Konusunu Oylayın.: Dünyanın en uzun adamının o kadar uzun olmasının sebebi nedir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Dünyanın en uzun adamının o kadar uzun olmasının sebebi nedir?
 1. 08.Nisan.2012, 10:28
  1
  Misafir

  Dünyanın en uzun adamının o kadar uzun olmasının sebebi nedir?


  Dünyanın en uzun adamının o kadar uzun olmasının sebebi nedir? Mumsema onun dünyanın en uzun adamı olmazının sebebi nedir


 2. 08.Nisan.2012, 10:28
  1
  dildar10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  dildar10
  Misafir  onun dünyanın en uzun adamı olmazının sebebi nedir

 3. 08.Nisan.2012, 12:42
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,555
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 226
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: dünyanın en uzun adamının o kadar uzun olmasının sebebi nedir?
  Hipofiz Bezi beynin alt kısmında bulunan ve vücutta önemli rolü olan içsalgı bezi. Pitüiter bez de denir. Bezelye tanesi büyük-lüğündedir ve Infundibulum denen bir sapçıkla arabeyne bağlıdır.Üç lobu vardır: ön lop bez yapısında, ara ve arka lop sinir yapısındadır, ön lop tümü protein ya da glikoprotein yapısında ve yönetici bir dizi hormon salgılar. Tiroit, böbreküstü bezi, erbezi, yumurtalık gibi içsalgı bezlerinin çalışmasını ve gerekli hormonları sagılamalarını hipo-fiz hormonları sağlar.Hipofiz ön lobunun bu amaçla salgıladığı başlıca altı hormon; fo-likül uyaran hormon, yumurtalık uyaran hormon (gonadotropik hormon), süt üretim hormonu, böbrek üstü bezini uyaran hormon (adrenokortikotropik hormon, tiroit uyaran hormon (ti-rotropik hormon), büyüme hormonudur.Omurgalı tüm canlıların hipofiz bezi vardır. Büyüme hormonunun çocukluk sırasında gerektiğinden çok salgılanması aşırı büyüme (hipofiz devi), hormonun gerektiğinden az salgılanması da küçük kalmaya (hipofiz cücesi) neden olur.
  alıntı. 4. 08.Nisan.2012, 12:42
  2
  Silent and lonely rains  Hipofiz Bezi beynin alt kısmında bulunan ve vücutta önemli rolü olan içsalgı bezi. Pitüiter bez de denir. Bezelye tanesi büyük-lüğündedir ve Infundibulum denen bir sapçıkla arabeyne bağlıdır.Üç lobu vardır: ön lop bez yapısında, ara ve arka lop sinir yapısındadır, ön lop tümü protein ya da glikoprotein yapısında ve yönetici bir dizi hormon salgılar. Tiroit, böbreküstü bezi, erbezi, yumurtalık gibi içsalgı bezlerinin çalışmasını ve gerekli hormonları sagılamalarını hipo-fiz hormonları sağlar.Hipofiz ön lobunun bu amaçla salgıladığı başlıca altı hormon; fo-likül uyaran hormon, yumurtalık uyaran hormon (gonadotropik hormon), süt üretim hormonu, böbrek üstü bezini uyaran hormon (adrenokortikotropik hormon, tiroit uyaran hormon (ti-rotropik hormon), büyüme hormonudur.Omurgalı tüm canlıların hipofiz bezi vardır. Büyüme hormonunun çocukluk sırasında gerektiğinden çok salgılanması aşırı büyüme (hipofiz devi), hormonun gerektiğinden az salgılanması da küçük kalmaya (hipofiz cücesi) neden olur.
  alıntı.

+ Yorum Gönder