+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir?

  Cevap: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir? isimli yazı www.Mumsema.com

  ve ALLAH'IM! Hz. MUHAMMED'E ESENLİK VER.

 2. Misafir

  Cevap: Allahumme salli ala seyyidina Muhammed ne demektir?


  Reklam  Salavat getirirken allahüme sallı alla seyidina Muhammed desek yani devamını söylememek sayılıyormu???

 3. Misafir
  Selamaleyküm. Ben Mustafa. Bir gün rüyamda 4 halifeden birisi bize fetva veriyor. Ve bu konunun en doğrusunu efendimiz bilir diyor. O esnada peygamber efendimiz hemen yanımızda beliriyor ve elinde nar yerken ben ayağının dibine çökmüşüm bana tebessüm ederek elindeki narı bana tutmam için verdi .o esnada uyandım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim hocam. Saygılar.

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Rüyan en hayırlı ve en sahih olan rüyalardandır. Rüyada peygamberin olması o rüyanın sahih olmasına işaret eder. Ayrıca rüyanız dünyevi ve uhrevi sıkıntıların atlatılmasına tabir edilir. Onun sünnetine yapışmaya ve salih ameller işlemeye yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Tesbih öyle huzur veren bir ibadet ki o anki huzur çok güzel her namazdan sonra cekiniz içine huzur gelecek

 6. Misafir
  Ben Aleviyim bizde Kuran okurken salavat getirildiğinde Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala seyyidina Muhammed Ehlibeyt denir. Merak etmişimdir sonunda neden Ehlibeyt deriz diye bilginiz varsa aciklayabilirmisiniz.

 7. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Alevi veya sünni hepimiz ehli beyti katarız

  Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin e ala ali seyyidina Muhammed

  Burdaki "âli" kelimesi ehli beyt demektir.

 8. Misafir
  Selam sevgili arkadaslar.
  Bir ruya gordum.
  Aniden dunyanin sonu geldi gibi birseyler oldu.
  Her taraf sanki deprem uyormus gibi dagiliyordu.
  Yukaridan bir buyuk demir parcasi ustume dusdu amma bana zarar vermedi,yavasca cikdim altindan demirin.
  Sonra bir naktim gok yuzundeyiz ve oradan asagiya bakiyoruz. Asagida her taraf dagilmaya devam ediyor.

  3 kisiyiz. Ben,bir erkak daha ve yuzunu hic amma gormedimmi desem hatirlamiyorummu desem bir erkek daha var. O muminler gibi giyinmisdi.
  Dedi yemek yeyelim.bir masa acildi gok yjzinde ve oturub ucumuz yemek yedik. Sonra ben dedim masada kalan ekmek kirintilarink toplayayim ve O adam dediki hayir bekle.bir dua omidu masadaki ekmek kirintilarida toplani yok oldu.

  Bir defada baktim yine aynen dunyanin sonu gibi. Gokten atesli taslar yagiyor yere ve o an gokde bir Cam gordum. Sari renkde isik saciyordu ve Allahu Ekber sesleri duyuluyordu Camiden.
  O an ayildim. Ve Azan okundugunu gordum.

  Her iki ruyami yorumlarsiniz sevinirim.
  Iste bu kadar

 9. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Her iki rüyanında tabiri hemen hemen aynıdır. Rüya sahibinin bazı şeylerin farkına varması için bir uyarı niteliği taşır. Rüya sahibinin gerçek hayatta korkması gereken şeyler vardır. Dini inançlarını gözden geçirmeli ve daha dikkatli olmalıdır. En doğrusunu ancak Allah bilir.

 10. Misafir
  Selamu aleyküm ben salavat okuyorum böyle aklima geldigi sürece çok şükür hep aklimda oturdugum yerde uyuduğum zaman abtestli abdestsiz okuyorum abdestsiz okuduğum zaman içim rahat değil acaba niye sürekli okumam gerektigini hissediyorum

 11. Misafir
  Selamun aleykum sayin cok kiymetli buyugum salavat getirirken annem ve babam bana soyle okumami ogrettiler (allahume salli ala seyyidina muhammet) aceba yalnis mi okuyorum yoksa eksik mi cvplarsaniz sevinirim simdiden allah razi olsun

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Bu sana öğretilen salavat şekli doğrudur. Yüzlerce çeşit salavat getirme sözleri vardır hangisi getirilirse olur. Şu şekil en kısa ve en çok getirilen salavat çeşididir:

  Salavat:
  Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed,

  Anlamı:
  Allahım! (peygamberimiz) Hz. Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
allahümme salli ala seyyidina muhammed,  allahümme salli ala seyyidina muhammed anlamı,  allahumme salli ala seyyidina muhammed,  allahümme salli ala seyyidina muhammedin,  allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed,  allahümme salli ala seyyidina muhammed ne demek,  allahümme salli ala muhammed