Konusunu Oylayın.:

Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

5 üzerinden 4.36 | Toplam : 81 kişi
Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?
 1. Güncelleme: , 14.Kasım.2011, 09:40
  1
  Misafir

  Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır? Mumsema
  Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır? 2. 14.Kasım.2011, 09:40
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

 3. 14.Kasım.2011, 14:36
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,430
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 225
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?


  Görmediğimiz ve bilmediğimiz bir canlı türle karşı karşıya bulunmaktayız. Şu halde, geriye onları da bizi de yaratan Allah’a sığınıp onların şerlerinden ve yapabilecekleri kötülüklerden korunmak kalıyor. Bunun da bir tek yolu var: Dua ve Münacatlar. Zaten normal olarak hayatımızın bir parçası olması gereken dua ve münacat aynı zamanda bizi Allah’a yakınlaştıracağı için, cinler ve şeytanlar da yakınımıza sokulamayacaklardır. Çünkü onların da bizim gibi gurupları, cemaatleri ve teşkilatları vardır. Bizim dualarımızdan şüphesiz onların hayırlıları da istifade edecekleri için, rahatsızlık vermek isteyenlere karşı onlar da kendi içlerinde mücadeleye girişecekler ve kötüleri engellemeye çalışacaklar, hatta savaşacak ve cezalandıracaklardır. Bu sebeple dua ve münacatın cinlerden ve şeytanlardan korunmada önemli bir yeri vardır.

  İnsan günlük hayatında abdestli bulunması halinde, onlardan kısmen korunacağı gibi, buna namazı ve diğer duaları da ilave ederse, korunma hususunda kendini biraz daha sağlama almış olacaktır.

  Hâris el-Eş'ari (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte Rasülullah (s.a.v)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmektedir: “…Allah size, Allah'ı zikretmenizi emretti. Bunun da misali, peşinden hızla düşmanın geldiği bir adamdır. Bu adam muhkem bir kaleye gelip, düşmandan kendini korur. Kul da böyledir. Şeytana karşı kendisini sadece Allah’ı zikretmekle koruyabilir. (Tirmizi, Emsal, 3, (2867)
  Şimdi bu hususta Efendimiz (s.a.v) ve ashabının okuduğu dualardan örnekler takdim etmek istiyoruz.

  Euzü - besmele
  Bu konuda Kur’an-ı Kerimde şöyle buyurulmaktadır: “Şayet sana şeytandan bir kışkırtma (şeytani bir dürtü) gelecek olursa, hemen Allah’a sığın.”(41:36.) Yani, “Euzü billahi mine’ş-şeytani’r-racim” de. Bununla beraber, Müminün suresindeki şu ayetlerle de Allah’a sığınmak yerinde olur:

  “Rabbi euzü bike min hemezeti’ş-Şeyatin ve euzü bike Rabbi en yahdurun” Yani; “Rabbim, şeytanın kışkırtmasından sana sığınırım ve onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.”(23:97-98.)

  Eve girerken
  Besmele ilgili olarak Cabir (ra)’den rivayet edilen başka bir hadis ise, evlere girerken ve yine yemek yerken Besmele çekmenin önemine işaret ediyor: “Rasülullah (s.a.v) buyurdular ki: "Kişi evine döndüğü zaman içeri girerken ve yemek yerken Allah'ın adını zikrederse, şeytan (avenelerine): “Size burada gecelemek de yok akşam yemeği de yok!” der. Ama kişi, eve girerken Allah'ı zikreder fakat akşam yemeğini yerken zikretmezse, şeytan (avenelerine): "Akşam yemeğine kavuştunuz ama burada gecelemeniz mümkün değil!” der. Adam eve girerken ve yemeğe başlarken "Bismillah!" diyerek Allah'ı zikretmezse, şeytan (avenelerine): “Yemeğe de yetiştiniz, yatmaya da!” der.”( Müslim, Eşribe, 103, (2018); Ebu Davud, Et'ime, 16, (3765).)

