5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Egzama Bulaşıcımıdır?

  Egzama Bulaşıcımıdır?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Kıdemli Üye

  Cevap: Egzama Bulaşıcımıdır?

  Egzama çok rahatsız edici ve çirkin bir görünüme sahip olan deri hastalığıdır. Ancak tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalık değildir. Mutlaka herkes hayatının bir döneminde egzama geçirmiştir. Çok basit bir tedavi ile geçebilir. Egzamanın en rahatsız edici hali kaşıntı ve görüntüsüdür. Tenin açıkta kalan kısımlarında el, kol ve bacaklarda çirkin bir görüntüye sebep olur. Egzama bitkisel tedavi ile de desteklenmektedir. Bir çay bardağı su veya ispirto içine 10 adet aspirin eritilip, pamuk yardımı ile egzamanın bulunduğu bölgeye bastırmadan sürülür. Diğer bir öneri ise taze sarımsak otu sıkılır, elde edilen sarımsak suyu egzamalı bölgeye sürülür. Egzama hastalığı bulaşıcımıdır acaba diye korkmayın. Çünkü bulaşıcı bir hastalık değildir.
  Egzama ilaçları, nemlendiriciler diğer adı ile yatıştırıcılar, tedavi edici özelliği bulunmasa da enfeksiyona neden olacak dış etkenlerden koruyucu özelliğe sahiptir. Topikal Steroid ise iltihaplanmayı önleyici özelliğe sahiptir. Antihistamin’ler ise kaşıntıyı önleyerek rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Egzama çeşitleri ise kenarlı Hebra egzaması, kasıklarda ve uylukta görülen mantar hastalığıdır. Seboreli egzama bulunduğu bölge kırmızı, pullu ve yağlı görünümlü lezyonları içeren deri hastalığıdır. Egzama çok sık görülen bir hastalıktır, fakat
  egzama bulaşıcı mı
  , hayır değildir. Ayrıca tedavisi çok kolay ve geçici bir hastalıktır. Egzama tedavisi için sürekli nemlendirici ilaçlarlarla cildi nemli tutmak gerekir. Kaşıntıyı kesmek için de kaşıntı ilaçları yeterli olacaktır. Ancak çok iltihaplı egzamalarda doktor daha farklı ilaç kullanımı önerecektir. Egzama olan kişiler hijyene de çok dikkat etmelidir. Egzama nedir diye soranlara kısaca basit bir deri hastalığı da diyebiliriz. Egzama belirtilerine gelince İltihaplı olan bölgede deri kızarır ve kaşınır. Cilt kurur ve üstünde su toplamış sivilceler oluşur. Egzamalı bölgeyi kaşırsanız eğer başka bölgelere de kolayca yayılır, yani enfeksiyon dağılarak daha fazla bölgede oluşum sağlar. Egzama önce baş derisinde başlar, daha sonra kollarda ve bacaklarda görülmeye başlar. Egzamada önemli olan egzama olan bölgenin kesinlikle kaşınmamasıdır. Çok kaşıma sonucunda oluşan çatlaklardan giren mikroplar hastalığın daha fazla bölgeye yayılmasına sebep olur.
  alıntı+ Yorum Gönder