+ Yorum Gönder
14. Sayfa BirinciBirinci ... 1113141517 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah nasıl düşer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Esim bana kizdi ve mesajla bos ol diye 3 sefer artik karim degilsin yazdi yani bunu yuz yuze soylemedi simdi 2 aydir gorusmedik nikahimiz dusmusmudur

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Dini nikah yazarak da olur yüzyüze olmak da şart değildir. Bu şekilde bir defada söylediği 3 defa boş ol cümlesi ile bir talakınız gideceğine dair diyanetin fetvası vardır. Mutlaka bir müftülüğe gidin danışın.

 3. Misafir
  Erkek arkadaşımla imam nikahı kıydık 1 sene sonra çok büyük anlaşmazlıklar yaşadık ve ayrıldık imam nikahı var nasıl bozulacak hocbiseklde yüzyüze gelmedik ve konuşmadık nasıl bozulacak nikah yardım edermisiniz

 4. arifselim
  Yönetici
  Nikah eğer gizli kıyılmışsa zaten geçerli değildir. Eğer şartları yerinde olan bir nikahsa, erkeğin hanımını boşamadan nikah bitmez. Senin yanında veya yüzüne karşı demesine gerek yoktur. Seni veya onu boşuyorum, boşadım, boş ol gibi kelimeleri diyerek nikah bitmiş olur.

 5. Misafir
  Hocam ben eşimi çok seviyorum çocuklarımıda çok seviyorum bir anlık sinirle söyledim ama pişmanım aradanda 30 Geçti tekrar barıştık ve şuan mutluyuz 40 gün geçmeden nikah düşmez diyorlar doğrumudur

 6. mum
  Administrator
  40 gün geçmeden nikah düşmez diyorlar doğrumudur
  Öyle bir şart yok kardeş evliliğinize devam ediniz.

 7. Misafir
  Kocam sarhosken iki kere ayri ayri yerlerde senin 3 talakinda bossun dedi tek mekandada 3kere bossun dedi bosanmis olurmuyum

 8. arifselim
  Yönetici
  İsteyerek ve bir mazereti olmadan sarhoş olan bir kimsenin yaptığı boşama geçerli olur. Her seferinde bir talak gider. Eğer iki sefer bunu yapmışsa geriye bir talak kalır. Mutlaka bir müftülüğe giderek yüzyüze sorunu konuşmanız gerekir.

  - Mazereti olmadan içki içip sarhoş olursa karısını boşadığı takdirde Hanefi ve Şafii mezheplerinin Cumhur-u ulemesına göre hanımı boşanmış sayılır (al-Mühezzeb, Mecma`ül-Enhur).

 9. Misafir
  Merhabalar. Kocamla resmi bir evrakta eski soyadim yazmasi uzerine konusuyorduk saka maksatli bosadin mi yoksa beni dedim oda he bosol bosol bosol dedim dedi sakalastik. Nikah dusmus mudur?

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Talakın şakası da ciddidir, ciddisi de ciddidir. Bunu demesi ile bir talak gitmiş olur ve geriye iki talakınız kalmış olur. İmanın ve talakın şakası yoktur.

 11. Misafir
  Slm hocam kocam bana çok kizmisti kavga ettik sinir anında uç defa boş ol dedi nikah bozulurmu

 12. emre
  Devamlı Üye
  Bu sinir anı söyleme şekilleri ve yeri zamanı hiçbiri belli değil. Yarım satırla anlatılacak bir olay değil. Bir müftülüğe gidip detaylıca durumu izah edin.
  ----
  Sözüm üstteki tüm herkese kocasıyla kavga edenin evliliğinden bir hayır gelmez. Yok beni başmaya zorladım yok sinirlendirdim tartıştım bu ne biraz kendinize gelin islama göre yaşamaya çalışın.

+ Yorum Gönder
14. Sayfa BirinciBirinci ... 1113141517 ... SonuncuSonuncu
imam nikahı nasıl bozulur,  imam nikahı nasıl düşer,  dini nikah nasıl bozulur,  dini nikah nasıl düşer,  Nikah nasıl düşer,  imam nikahi nasil bozulur,  dini nikah ne zaman düşer