  Evden çıkarken
  Eve girerken okunan Besmele, şeytanın şerrini bizden ve onu da evden uzaklaştırdığı gibi, insanın sokağa çıktığı zaman da korunmaya muhtaç olduğu açıktır. Bunun içinde Euzü-Besmele çekilir. Ancak, Resulullah (s.a.v), sokağa çıkarken sadece Euzü - Besmele ile yetinmemiş ve ayrıca dua etmiştir. Bu konuda Enes (r.a)’den nakledilen hadisi şerifte, Hz. Peygamber (s.a.v)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmektedir:
  “Evinden çıkınca kim: “Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ettim, güç kuvvet Allah'tandır” derse kendisine: “İşine bak, sana hidâyet verildi, kifâyet edildi ve korundun da” denir, ondan şeytan yüz çevirir.”( Tirmizi, Daavât, 34, (3422)

  Bakara suresi: ayetü’l-kürsi ve amene’r-rasülü
  Konumuzla ilgili olarak, Ebu Hüreyre (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte, Rasülullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Evlerinizi kabirlere çevirmeyin, içerisinde Bakara suresi okunan evden şeytan kaçar.”( Müslim, Misâfirin, 212, (780)

  Başka bir hadisi şerifte ise bu iki ayetin, Bakara suresinin son iki ayeti olan “Amene’r-rasülü” olduğu açıklanmaktadır.(Tirmizi, Sevabu’l-Kur’an, 4/2882)

  Uyumak için yatağa girince
  Resul-i Ekrem Efendimizin yatağa girdiği zaman okuduğu çeşitli dualar vardır. Bu konuda Büreyde (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte Hz. Peygamber (s.a.v), şu duayı tavsiye buyurmuştur:
  “Ey yedi kat semânın ve onların gölgelediklerinin Rabbi, ey arzların ve onların taşıdıklarının Rabbi, ey şeytanların ve onların azdırdıklarının Rabbi! Bütün bu mahlukâtının şerrine karşı, beni himâye et! Et ki, hiç birisi, üzerime âniden saldırmàsın. Senin koruduğun aziz olur. Senin övgün yücedir, senden başka ilah da yoktur; ilah olarak sâdece sen varsın.” (Tirmizi, Daavât, 96, (3518).)

  Uykuda korkunca
  İmam Malik’ten rivayet edildiğine göre, Hâlid İbnu Velid (r.a), Hz. Peygambere: “Ben uykuda iken korkutuluyorum. (Ne yapmamı tavsiye buyurursunuz?)” diye sordu. Hz. Peygamber (s.a.v) ona şu duayı okuması tavsiyesinde bulundu:
  “Allah'ın eksiksiz, tam olan kelimeleri ile Onun gazabından, ikabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve beraberliklerinden Allah'a sığınırım! de!” (Muvatta, Şiir, 9, (2, 950).)

  Helaya girerken
  Tuvaletlerin, çöplüklerin, hamamların, kabirlerin, harabelerin cinlerin ve şeytanların meskenleri mahiyetinde çok uğradıkları ve konakladıkları yerlerdir.
  “Rasülullah (s.a.v) kazâyı hâcet için helâya girdiği zaman şu duayı okurdu:
  “Allahümme inni euzü bike mine'lhubsi ve'l-habais. (Allahım, pislikten ve (cin ve şeytan gibi) kötü yaratıklardan sana sığınırım.”(Buhâri, Vüdu, 9)

  Tekbir, tesbih, tahmid
  Namaz tesbihatı, camide ve namaz kıldığımız herhangi bir yerde yapılabileceği gibi, yolda-sokakta yürürken, araç kullanırken; yatakta ve uyumadan önce de yapılabilir. Kuran-ı Kerimde de bu konuya işaretle; “Onlar, ayakta iken, otururken, yanları üzere yatarlarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler...” (Al-i İmran, 3/191.) buyurulmaktadır.

