+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Evliyken başka bir nikah kıyılır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Evliyken başka bir nikah kıyılır mı

  Cevap: Evliyken başka bir nikah kıyılır mı isimli konu Mumsema.com
  Merhaba biz 3 kardeşiz annemle babamın 20 yıldır çok güzel bir evlilikleri vardı hep huzur içinde büyüdük fakat babam başka şehirde çalışıyordu ve 2 yıl önce bir çocuğu olmuş o şehirde bize cemaatten öğrencilerle kaldığını söylüyordu eve gittiğinde telefonu kapatıp ibadet yapıcam diyordu annemde her şeyine inanıyordu çünkü çok güveniyordu. Şimdiyse orada aslında o kadınla yaşadığını ona dini nikah kıydığını ve bizleri haftada bir görmeye gelirken her gününü o çocukla geçirdiğini öğrendik. Babamsa kadınla nikahı olduğu için kendini asla suçlu görmüyor fakat bizler yıkıldık ailemiz yıkıldı. Bu caiz midir onun yaptığı günah mıdır?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Evliyken başka bir nikah kıyılır mı


  Reklam  Merhaba kardeşim. Bunu bir nikah ile yapmış olsa bile yaptığı asla doğru değildir. Herşeye bir fetva aramaya gerek yoktur. Ancak artık olan olmuş ve geri dönüşü de yok gibidir. Bunun için artık orta yolu bulmaya çalışın, dengeli olmasını tavsiye edin ve annenizi asla yalnız bırakmayın. Allah yardımcınız olsun.

 3. Misafir
  Nişanlandığım zmn babam dini nikah olmasını istedi dini nikah kıyıldı daha sonra arada anlaşmazlık çıktı ve ayrıldık ama dini nikahı unuttuk bi kaç yıl sonra başka biriyle resmi nikah ardından dini nikahımız kıyıldı evlendik ilk dini nikahı boşamadan oldu ben ne yapacağımı bilmiyorum yani asıl resmi nikahlı eşimin dini nikahı olmuş oldumu yoksa hala eski nişanlım la olan dini nikahı mı var yardımcı olun lütfen çocuklarım oldu kaç sene geçti aradan kimse ön ayak olup söylemedi

 4. arifselim
  Yönetici
  Dini nikahın nasıl bitirileceği bellidir. Eğer eski nişanlın seni boşayacak bir söz söylememişse dini nikahınız devam etmiştir. O kişi ile nikah devam ederken bir diğer nikah geçersiz olur. Eski nişanlının seni dinen boşaması ve iddet süren de geçtikten sonra yeniden şimdiki eşinle dini nikah kıymanız gerekir. Ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için en doğrusu bir müftülüğe giderek durumunuzu anlatınız.

 5. Misafir
  Hayirli gunler ben eski esimden bosandigim 3 yil oldu biriyle tabistik oda bekardi cok sevdik birbirimizi fakat ben evlenip ayrildigim icin ailesi ona benimle evlenmesine musaade etmedi orf ve adetleri geregince artik evlenmesi gerekiyordu eninde sonunda bir evlilik yapacakti ailesinin baskisina dayanamadi bi evlilik yapti fakat ne yaptiysak biz kopamadik vicdanimiz huzursuz hocam biz simdi kimse bilmesede dini nikah kiymak istiyoruz hakkin huzurunda haram olmasini istemiyoruz kimseye zararda gelsin istemiyoruz sahitler var fakat aile onayi olmadan nikah olurmu tesekkur ederim

 6. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler kardeşim. Evli bir kadın nikahı devam ederken başka bir erkekle nikah kıyamaz. Eğer sen kadın ise bu durumda yinede gizli nikah kıymak geçersizdir. Nikah şartlarını yerine getirseniz bile şahitler de bu nikahı gizleyecek olurlarsa nikah sahih olmaz. Evli bir erkeğin yuvasını bozacak adımlardan sakınmalısın ve Allah'tan korkmalısın.

 7. Misafir
  Nişanlandığım zmn babam dini nikah olmasını istedi dini nikah kıyıldı daha sonra arada anlaşmazlık çıktı ve ayrıldık ama dini nikahı unuttuk bi kaç yıl sonra başka biriyle resmi nikah ardından dini nikahımız kıyıldı evlendik ilk dini nikahı boşamadan oldu ben ne yapacağımı bilmiyorum yani asıl resmi nikahlı eşimin dini nikahı olmuş oldumu yoksa hala eski nişanlım la olan dini nikahı mı var yardımcı olun lütfen çocuklarım oldu kaç sene geçti aradan kimse ön ayak olup da hiç bir şey demedi eski nişanlım hapis haneye girmiş onu tanıyan biriyle beni boşaması için haber yolladık ama daha sonra aracı olan kadın öldü ne cevap verdi bilmiyorum 🙊 yardımcı olun ne yapmam gerek

 8. arifselim
  Yönetici
  Üstte de sana cevap verdiğimiz gibi bu durumda ilk nikahın boşanma olmadığı sürece geçerlidir. Eğer o kişiye ulaşabilme durumu varsa ona ulaşmalı durum izah edilmeli ve boşaması sağlanmalıdır. Size tavsiyem bir müftülüğe giderek durumunuzu etraflıca anlatın ve ona göre hareket edin.

 9. Misafir
  Ben evliyken baskasiyla kactim simdi kactigim adamla nikah dusermi duşmese ne zaman duşer

 10. mum
  Administrator
  kactigim adamla nikah dusermi
  Kocanız sizi boşamadığı sürece başkasıyla nikah kıyamazsınız.
  Sizi boşasa bile evli olduğunuz halde başkasıyla kaçmanın hesabını Allaha nasıl verecek siniz?

 11. Misafir
  Merhaba.
  Ben resmi ve dini nikahli evli bir turk vatandasiyim.ama alman vatandasi bir turkle birbirimizi çok seviyoruz oda turkiyede suan. Annesi öldü babası evi terk etti 5 senedir piyasada yok. Ne yapmam gerekiyor. Resmi olarak evlenebilirmiyiz.

 12. klav
  Özel Üye
  Sorunu bir avukat veya hukuk sitelerine sormalısın.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
evliyken başkasıyla imam nikahı kıyılır mı,  resmi nikahlı iken başkasıyla imam nikahı,  evliyken başka biriyle imam nikahı kıymak,  evliyken baskasiyla imam nikahi kiymak,  evliyken başkasıyla imam nikahı kıymak,  evliyken başkasına imam nikahı kıymak,  evliyken bir başka kadına imam nikahi kiymak geçerli midir