Şia neden sahabe ve halifelere lanet ediyor? 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

 2. 2
  Candle Devamlı Üye
  Candle
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 866
  Mesaj Sayısı: 543
  Tecrübe Puanı: 7

  Cevap: Şia neden sahabe ve halifelere lanet ediyor?


  şia sahabe düşmanıdırlar da ondan


 3. 3
  MELLE HAN Devamlı Üye
  MELLE HAN
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 85968
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 46

  Cevap: Şia neden sahabe ve halifelere lanet ediyor?  Allah cc nün birçok sahabeleri cennetle müjdelediği ve Annemiz Hz aişe rahumeye hakaretler yağdıran bu kendini bilmezler müslüman olamazlar.
  şia ah sonunuz gelecek az kaldı... süründüreceğiz sizleri ... ben olsam yokmu kökünü kazırımda işte fırsat doğsun anında kazıyacağım...


  bakalım ettiğiniz hakaretler nereye kadar devam edecek...


 4. Reklam

 5. 4
  Sakaleyn Emekli
  Sakaleyn
  Emekli

  Profili:
  Üye No: 96874
  Mesaj Sayısı: 77
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Şia neden sahabe ve halifelere lanet ediyor?


  soruyu soran kişi NEDEN diyor siz ise ne diyorsunuz

  Şiaya göre onların kaynaklarına göre Peygamberimizi,Gadir Hum denilen yerde hutbe vererek Hz.Ali yi kendinden sonra Halife bırakmıştır,bu sünni kaynaklardada vardır.şiaya göre peygamberimizden sonra halife Hz.Ali olmalıydı,ve bu yüzden şiaya göre Hz.Ebubekir halifeliği gasp etti diyorlar.Hz.Ali peygamberimizin ceneza işleriyle uğraşırken ensar sakife denilen yerde toplaştılar halife seçmek için,sonra ebubekiri çağırdılar orda bi epey konuştular ve Ebubekiri halife seçtiler,tabi bu sırada peygamberimizin Ailesi Haşimoğulları Hz.Ali cenaze işleriyle uğraşıyorlar.yani şiaya göre Hz.Alinin halifeliğini gasp ettiler ve Hz.Alide resulullaha sadakatinden ses çıkarmadı olay çıkartmadı şiaya göre.ve hep sünni hem şia kaynaklarında geçerki gerçektir bu Hz.Ali,Hz.Fatıma ve haşimoğullarıı 6 ay biat etmediler Hz.Ebubekire.Hz.Fatıma Ebubekire küstü.Hz.Ömer biat almaya gelir Hz.FAtıma-Hz Alinin evine,şia kaynaklarına göre Hz.Fatımaya vurmuştur hz.ömer,ve şia kitaplarına göre hz.Fatımanın karnındaki daha doğmamış bebeği olan Muhsin i düşürmüştür :( ve yine şiaya göre peygamberimiz ölürken vasiyet yazmak istemiş kağıt kalem getirin demiş ve Hz.ömer "sayıklıyor " demiştir şia kaynaklarına göre.vasiyet yazmasını engellemiştir denilir.Hz.Osman ise yönetime hep emevileri almıştır kendi ailesini filan bu tarihi kaynaklarda geçer sahabe hata işlemez diye bişey yok.Hz.Aişe ise Cemel savaşında Hz.Ali ile savaşmıştır ! peygamber hanımın savaş meydanında ne işi var yine hata yapmıştır olabilir,sahabede insan hata yapar,ayrıca tüm şia sahabeye hakaret etmiyor genelleme yapmayın nice şia var sahabeye hakaret etmeyen !


+ Yorum Gönder