  Tesbihat, hiçbir vakit terk edilmemeli ve nerede olursa olsun mutlaka yapılmalıdır. Nitekim Hz. Peygamber, şeytanın namazda kişiye günlük işlerini hatırlatıp vesvese verdiğini ve namazı alelacele kıldırıp tesbihatı yaptırmadan işine gücüne daldırdığını veya uyuttuğunu anlatıyor.

  Lâ ilâhe illallâhu vahdehu la-şerike leh,
  Bu da yine, dua makamındaki namaz tesbihatından birisidir.
  Peygamber Efendimiz, Ebu Hureyre (r.a)’den nakledilen hadisi şerifte, şöyle buyurmaktadır:
  “Her kim: ‘Lâ ilâhe illallâhu vahdehu la-şerike leh, lehü'l mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadir’ duasını, bir günde yüz kere söylerse, kendisine on köle âzat etmiş gibi sevàp verilir, ayrıca lehine yüz sevab yazılır ve yüz günahı da silinir. Bu, ayrıca üç gün akşama kadar onu şeytana karşı muhafaza eder. (Buhâri, Daavât, 54)

  Şeytanın telkinlerine karşı ihlas suresi
  Bir hadisi- şerifte şeytanın bir vesvesesinden söz edilmiş ve buna karşı ihlas suresinin okunup sol tarafımıza doğru üç defa tükürmemiz tavsiye edilmiştir.

  Muavvizeteyen (Nas ve Felak sureleri)
  Cinlerin şerrinden kurtulmak için de, Hz. Peygamber (s.a.v)’in, Felak ve Nas Surelerini okuduğu, ashabına ve bizzat Hz. Aişe validemize de okumayı tavsiye ettiği bildirilmektedir.

  Hz. Âişe (r.a)’den rivayet edilen bir hadis şöyledir: “Hz. Peygamber (s.a.v) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn'i ve Kul hüvallahu ahad'i okur, ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı bana emrederdi.”(Buhari, Fezâilü'l-Kur'ân, 14)
  Arif Arslan


 4. 14.Kasım.2011, 14:36
  2
  Silent and lonely rains  Görmediğimiz ve bilmediğimiz bir canlı türle karşı karşıya bulunmaktayız. Şu halde, geriye onları da bizi de yaratan Allah’a sığınıp onların şerlerinden ve yapabilecekleri kötülüklerden korunmak kalıyor. Bunun da bir tek yolu var: Dua ve Münacatlar. Zaten normal olarak hayatımızın bir parçası olması gereken dua ve münacat aynı zamanda bizi Allah’a yakınlaştıracağı için, cinler ve şeytanlar da yakınımıza sokulamayacaklardır. Çünkü onların da bizim gibi gurupları, cemaatleri ve teşkilatları vardır. Bizim dualarımızdan şüphesiz onların hayırlıları da istifade edecekleri için, rahatsızlık vermek isteyenlere karşı onlar da kendi içlerinde mücadeleye girişecekler ve kötüleri engellemeye çalışacaklar, hatta savaşacak ve cezalandıracaklardır. Bu sebeple dua ve münacatın cinlerden ve şeytanlardan korunmada önemli bir yeri vardır.

  İnsan günlük hayatında abdestli bulunması halinde, onlardan kısmen korunacağı gibi, buna namazı ve diğer duaları da ilave ederse, korunma hususunda kendini biraz daha sağlama almış olacaktır.

  Hâris el-Eş'ari (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte Rasülullah (s.a.v)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmektedir: “…Allah size, Allah'ı zikretmenizi emretti. Bunun da misali, peşinden hızla düşmanın geldiği bir adamdır. Bu adam muhkem bir kaleye gelip, düşmandan kendini korur. Kul da böyledir. Şeytana karşı kendisini sadece Allah’ı zikretmekle koruyabilir. (Tirmizi, Emsal, 3, (2867)
  Şimdi bu hususta Efendimiz (s.a.v) ve ashabının okuduğu dualardan örnekler takdim etmek istiyoruz.

