Aile içi tecavüzü anlatan film: "Yuva" 5 üzerinden 4.89 | Toplam : 9 kişi
 1. 1

 2. 2
  m.deniz Devamlı Üye
  m.deniz
  Devamlı Üye
  m.deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 30.Ocak.2011
  Üye No: 83734
  Mesaj Sayısı: 920
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 29
  Yer: .......

  Cevap: Aile içi tecavüzü anlatan film: "Yuva"


  Aile içi tecavüzü anlatan cesur film: "Yuva"

  Kimse konuşamıyor, anlatamıyor, herkes duymazlıktan, görmezlikten geliyor. İçten içe kanıyor, büyüyor ve kanserli bir hücre gibi her yere yayılıyor ve bütün bunlar en güvenli zannettiğimiz aile ortamında oluyor. Dünyanın "içe kanayan" yaralarından biri "aile içi tecavüz ve taciz". Ebubekir Çetinkaya'nın yönettiği "Yuva", kameraları işte bu tabuya "aile içi tecavüz"e çeviriyor.
  Yönetmenliğini ve senaristliğini Ebubekir Çetinkaya'nın yaptığı "Yuva", aile içi cinsel taciz ve tecavüzü konu alıyor. Sosyal projelere sponsor olması ile bilinen "Hollanda Başkonsolosluğu İnsan Hakları Programı" tarafından desteklenen film, tabularından beslenen toplumun "mutlu aile" tablosunu sorguluyor. Film, "kutsal aile" kavramına vurgu yaparken, farklı coğrafi bölgelerde, aile içinde kapalı kapılar ardında yaşayan gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını hedefliyor.

  "Yuva", aile içinde tacize ve tecavüze uğrayan 5 karakterin hikayesini anlatıyor. 2010 yılında çekimlerine başlanan filmde, ensest mağdurlarının deşifre olmaması için farklı çekim ve kurgu teknikleri kullanılıyor. Filmin müzikleri Cem Adrian'a ait. Başlangıçta film için karakter bulmanın zorluklarını yaşayan çekim ekibi, sonrasında filmde yer almak isteyen ensest mağdurlarının emailleri ile karşılaştıklarını anlatıyor.

  Filmdeki kahramanlardan biri "Ben köyüme gittiğimde bile tecavüze uğruyorsam, çevremden daha niye korkayım ki, Aile daha mı güvenli?" diye soruyor.+ Yorum Gönder