Murada kavuşmak için duâ 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Misafir Misafir
  Misafir

 2. 2
  maydın Özel Üye
  maydın
  Özel Üye
  maydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 761
  Mesaj Sayısı: 742
  Tecrübe Puanı: 9
  Yer: iskenderun

  Cevap: Murada kavuşmak için duâ


  Murada kavuşmak için duâ

  “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:

  Dilegi olan kimse, yatacagi zaman abdest almali, temiz bir örtü üzerinde oturup, üç defa salevât okumali, sonra herbirine Besmele çekerek on Fâtiha ve sonra onbir Ihlâs okumali, sonra üç salevât okumali, sonra sag yani üzere, yüzü kibleye karsi olarak ve sag elini sag yanagi altina koyarak yatip uyumalidir Niyet ettigi seyin nasil olacagini, biiznillah rü'yâda görür.

  “Mekatib-i serife” kitabinda buyuruldu ki: Hacetlere, dileklere kavusmak için, iki rekat namaz kilip, sevabini silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunlarin hürmeti için diyerek duâ etmelidir Mesela, "Ya Rabbi, filan yere sag sâlim gidip gelmek nasib eyle, filan sikintidan beni kurtar" gibi duâ ettikten sonra, "Bu duâmi silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle" demelidir!

  Âmâ, bir zat gelip, “Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açilsin” dedi Peygamber efendimiz de, “Kusursuz bir abdest al! Sonra, ya Rabbi! Sana yalvariyorum Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselami araya koyarak, senden istiyorum Ey çok sevdigim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvariyorum Senin hatirin için kabul etmesini istiyorum Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana sefaatçi eyle! Onun hürmetine duâmi kabul et” duâsini okumasini söyledi O da, abdest alip duâ etti Hemen gözleri açildi.

  Bu duâyi müslümanlar, her zaman okumuslar ve maksatlarina kavusmuslardir Ancak, namaz kilmiyanin, haram isliyenin ve kalbi gafil olan ettigi duâdan tam netice alamazEhl-i sünnet itikadinda olmiyanin okumasi faide vermez Hak teâlâ, herseyi bir sebep ile yaratmaktadir Bir seye kavusmak istiyen, o seyin sebebine yapismalidir Rabbimiz, insana sihhat, sifa vermek için, duâ etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayi sebep yapmistir.


 3. 3
  Beyza34 Devamlı Üye
  Beyza34
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 89270
  Mesaj Sayısı: 113
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 28

  Cevap: Murada kavuşmak için duâ


  doğru mudur bunu yapmak


 4. Reklam

+ Yorum Gönder