  Euzü - besmele
  Bu konuda Kur’an-ı Kerimde şöyle buyurulmaktadır: “Şayet sana şeytandan bir kışkırtma (şeytani bir dürtü) gelecek olursa, hemen Allah’a sığın.”(41:36.) Yani, “Euzü billahi mine’ş-şeytani’r-racim” de. Bununla beraber, Müminün suresindeki şu ayetlerle de Allah’a sığınmak yerinde olur:

  “Rabbi euzü bike min hemezeti’ş-Şeyatin ve euzü bike Rabbi en yahdurun” Yani; “Rabbim, şeytanın kışkırtmasından sana sığınırım ve onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.”(23:97-98.)

  Eve girerken
  Besmele ilgili olarak Cabir (ra)’den rivayet edilen başka bir hadis ise, evlere girerken ve yine yemek yerken Besmele çekmenin önemine işaret ediyor: “Rasülullah (s.a.v) buyurdular ki: "Kişi evine döndüğü zaman içeri girerken ve yemek yerken Allah'ın adını zikrederse, şeytan (avenelerine): “Size burada gecelemek de yok akşam yemeği de yok!” der. Ama kişi, eve girerken Allah'ı zikreder fakat akşam yemeğini yerken zikretmezse, şeytan (avenelerine): "Akşam yemeğine kavuştunuz ama burada gecelemeniz mümkün değil!” der. Adam eve girerken ve yemeğe başlarken "Bismillah!" diyerek Allah'ı zikretmezse, şeytan (avenelerine): “Yemeğe de yetiştiniz, yatmaya da!” der.”( Müslim, Eşribe, 103, (2018); Ebu Davud, Et'ime, 16, (3765).)

  Evden çıkarken
  Eve girerken okunan Besmele, şeytanın şerrini bizden ve onu da evden uzaklaştırdığı gibi, insanın sokağa çıktığı zaman da korunmaya muhtaç olduğu açıktır. Bunun içinde Euzü-Besmele çekilir. Ancak, Resulullah (s.a.v), sokağa çıkarken sadece Euzü - Besmele ile yetinmemiş ve ayrıca dua etmiştir. Bu konuda Enes (r.a)’den nakledilen hadisi şerifte, Hz. Peygamber (s.a.v)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmektedir:
  “Evinden çıkınca kim: “Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ettim, güç kuvvet Allah'tandır” derse kendisine: “İşine bak, sana hidâyet verildi, kifâyet edildi ve korundun da” denir, ondan şeytan yüz çevirir.”( Tirmizi, Daavât, 34, (3422)

  Bakara suresi: ayetü’l-kürsi ve amene’r-rasülü
  Konumuzla ilgili olarak, Ebu Hüreyre (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte, Rasülullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Evlerinizi kabirlere çevirmeyin, içerisinde Bakara suresi okunan evden şeytan kaçar.”( Müslim, Misâfirin, 212, (780)

  Başka bir hadisi şerifte ise bu iki ayetin, Bakara suresinin son iki ayeti olan “Amene’r-rasülü” olduğu açıklanmaktadır.(Tirmizi, Sevabu’l-Kur’an, 4/2882)

  Uyumak için yatağa girince
  Resul-i Ekrem Efendimizin yatağa girdiği zaman okuduğu çeşitli dualar vardır. Bu konuda Büreyde (r.a)’den nakledilen bir hadisi şerifte Hz. Peygamber (s.a.v), şu duayı tavsiye buyurmuştur:
  “Ey yedi kat semânın ve onların gölgelediklerinin Rabbi, ey arzların ve onların taşıdıklarının Rabbi, ey şeytanların ve onların azdırdıklarının Rabbi! Bütün bu mahlukâtının şerrine karşı, beni himâye et! Et ki, hiç birisi, üzerime âniden saldırmàsın. Senin koruduğun aziz olur. Senin övgün yücedir, senden başka ilah da yoktur; ilah olarak sâdece sen varsın.” (Tirmizi, Daavât, 96, (3518).)

