta sözü atmış tabi aynı odanın içinde bile bulunmamışlar bir birliktelik söz konusu değil .annem daha sonra babam ile evlenmiş aradan 20 yıl geçti tabi annem babam ile evlenirken aileler dahil kimse imam nikahını hatırlamamış . Şimdi annem çok üzgün babamla olan evliliği gerçek midir? Lütfen cevaplayın.

 12. Şema
  Moderatör
  Annenin eski nişanlısı onu boşamamışsa hala nikahlıdır demektir.
  Bu işi siz bir müftünün yanına gidin danışın

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
imam nikahı nasıl bozulur,  imam nikahı nasıl düşer,  dini nikah nasıl bozulur,  dini nikah nasıl düşer,  Nikah nasıl düşer,  imam nikahi nasil bozulur,  dini nikah ne zaman düşer