+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu?

  Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Selamın aleyküm.
  Bende 9 aylık hamileliğimde bebeğimin kalbi durdu ve normal doğumla doğurdum ölü bebeğimi.
  30 temmuzda doğum gerçekleşti ve kanamam ortalama 10 gün sürdü sonrasında hep akıntılarım vardı kan değil ama pıhtılaşmış kan gibi katı gi şekilde akıntılar vardı kahve rengi 1 hafta boyunca öyle devam etti ve 22 ağustosta eşimle ilişkiye girdik çünkü bi kaç gün boyunca sadece günde 3 5 damla geliyordu kahve renginde ve hala gelmeye devam ediyor ilişkiye girdim ama ibadetlerime başlayamadım çünkü hala lohusa mı sayılıyorum bilemedim kanamam yok ama sanki içimdeki pislikler çıkıyor gibi içimde kan kurumuş gibi kahverengi ve yapışkan bir akıntılarım var sürekli sadece küçük tuvallettimi yaparken görüyorum veya nadiren kendiliğinden aktığını... ve biz devam ettik eşimle ilişkiye girmeye sürekli abdest alıyorum ama sadece ibadetlerime başladım.. bembeyaz olmasınımı bekleseydim ilişki için ? :/

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu?


  Reklam  Aleykum selam hanım kardeşim geçmiş olsun. Doğumdan sona lohusalık süresi 40 gündür. Bu süre içerisinde eğer kanama ve akıntılar tamamen kesilirse ancak o zaman cinsel ilişki ve ibadetlere başlanabilir. Bu akıntılar hala lohusalığın devam ettiğine işarettir.

 3. Misafir
  1 aylık hamileyken düşük yaptım şimdi kırklımı sayılıyorum ve kanamam bitti birliktelik sorun urmu ??

 4. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Eğer kanaman kesilmişse lohusa sayılmazsın ve cinsel ilişki sorun değildir. Lohusalığın süresi bir saat bile olabilir ve en fazla süresi ise 40 gündür.

 5. Misafir
  Peki doğumdan kaç gün önce ilişkiyi bırakmak lazım

 6. @hmet
  Üye
  doğumdan kaç gün önce ilişki
  Doğumdan önce hangi sürelerde cinsel ilişki bırakılacağına DİN değil DOKTOR karar verir.

 7. Misafir
  46 günlük bebeğim var ve kanamam az az geliyo eşimle cinsel temas olabilir ilişkiye girebilir miyim abdest alsam kabul olur mu

 8. arifselim
  Yönetici
  Lohusalık en fazla doğumdan itibaren 40 gündür. Bu durumda kırk günü geçirmiş olduğun için lohusalık dönemin bitmiştir. artık namaz kılman gerektiği gibi eşinle de ilişkiye girebilirsin.

 9. Misafir
  Iyi günler ben yeni doğum yaptım sezaryanla 16 gün oldu ve benim kanamam bitmek üzere ben yine de 40 gün beklemeli miyim cinsel iliski icin dini acidan

 10. arifselim
  Yönetici
  İyi günler geçmiş olsun. Doğumdan sonra beklenen en fazla süre 40 gündür. Kanama kesilirse 40 gün beklemeye gerek yoktur. Ne zaman kesilirse gusül alınabilir ve eşi ile cinsel ilişkiye girebilir. En az süresi bir saat bile veya bir gün bile olabilir. Önemli olan kanamanın kesilmesidir.

 11. Misafir
  Meraba ben 7 gunluk lohusayim acaba kanamam,bittiginde iliskiye girebilirmiyim yoksa 40 gun beklemem mi lazim

 12. arifselim
  Yönetici
  Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu?
  Merhaba. Lohusalıkta 40 gün beklemek şart değildir. Lohusalığın en az süresi yoktur yani kanama kesildi mi gusül alınır ve cinsel ilişkiye de girilebilir. Eğer kesilmese o zaman en uzun süresi 40 gün kabul edilir.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
lohusalıkta cinsellik,  lohusayken ilişkiye girilirmi,  lohusa kadın ne zaman ilişkiye girebilir,  kırklı kadın ilişkiye girebilir mi,  lohusa kadın ilişkiye girebilir mi,  lohusalıkta ilişki,  lohusayken ilişkiye girmek