  Uykuda korkunca
  İmam Malik’ten rivayet edildiğine göre, Hâlid İbnu Velid (r.a), Hz. Peygambere: “Ben uykuda iken korkutuluyorum. (Ne yapmamı tavsiye buyurursunuz?)” diye sordu. Hz. Peygamber (s.a.v) ona şu duayı okuması tavsiyesinde bulundu:
  “Allah'ın eksiksiz, tam olan kelimeleri ile Onun gazabından, ikabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve beraberliklerinden Allah'a sığınırım! de!” (Muvatta, Şiir, 9, (2, 950).)

  Helaya girerken
  Tuvaletlerin, çöplüklerin, hamamların, kabirlerin, harabelerin cinlerin ve şeytanların meskenleri mahiyetinde çok uğradıkları ve konakladıkları yerlerdir.
  “Rasülullah (s.a.v) kazâyı hâcet için helâya girdiği zaman şu duayı okurdu:
  “Allahümme inni euzü bike mine'lhubsi ve'l-habais. (Allahım, pislikten ve (cin ve şeytan gibi) kötü yaratıklardan sana sığınırım.”(Buhâri, Vüdu, 9)

  Tekbir, tesbih, tahmid
  Namaz tesbihatı, camide ve namaz kıldığımız herhangi bir yerde yapılabileceği gibi, yolda-sokakta yürürken, araç kullanırken; yatakta ve uyumadan önce de yapılabilir. Kuran-ı Kerimde de bu konuya işaretle; “Onlar, ayakta iken, otururken, yanları üzere yatarlarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler...” (Al-i İmran, 3/191.) buyurulmaktadır.

  Tesbihat, hiçbir vakit terk edilmemeli ve nerede olursa olsun mutlaka yapılmalıdır. Nitekim Hz. Peygamber, şeytanın namazda kişiye günlük işlerini hatırlatıp vesvese verdiğini ve namazı alelacele kıldırıp tesbihatı yaptırmadan işine gücüne daldırdığını veya uyuttuğunu anlatıyor.

  Lâ ilâhe illallâhu vahdehu la-şerike leh,
  Bu da yine, dua makamındaki namaz tesbihatından birisidir.
  Peygamber Efendimiz, Ebu Hureyre (r.a)’den nakledilen hadisi şerifte, şöyle buyurmaktadır:
  “Her kim: ‘Lâ ilâhe illallâhu vahdehu la-şerike leh, lehü'l mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadir’ duasını, bir günde yüz kere söylerse, kendisine on köle âzat etmiş gibi sevàp verilir, ayrıca lehine yüz sevab yazılır ve yüz günahı da silinir. Bu, ayrıca üç gün akşama kadar onu şeytana karşı muhafaza eder. (Buhâri, Daavât, 54)

  Şeytanın telkinlerine karşı ihlas suresi
  Bir hadisi- şerifte şeytanın bir vesvesesinden söz edilmiş ve buna karşı ihlas suresinin okunup sol tarafımıza doğru üç defa tükürmemiz tavsiye edilmiştir.

  Muavvizeteyen (Nas ve Felak sureleri)
  Cinlerin şerrinden kurtulmak için de, Hz. Peygamber (s.a.v)’in, Felak ve Nas Surelerini okuduğu, ashabına ve bizzat Hz. Aişe validemize de okumayı tavsiye ettiği bildirilmektedir.

  Hz. Âişe (r.a)’den rivayet edilen bir hadis şöyledir: “Hz. Peygamber (s.a.v) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn'i ve Kul hüvallahu ahad'i okur, ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı bana emrederdi.”(Buhari, Fezâilü'l-Kur'ân, 14)
  Arif Arslan


 5. 02.Ocak.2015, 19:49
  3
  Misafir

  Cevap: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  Korunma dualarını okuyalım

 6. 02.Ocak.2015, 19:49
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Korunma dualarını okuyalım

