5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sevinirim

  Bu Mesaj Size Mumsema islam Arsivi araciligi ile, Sayin mirayyılmaz tarafindan gönderilmistir.

  --------------------------------

  benim öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sevinirim

  --------------------------------

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Muhasibi Devamlı Üye

  Cevap: öğrenmek istediğim gideni geri getirmek için okunan dualar varmı varsada öğrenmek istiyorum bilgilendiriseniz sev

  KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA


  Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder: "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."


  ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi s. 304)


  Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün 25 kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ……" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

  Sorularla İslamiyet+ Yorum Gönder