+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sunni bir bayan alevi bir erkekle evlenirse günaha mı girer ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Sunni bir bayan alevi bir erkekle evlenirse günaha mı girer ?

  Cevap: Sunni bir bayan alevi bir erkekle evlenirse günaha mı girer ? isimli konu Mumsema.com
  kendim sünniyim fakat cevremde birsürü alevi arkadaslarim var hepsini de cok severim.
  kimi arkadasim(alevi) fakat namaz kilar oruc tutar yani dinimizin emrettigi herseyi yapar ama suda var ki aralardinda bunlari yapmayan da var tabiki sünnilerde de var böyle insanlar ama tanidigim bazi alevi arkadaslarim bunlara karsi geliyor bize düsmez diyorlar :/
  Alevi birini seviyorum oda dinine ibadetine düskün bir insan ama ne yazikki benim ailem istemiyor... ne yapacagimi sasirmis bir durumdayim

 2. Misafir

  Cevap: Sunni bir bayan alevi bir erkekle evlenirse günaha mı girer ?


  Reklam  ben sünnüyim sevdiğim çocuk alevi ibadetleri yarım namaz seyrek oruç arada camiyede cumadan cumaya gider yada gitmez napmam lazım 6 yıldır beraberiz evlenmek istiyo ailem istemiyo

 3. Misafir
  1 - ben sünniym erkek arkadaşım alevi ve evlenmek üzereyiz ama namaz ona göre saçma

  2 - Bende alevi biriyle evliyim ama eşim evlendikten sonra çok değişti daha çok imana yakınlaştı.

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Alevi olması olarak değil, islamın helaline helal ve haramına da haram demesi gerekir aksi takdirde böyle bir evlilik çok tehlikelidir.

  2- Müslüman bir kadın ancak müslüman bir erkekle evlilik yapabilir. Eğer evlenilen kişi islama imanı tamsa sorun yoktur.

 5. Misafir
  8 yıldır beraber olduğum biri var Alevi ailem istemiyo napmam lazım çok seviyorum vaz geçemedik iyice uzadı bi bilgi

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu konuda imani esaslar önemlidir. Adı alevi olsa bile imanı eğer islama uygun bir ima ise evlilik caiz olur ama itikadı islama ters ise o zman dini nikah kıymak caiz olmaz. Bu genel bir cevaptır ama yeterlidir.

 7. Misafir
  bende ayni sorunu yasiyorum.... benim babam ama etraf baskisi oldugu icin vermek istemiyor beni.... benim erkek arkadasim, namazda kiliyor, oructa tutuyor, benim din bilgimden farki yok, hatda fazlasi var.... ama adi üstünde alevi oldugu icin, babamda islami kabul etmeyen alevilerle büyüdügü icin vermek istemiyor :-(

 8. Misafir
  Tek dın ıslamdır
  ıman varsa ımkanda vardır
  almanya
  dortmund ıgmg

 9. Misafir
  alevi erkek 5 vakit namaza inanmiyor. hacca inanmiyor. zekata inanmiyor.... camiye gitmiyor. onun yerine cem evine gidiyorsa. bu alevi bizim inancimiza gore musluman sayilmiyor. bunla evlenen sunni kizda dinden cikiyor. kisaca anlasilan bu.

 10. Misafir
  yani alevinin ne tarz bir alevi olduguna bagli durum. eger inanisi bir sunni gibiyse evlenilebilir. ama alevi camiyi, 5 vakit namazi, hacci, ramazani,... reddediyorsa. bunla evlenilmez. evlenen dinden cikar.

 11. Misafir
  Namazı sevsin bari cuma günleri camiye gitsin istiyorum. Tüm kalbimle dua ediyorum onun için. Ama nasıl sevdireceğimi bilmiyorum.

 12. Misafir
  erkek arkadaşım alevi cumaları bile camiye gitmiyo kuranda namaz kıl diye bişey yazmıyo diyo onun sevmesi gitmesi için bişeyler yapmak istiyorum. Ayrılamıyorum çok seviyorz birbirimizi.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
alevi erkekle evlenmek,  alevi erkek sünni kadın evliliği,  sünni kızın alevi erkekle evlenmesi,  alevi sunni evliliği günah mıdır,  alevi bir erkekle sünni bir bayan evlenebilir mi,  sünni bir kızın alevi ile evlenmesi,  alevi erkek sünni kızla evlenebilir mi