+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Baba ile konuşmamak günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Baba ile konuşmamak günah mı?

  Cevap: Baba ile konuşmamak günah mı? isimli yazı www.Mumsema.com

  Anneye ve babaya hayata darilmayin kizmayin sizi kirsalarda bazen olur ya bize kizarlar sonucta atadir anneye babaya kusmeyin kuserseniz iste Allah o zaman bize darilir

  Her han gibi durumda size haram buyuruyorsa durumu tatli dilden izaha edin iyi birsey olmadini sôyleyin Allahı hatirlatin.

 2. Misafir

  Yorum: Baba ile konuşmamak günah mı?


  Reklam  Kardeşim demişsiniz ya haram şeyler diye babam tesettüre girmememi istiyor ben de küstüm ne yapmaliyim her türlü güzel yolla halletmeye çaliştim lakin olmadi en son küstük günah oluyor mu?

 3. arifselim
  Yönetici
  Sana Allah'ın farz kıldığını ne baba ne anne nede bir başkası engellemeye hakkı yoktur. Bu konuda babana itaat etmek zorunda değilsin. Darılmak senin hakkındır. Sadece ona bir saygısızlık etme.

 4. Misafir
  Ben bir kiz cocuguyum.babam surekli hic birsey yapmadigim halfe beni kiriyor hakaretlerde bulunuyor durduk yere beni gunaha sokuyor, hem psikolojik hem bedensel surekli zarar veriyor hatta bana agza alinmayacak kufur ediyor.anne babaya itaatim var beraber yasiyoruz ne derse yapiyorum.kirgin degilim lakin konusmak istemiyorum ve boylece evde sorunlar kavgalar ve hakaretleri minumum duzeye indirdim.suan benim babamla konusmama kararim yanlismidir acaba?

 5. Misafir
  babam ahlaki yönden zayıf bir insandır, namazını ibadetlerini aksatmaz. son dönemde annem dışında bir kadınla ikinci bir evlilik yaptı ve annemi terk etti diyebilirim. annem tabii olarak çok kırgın ve üzgün ben buna rağmen hatalarını söyleyerek babamla telefonla olsun görüşmeye devam ediyorum, eski samimiyette olmasa da. babam bu görüşmelerimize dayanarak "çocuklarım bu olayı kabullendi destekliyorlar" v.b. sözler sarf ederek anneme duyuruyormuş. arada laf taşıyanları da saymıyorum ya neyse. şimdi bu durumda annem "ya babanla görüşme ya da beni bir daha arama " diyor. ne yapmalıyım acaba?

 6. arifselim
  Yönetici
  Anne ve baba arasında sıkıntılar olsa da arada bir taraf tutumamalıdır ama mutlaka hatalı olan kişiye ona saygısızlık etmeden hatasını hatırlatmalıdır. Bu zor olsa bile doğrusu budur. Anneni yalnız bırakma üzme ama babana da kırıcı olma. Allah yardımcınız olsun.

 7. Misafir
  Eğer babası sapıkısa karısını sosyal medya dan aldatıyor sa başka kadınlarla sapık sapık şeyler konuşuyorsa ve bunu belirttiğimiz zaman inkar ediyor ve bazen Allah a isyan ediyorsa konuşmamak doğru mudur.
  (Bir seferlik yapılan sapıklık değil yıllardır olan birşey herseferinde inkar ediyor ama onun yaptığını biliyoruz kanıt var.)

 8. arifselim
  Yönetici
  Bu şeyler hoş ve doğru değildir. Bir baba için bunlar çok daha kötüdür. Eğer sözünüzü dinler ve imkan olursa ıslah olması için çabalayın. Böylece iki kat sevap kazanırsınız inşaallah. Yok eğer yinede devam ediyorsa aranıza mesafe koymanız hakkınızdır.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
babayla küs olmak günah mı,  anne babaya küsmek günahmı,  babayla konuşmamak,  babayla küs olmak,  babaya küsmek günahmı,  babayla konuşmamak günah mı,  baba ile küs olmak