İntiharın günah olmadığı durumlar 5 üzerinden 4.15 | Toplam : 40 kişi
 1. 71
  seyit gazi Devamlı Üye
  seyit gazi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik: 22.Mart.2019
  Üye No: 121129
  Mesaj Sayısı: 244
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Alıntı
  Derdimi kimseye anlatamıyorum çünkü kimse anlamıyor
  Allah'a sığınmaktan başka yol yok
  Sizlerden ricam bana dua etmeniz kalpten
  Derdim çok büyük
  Derdimi sizlere nasıl anlatacağını bile bilmiyorum çünkü öyle bir pişmanlık ve utanç içindeyim
  hani, benim büyük bir derdim var deme, benim büyük bir rabbim var de demişler ya, duymuşsunuzdur bu sözü...
  şimdi yalan mı söyleyeyim ? bu modern zamanda, bizim dünyamızın içindekiler, haşa rabbimizden büyük. yoksa kimseyi kandırmanın bir alemi yok. utanç içinde olduğunuzu söylüyorsunuz... sizi utandıran allah ın hoşnutsuzluğu veya allah ın gazabı da değil ki; insanların hoşnutsuzluğu, insanların kınaması . hadi dünyayı ve insanları bu kadar büyük görüyorsunuz... kendinizi niye bu kadar büyük görüyorsunuz ? sen kimsin de allah ın görmezden gelmeyeceği, haşa allah avc ye dert olupda üzerini çizmeyeceği nasıl bir amel işlemiş olabilirsin. allah avc nin bugüne kadar bağışlamadığı ve bağışlayamayacağı bir amel işlediğini düşünüyorsan anlatta öğrenelim. bakın insan şöyle azimdir... insan yüce allah avc nin kuludur ki, allah ın onu yaratmayı dilemiş ve teklife muhatap tutmuştur. sonrasında da rabbine döndürülüp sorguya çekilecektir. dünümüz sakat bugünümüzde saçmalıyoruz ama maksat dönüş gününe hazırlık.

  anlatıyorum derdimi kimse anlamıyor demişiniz... ne güzel işiniz allah a kalmış. böyle dertler allahlık dertlerdir. içinizi ona açacağınız dertlerdir. sizi kendiniz dahil ondan başka kimsenin anlamayacağı dertlerdir. yalnız buna şöyle bir husus eklemek istiyorum ki; bir şeyi anlatamıyorsanız saçmalıyorda olabilirsiniz. yoksa bir şeyi anlatacak olsanız, insanların bunu anlamaması için ortada bir sebep yoktur. hak vermezler yadırgarlar ama anlarlar. siz insanların yadırgayacağı veya hak vermeyeceği endişesiyle kendinizi anlatmıyor, bunun yerine anlatmak istediklerinizi anlaşılır kılmak için eviriyior çeviriyor neticesinde anlaşılmıyor olabilirsiniz ya da sizinde bilmediklerinizi anlatmaya çalışıyorsunuzdur . yav bacım ne bilelim işte geldik gidiyoruz rabbim sonumuzu hayreylesin


 2. 72
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Çok bunalıp da Allah'tan candan inanarak yardım dilemediği aşikar olan kullar ne bahtsızdır. Allah'ın yardımını canı gönülden isteyen ve onun merhametli olduğuna candan inanlara ise kurtuluş ne yakındır. Ey aklı kendini terk etmiş yahut mantığı işe yaramayanlar, akla ve mantığa güvenmeyin. Sadece Allah'a güvenin, yoksa o akıl sizi boşladığında, boşluk içindeki gönülde konuşan şeytan, kendi sesini, aklınızın sesi diye size satar. Ey daralmış kişi, sana ölüm çare diyen şeytan, ne yaptığını iyi biliyor ama siz neyi biliyorsunuz? Bu akılmıdır, daralmışlara şeytanın bir hilesimidir, eminmisiniz dilediğinizden. Eminseniz dileğinizin manası şudur. Ben senin verdiğin kadere razı değilim, senide, görmek, duymak istemiyorum. Onun kaderine razı olmayanların yeri neresidir? Onun görülmediği, duyulmadığı yer, cehennemdir, eminmisiniz? Siz elinizdeki, size aşılmaz gelen küçük bir acıyı bırakıp, ebedi bir azap ve ebedi bir sevgisizlik mi dilersiniz, eminmisiniz? Acı az geldi de daha fazlasını ve ebedi olan bir ızdırabı mı arzularsınız? Yapmayın. Tövbe edin. Sabr edin. Allah tövbe eden, sabr eden kullarını ne çok sever. Bir kere daha düşünün demeyeceğim, düşünce gitmiş zaten. Geriye Rabinin kuluna olan sevgisi ve magfireti kalmış sadece. O da tövbe kapısı kapanana kadar. Bizlerin tek umudu güvencesi de budur zaten. Biz aklımıza da güvenmeyiz. Sadece Rabbimizin bizim kandırılmışlığımızı bağışlamasını dileriz. Allah cümlemizi bağışlasın. Amin.


 3. 73
  Bumin Kağan Seyirci Üye
  Bumin Kağan
  Seyirci Üye

  Profili:
  Üyelik: 09.Nisan.2019
  Üye No: 121248
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  İntiharın günah olmadığı hatta zorunlu olabileceği tek durum geliyor aklıma. O da savaş durumunda vatanınızın stratejik bilgilerini örneğin askeri üslerini cephanelerini saldırı planlarını biliyorsanız ve düşmanda bunu öğrenecek beyninizi okuyacak gelişmiş bir teknoloji varsa ve esir olmuşsanız o zaman kendinizi öldürmek gibi bir yol izlemeniz gerekebilir.


 4. Reklam

 5. 74
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  İntiharın affı yok Allah'ım verdiği canı Allah alır. Çocuğun için sabreder sen sevabı çok kendini eşine kanıtlarsın zamanla buna inanırsan illaki bir gün sana inanacaktır pişmanlığını hareketlerinle mahçupluğunla anlar zaten sakin Allah'ın yasakladığı bir şeyi hakkın olmadan yapmaya kalkma çocuğunun geleceği de iyi imanlı bir anne ile güvendedir sağlam olur


+ Yorum Gönder
Git İlk 356