Konusunu Oylayın.: Deccalin görüntüsü nasıl?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Deccalin görüntüsü nasıl?
 1. 04.Ağustos.2012, 04:21
  1
  Misafir

  Deccalin görüntüsü nasıl?


  Deccalin görüntüsü nasıl? Mumsema Deccalin goruntusunu her kes kitab ve hedisi seriflerden bilir. Bu bizim onun yalanci olduguna inanmagiz ucun bes deyil?


 2. 04.Ağustos.2012, 04:21
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Deccalin goruntusunu her kes kitab ve hedisi seriflerden bilir. Bu bizim onun yalanci olduguna inanmagiz ucun bes deyil?

 3. 14.Ağustos.2012, 04:55
  2
  kerze
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 08.Temmuz.2007
  Üye No: 1286
  Mesaj Sayısı: 278
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 42
  Bulunduğu yer: Karye

  Cevap: Deccalin görüntüsü nasıl?
  ..: DİNİ KAVRAMLAR SÖZLÜĞÜ :..
  DECCAL
  Sözlükte "yalan söylemek, bir şeyi örtmek, yaldızlamak veya boyamak" anlamlarındaki "d-c-l" kökünden türeyen deccâl sözlükte çok yalan söyleyen, göz boyayan, sahtekâr demektir. Deccâl, kelâm ilmi ile kaynaklarda kıyametin büyük alametlerinden biri olarak zikredilmiştir. Deccal'ın doğu tarafından çıkacağı, ilahlık iddia edeceği, olağanüstü şeyler sergileyeceği, Mekke ve Medine hariç bütün köy ve kasabalara gireceği, pek çok kişinin, onun fitnesiyle doğru yoldan çıkacağı ve onun peşine takılacağı, ancak gerçek mü'minlerin bu fitneden kurtulacakları rivâyet edilmektedir. 4. 14.Ağustos.2012, 04:55
  2
  Devamlı Üye  ..: DİNİ KAVRAMLAR SÖZLÜĞÜ :..
  DECCAL
  Sözlükte "yalan söylemek, bir şeyi örtmek, yaldızlamak veya boyamak" anlamlarındaki "d-c-l" kökünden türeyen deccâl sözlükte çok yalan söyleyen, göz boyayan, sahtekâr demektir. Deccâl, kelâm ilmi ile kaynaklarda kıyametin büyük alametlerinden biri olarak zikredilmiştir. Deccal'ın doğu tarafından çıkacağı, ilahlık iddia edeceği, olağanüstü şeyler sergileyeceği, Mekke ve Medine hariç bütün köy ve kasabalara gireceği, pek çok kişinin, onun fitnesiyle doğru yoldan çıkacağı ve onun peşine takılacağı, ancak gerçek mü'minlerin bu fitneden kurtulacakları rivâyet edilmektedir.

+ Yorum Gönder