+ Yorum Gönder
12. Sayfa BirinciBirinci ... 911121315 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah nasıl düşer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Başka bir yolu yokmu hocam çok sinirliydim ve annesine götürdüm sabah gelip alıcağımı bu evden dışarı çıkarsa boşol boşol boşol dedim o sinirle çıkmış evimize gelmiş bir yol gösterin ALLAH Rıza'sı için

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Sinir bir mazeret değildir. Ne olursa olsun iman ve talak konusunu hiç kimse hafife alamaz. Bir kerede ve bir mekanda 3 defa boş ol demekle bir talak gittiğine dair diyanetin fetvası vardır. Bir müftülüğe gidin ve bilgi alın.

 3. Misafir
  bundan bir Sene önce erkek arkadasimla dini nikah kiydik ama ben yoktum vekaleten kiyildi vekalet verdigim kisiyide tanimiyordum ailemden gizli oldu hersey. Bi kac ay sonra ayrilmak istedi kendisi ve bana mesaj yazarsl bitti artik dedi ben istemedim sonra aradan bi kac ay daha gecti ve bu kez ben ayrilmak istedim o istemedi ve telefonda bana üc kez bosadim dedi istemeyerek de olsa. Öylece tamamen ayrildik ve bidaha kendisini görmedim. Simdi bir Erkek arkadasim var evlenmek istiyoruz önceki nikah gecerliligini kaybetmis oldu mu ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Bu kıydığın nikah tamamıyla zaten gizli yapılmış ve şartları yerine getirilmemiş. Bu nikah geçerli değildir. Şayet geçerli olsaydı bile telefonda sana boş ol demesi ile de nikah bitmiş olur.

 5. Misafir
  İyi günler açık açık soracağım size sorumu bn ewli bi bayanim ve kocamla ayrılmak istiyorum çünkü başka bi adamı seviyorum onunla evlenmek istiyorum bu yüzden onunla nikahimizin düşmesi için onunmu demesi lazım erkek olarak erkek demeden düşmezmi bu nikah.o demeden sevdiğim adamla nikah kiysak yinede günaha girmiş olurmuyuz.teşekkürler şimdiden

 6. arifselim
  Yönetici
  Allah'tan kork ve eşinin namusuna ihanet etme. İstemiyorsan önce boşanırsın ondan sonra dilediğine gidersin. Onun nikahı devam ederken başkasını sevmek büyük bir ihanettir. Erkek talak vermeden veya mahkeme ile boşanma gerçekleşmeden nikah bitmez.

 7. Misafir
  Selamunaleyküm benim sorum şudur;bundan 10yıl önce nişanlımla imam nikahı kıydırdık fakat daha sonra ayrıldık o bana boşol demedi.daha sonra o bi evlilik yaptı ben evlenmedim.bizim evliliğimiz hala devam ediyormu nikahımız düşmüşmüdür?

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Sana boş ol demeden veya talakı bitirecek herhangi bir şeyi demeden nikah bitmez. Aradan 100 yıl geçse bile nikah devam eder.

 9. Misafir
  - Merhaba hocam ben iki evliyim ilk karimdan kanunen bosandim ama dinen boş ol demedim ve yeniden evlendim eski karimdan dinen boşanmış oluyo muyum??


  - Eşim ayrı ayrı zamanlarda babanın evine git yada çek git seni boşadım dedi. En son seni boşadım lafını söyledi 3 talak gerçekleşti boşanacaktık fakat geri döndü pişman eşimle tekrar nikahlanmak istiyoruz benim birisiyle nikahlanmam gerekiyormu ? Yada başka birisiyle nikahlanınca cinsi münasebet gerekiyormu ? Bunun başka bi çaresi yokmu ? Teşekkürler

 10. arifselim
  Yönetici
  - Resmi olarak boşanmakla bir talak gider geriye iki talak hakkınız kalır. Bu eski hanımınla yeniden evlenmen mümkündür.

  - Bu açıklama durumunuzu yeterince izah etmez. En doğrusu mutlaka bir müftülüğe gidin ve sorunu ayrıntılı bir şekilde anlatın. İnternet üzerinden sormakla bunun tam doğru cevabını almanız çok zordur.

 11. Misafir
  Ben karima belli yillarda 4sefer bos ol dedim ama hep beni kizdirdigi ve beni evden birakip gittigi icin sinir anindayken soyledim nikahi yapabilirmiyim

 12. arifselim
  Yönetici
  Aklı başından gidecek derecede iken verilen talak geçerli olmaz. Ancak bu yoksa verilen talaklar geçerli olur. Size tavsiyem bu konuyu bir müftülüğe giderek konuşun. Bu konular bu şekilde sormakla asla çözülmez.

+ Yorum Gönder
12. Sayfa BirinciBirinci ... 911121315 ... SonuncuSonuncu
imam nikahı nasıl bozulur,  imam nikahı nasıl düşer,  dini nikah nasıl bozulur,  dini nikah nasıl düşer,  Nikah nasıl düşer,  imam nikahi nasil bozulur,  dini nikah ne zaman düşer