+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Meni-Mezi gusul gerektirir mi ? Ayrıca durduk yere gelmesinin sebebi nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Meni-Mezi gusul gerektirir mi ? Ayrıca durduk yere gelmesinin sebebi nedir ?

  Sual: Selamünaleyküm.

  18 yaşındayım Şu bir kaç gündür, idardandan sonra ya da herhangi bir vakitte durduk yerde penisimden, meni ya da mezi geliyor. Bilmiyorum.
  Gusul gerektirir mi ? Ayrıca durduk yere gelmesinin sebebi nedir ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Meni-Mezi gusul gerektirir mi ? Ayrıca durduk yere gelmesinin sebebi nedir ?


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam.
  Mezi veya meni olup olmadığını biz değil senin anlaman lazım.
  Özelliklerini oku öğrenirsin.
  Mezi ise gusül gerekmez.

  MENİ

  Erlik suyu veya sperm anlamına gelir. Sarımtırak beyaz renkte ve yumurta akına benzeyen kaygan bir mayidir. Kuruduğunda kül renginde bir leke bırakır. Meninin şehvetle vücuttan çıkması, başka bir ifadeyle lezzetle ve süratle dışarıya çıkması kişiyi cünüp eder. Bu durumdaki bir kişi yıkanmadıkça namaz kılamaz, mescide giremez, Kur'ân okuyamaz, Kur'ân'a dokunamaz, Kâbe'yi tavaf edemez. Meninin, hastalık, darbe, yüksekten atlama ve benzeri sebeplerle vücuttan çıkması ise, cünüplüğü gerektirmez. (bk. Cünüp) (İ.P.)

  MEZİ
  Dokunma, düşünme veya bakma gibi sebeplerle intişar halinde erkeklerin tenasül uzvundan gelen ince beyaz sıvıya denir. Bunun dışarı çıkışında şiddet olmadığı gibi, geldikten sonra teskin olması da söz konusu değildir. Mezinin gelmesi kişiyi cünüp etmemekle birlikte abdesti bozar. Namaz kılmak isteyenin gusletmesi gerekmez, abdest alması yeterlidir. (İ.P.)


 3. Misafir
  Arkadaslar lutfen yarim edin! Ben tuvalette iken idrar sonrasi sperm geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Gusul gerekir mi?
  Hic bir zevk, hic bir sey hissetmiyorum. Ne +18 seylere bakarim, ne de elim oraya gider. Ama bunun sebebini bilmiyorum

 4. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Arkadaslar lutfen yarim edin! Ben tuvalette iken idrar sonrasi sperm geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Gusul gerekir mi?
  Hic bir zevk, hic bir sey hissetmiyorum. Ne +18 seylere bakarim, ne de elim oraya gider. Ama bunun sebebini bilmiyorum
  kardeş idrardan sonra gelen akıntıya mezi denir.Bunun nedeni fazla yemek, haramlara çok bakmak vb. nefsin hoşuna giden şeyleri yapmaktan kaynaklanır. Ayrıca bir rahatsızlığınız olabilir. Mezi geldiğinde gusül gerekmez. abdestli iseniz abdestiniz bozulur..Hz. Ali (ra)'nin de başına gelmiş olan bu olaya “mezi” veya “medi” deniliyor. Böyle birisine zaman zaman belden aşağısını soğuk su ile yıkamasını, arada bir oruç tutmasını ve açık saçık kadınlara ve resimlere bakmamasını tavsiye ederiz.

 5. Misafir
  teşekkür ederim.ben de hiç şehvet duymuyorum ama durduk yere olunca aklımı bulandırıyordu.şüphemi giderdiniz.Allah razı olsun.ama okumadan önce şüphe ettiğim için de bozulmamıştır değil mi?

 6. klav
  Özel Üye
  Arkadaşlar idrardan sonra gelen sıvıya mezi denir ve guslü gerektirmez gusul gerektiren meni dir sehvetle cikar ve gusul gerekir arkadasin biri sormus bunlari bilmedigim icin kuskuya düstüm diye eyer abdest inden supe ettiysen mekruh olur ve tekrar abdest alman gerekir

 7. Misafir
  Şevhetle derken neyi kasdediyorsunuz. İç çamaşırıma baktımda küçuk bi damla büyüklünde bi iz görüyorum bu gusül almamı gerektirirmi. Hic bir zevk almadım halde

 8. arifselim
  Yönetici
  Şehvetle derken orgazm olmak ve zevk almak kastedilir. Eğer bu durum yoksa cünüp olunmaz. Sizden gelen mezi olmalıdır ve mezi kişiyi cünüp etmez.

 9. Misafir
  Selamun ALEYKUM
  Orucluyken +18 seyler izlerken penisimle oynuyorum, şehvet geliyor. Sonra seffaf yapiskan bir sıvı. Mezi midir meni mi ve orucum bozulur mu bozulursa kaza mi gerekir kefaret mi? Kendime engel olamiyorum lutfen yardim edin...

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Cinsel içerikli videolar izlemek haramdır hele bu oruçlu yapılırsa dahada çirkin olur bunu kesinlikle terketmelisiniz. Bu sizden gelen ise mezidir orucu bozmaz ama her an meni bu durumda gelebilir ve o zaman orucunuz bozulur. Eğer aynı şekilde meni bir ramazanda 2 defa gelirse o zaman hem bir gün kaza hemde kefaret gerekir. Eğer tek bir defa mastürbasyon yapılmışsa sadece bir gün kaza gerekir.

 11. Misafir
  1 - Kız arkadaşimla Konuşurken şehvetleniupm penisinde.mezi geliyor gusül Abtesi gerektiriyormu

  2 - Sabah kalktığımda penisimde şeffaf bir sıvı vardı bu meni midir mezi midir

 12. arifselim
  Yönetici
  1- Meziden dolayı gusül abdesti gerekmez bu şehvetlenmekten gelir ki bu durumlara bilerek girmek caiz değildir.

  2- Meniyi meziden ayırmak için, meni meziye göre çok daha fazla çıkar. Meni beyaz ve yoğundur kokusu daha ağırdır. Mezi ise şeffaf ve yapışkandır meni kadar fazla akmaz.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
durduk yere sperm gelmesi,  durduk yere zevk suyu gelmesi,  mezi nedir,  meni nedir,  meni mezi,  zevk suyu gusül gerektirirmi,  durduk yere mezi gelmesi