5 üzerinden 4.11 | Toplam : 47 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  En kısa yemek duası nasıl ezberlenebilir?

  en kuısa yemek duasıezberlene bilir

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İnanc Devamlı Üye

  Cevap: en kısa yemek duası nasıl ezberlenebilir?

  Cenab-ı Hakka, verdiği nimetlere şükren, yemek sonrası dua yapmak bizim için bir vefa borcudur. Her yemekten sonra düzenli olarak yapmak icap eder. Bir çok dua şekli olmakla beraber, arapça olarak yapılan bir kaç dua daha çok yaygın. Bu tür, Allah dostlarınca tavsiye edilmiş duaları yapmak en güzeli, fakat vaktin çok dar olduğu zamanlarda uzun duayı terketmek yerine kısa bir yemek duası ile de olsa kalkmak tabiki en güzel olanıdır. İşte size 15 saniye süren alternatif güzel bir arapça kısa dua.

  اللهممَّ اجْعَلْ هاذ اطَّعَامَ
  صِحَّتاً لِالابْدانِ
  و نوراً لِلَاَعْيان
  و كمالاً فِالِامانِ
  و زِيادَةً فِاطَّعام
  و مُحَبَّةً بين الاخوان

  اللهممَّ ز ِدْ ولا تَنْقُصْ نعمۀً كثيرۀً بحُرمت الفاتهة


  Türkçe Okunuşu:
  Allahümmec'al hezedda'am * Sıhhaten lil Ebdan * Ve nüran fil a'yan * Ve kemalen fil iman * Ve ziyadeten fidda'am * Ve muhabbeten beynel ihvan * Allahümme zid vela tengus nimeten kesiraten bihurmetil Fatiha.


  Anlamı:
  Allahım şu yemeği: Bedenlerimiz için sıhhat, gözlerimiz için nur, imanımız için kemal, yemek için ziyadelik, ihvan arasında muhabbet kıl !
  Allah'ım fatihanın hürmetine şu çok olan nimeti ziyadeleştir ve noksanlaştırma !
  (Amin


 3. 3
  Misafir

  Cevap: en kısa yemek duası nasıl ezberlenebilir?

  sana yöntem her satırı 10 defa oku ezberlemişmisin diye bak doğru çıkarsa 2. 10 defa oku ya karıştırırsan yada unutursan yada yada o satırı okuyamazsan tekrar 10 defa oku hep böyle git


 4. Reklam

+ Yorum Gönder