+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu?

  Yorum: Loğusalıkta 40 gün geçmeden cinsel ilişki olurmu? isimli konu Mumsema.com
  Kan gelebilir normal. Bizimde logusaliktan sonra ilk iliskimizde kan geldi hafiften, esimin cinsel uzvunu peceteyle silince gordum bende.

 2. Misafir

  Reklam  Ben 3 aylik hamileyim ve dusuk yaptim 21 gun oldu kurtaj olali ama kanamam yok sadece ilk gun oldu ondan sonra hic olmadi yikandim bende simdi iliskiye girmem gunah mi

  3 aylik hamileydim dusuk yaptim 21 gun oldu kurtaj olali sadece ilk gun kanamam oldu o gunden beridir kan gormuyorum nende banyo mu ettim simdi iliskiye girmem. Gunah mi cevaplarsaniz sevinirim

 3. arifselim
  Yönetici
  Doğum veya düşükten sonra gelen akıntı bir dün veya bir anlık olabileceği gibi 40 gün ve daha fazla da sürebilir. 40 günden uzun gelen akıntılar artık özür hükmüne girer. Ama kesildikten sonra bu bir gün sonra olsa bile artık ilişkiye girmek caiz olur.

 4. Misafir
  benim dogumum sezaryen oldu hastanede kananmam oldu cok kan kaybettim kan verdiler toplamda 8gun kanamam oldu ve suanda kesildi. acaba abdestimi rahatca alabilirmiyim ?

 5. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Evet kardeşim 40 gün beklemene gerek yoktur. Kanaman kesilmiş ise gusül al ve ibadetlerine başlayabilirsin. Lohusalığın en kısa süresi bir an bile olması yeterlidir.

 6. Misafir
  27 günlük lohusayim ama kanamam bitti gece banyo yapabilir miyim tesekkurler

  Merhaba ben 27 günlük lohusayim ama kanamam kesildi gece banyo yapabilir miyim

 7. Misafir
  eşimin kanaması durdu 35gun oldu ilişkiye girebilirmiyiz

 8. arifselim
  Yönetici
  - Lohusalıkta 40 günden önce akıntı kesilirse 40 beklemeye gerek yoktur. Bu akıntılar bir günde bile kesilebilir 40 günde sürebilir. Akıntılar kesildi mi yıkanabilirsiniz ve lohusalık bitmiş olur.

  - Eşinin kanaması bitti ise artık ilişkiye girmeniz caiz olur. 40 günü tamamlamaya gerek yoktur.

 9. Misafir
  1- İyi günler
  Ben 21 günlük lohusalıyım normal doğum yaptım ilk hafta kanamam oldu 2 haftadır hiç yok eşim dayanamadığı için mecburen 20.ci cinsel ilişki yaşadık ağrım var ama kanama olmadı. Günah olduğunu bildiğim için içim rahat değil bir yandanda eşim için yapmak zorundaydım genede rahatsız hissediyorum kendimi bana yardımcı olabilirmisiniz?

  2- 24 gun once sezeryanle bi kizim oldu. Cok nadir kanamam oldu. Birkac gundur de leke seklinde oluyor. Banyo yaptim ve esimle beraber olduk. Cok korkuyorum acaba gunaha mi girdik?

 10. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum hanım kardeşim.

  1- Lohusalığın 40 gün sürmesi şart değildir. Bir kaç saat bile sürebilir, 40 günde sürebilir. Ne zaman akıntı biterse artık ilişki yasağı da kalkmış olur.

  2- Üstteki cevapta olduğu gibi korkmana gerek yoktur. Eğer akıntı bitmişse eşi ile ilişkiye girmek de haram değildir.

 11. Misafir
  Ben lohusayim 40 günün dolmasına 2 gün var 4-5 gün önce temiz geldiği için yikandim...yine 4-5 gün temizdi akintim...am 3 gündür az da olsa leke görüyorum namazlarimi birakmadim devam ediyorum...ozur mu sayılıyor acaba...dusuk yapmıştım 2.5 aylık bebeğin bütün organları belliydi ..nolur cevaplar misiniz

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ
  lohusayken temizlik süresi ve ilişkiye girmek

  Lohusalığın en kısa süresi için bir sınır yoktur. Bir gün bile olabilir. Çünkü en kısa süreyi belirleyen bir ayet veya hadis yoktur. Bu durumda, onun fiilen var olduğu süreye bakılır. Hanefîlerle Hanbelîlere göre, lohusalığın en uzun süresi kırk gündür. Bundan sonra görülecek kan, özür kanıdır. Delil, Ümmü Seleme (r. anha)’den nakledilen şu hadistir: “Lohusa kadın, Hz. Peygamber döneminde kırk gün kırk gece beklerdi.” (Ebu Davud, Tahare, 119.) Şafiî ve Malikîlere göre, lohusalığın en uzun süresi altmış gündür. Ancak bu süre uygulamada genellikle kırk gün olarak gerçekleşir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
lohusalıkta cinsellik,  lohusayken ilişkiye girilirmi,  lohusa kadın ne zaman ilişkiye girebilir,  kırklı kadın ilişkiye girebilir mi,  lohusa kadın ilişkiye girebilir mi,  lohusalıkta ilişki,  lohusayken ilişkiye girmek