 7. 26.Mart.2016, 21:45
  4
  Misafir

  Cevap: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  Slm hocam benim arkadaşı ma cin gelmiş diyorlar çok hocalar a götürdük dua ediyorlar acaba cin nasıl içinde çıkar saygılar

 8. 26.Mart.2016, 21:45
  4
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Slm hocam benim arkadaşı ma cin gelmiş diyorlar çok hocalar a götürdük dua ediyorlar acaba cin nasıl içinde çıkar saygılar

 9. 27.Mart.2016, 14:27
  5
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,262
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  musallat olan cinlerden nasıl kurtulunur
  Alıntı
  cin nasıl içinde çıkar
  Kuran okuyarak ve kulağına ezan okuyarak çıkar.

 10. 27.Mart.2016, 14:27
  5
  Moderatör
  musallat olan cinlerden nasıl kurtulunur
  Alıntı
  cin nasıl içinde çıkar
  Kuran okuyarak ve kulağına ezan okuyarak çıkar.

 11. 19.Nisan.2016, 18:19
  6
  Misafir

  Şeytan musalllati

  Selamün aleykum beddua eder ede isyan eden edeseytan musallat olmuştur.Yalandandanda olmuştur.Tövbe et şeytan gidecek kusma yada vb yollarla... eski günahlarına tövbe et.Yemin kefaretinden girer.Kefaret orucarindan girer.Yalanci olmqnda girer.Şirk kosmandan gikrer .Allaha isyan etmenden girer. Ana babaya isyan Allaha isyandır bundan girer.Zina işlemiş olmadan girer diye biliyorum.Bunlara tövbe etmelisiniz şeytan muhakkak bedeninden çıkacaktırVeya uzsrinde adak varsa yada soyundan yapılmamış adak varsa bunlardan girer.Sana sirayet eder.Ben yasadimı bunları herkese anlatmak istiyorum.Sürekli lamba kapati p acmami derswin Sürekli oturup kalkmak dersin ne delilik varsa yapmıştım.Nasuh tovbesi yap kurtulursunuz.Erol tangut yaz internetten videoları seyret.Anlarsın ne dediğini kardeşim şeytan Musallat olmuş sana yada herhangi bir cin her neyse işte.Ama korkma onlardan Seni Allah kendine yaklaştıriyor sana günahlarını hatırlatıyor ahirete böyle gitme diye sukretmlisin.

 12. 19.Nisan.2016, 18:19
  6
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Selamün aleykum beddua eder ede isyan eden edeseytan musallat olmuştur.Yalandandanda olmuştur.Tövbe et şeytan gidecek kusma yada vb yollarla... eski günahlarına tövbe et.Yemin kefaretinden girer.Kefaret orucarindan girer.Yalanci olmqnda girer.Şirk kosmandan gikrer .Allaha isyan etmenden girer. Ana babaya isyan Allaha isyandır bundan girer.Zina işlemiş olmadan girer diye biliyorum.Bunlara tövbe etmelisiniz şeytan muhakkak bedeninden çıkacaktırVeya uzsrinde adak varsa yada soyundan yapılmamış adak varsa bunlardan girer.Sana sirayet eder.Ben yasadimı bunları herkese anlatmak istiyorum.Sürekli lamba kapati p acmami derswin Sürekli oturup kalkmak dersin ne delilik varsa yapmıştım.Nasuh tovbesi yap kurtulursunuz.Erol tangut yaz internetten videoları seyret.Anlarsın ne dediğini kardeşim şeytan Musallat olmuş sana yada herhangi bir cin her neyse işte.Ama korkma onlardan Seni Allah kendine yaklaştıriyor sana günahlarını hatırlatıyor ahirete böyle gitme diye sukretmlisin.

 13. 15.Temmuz.2016, 00:14
  7
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  Belirli cisimler ve insana benzeyen varlıklar gören hatta bu kişilerle ilişkiye bile girebilen ve ayrıca gelecekte yaşayacağı şeyleri gören bir insan için ne yapılabilir

 14. 15.Temmuz.2016, 00:14
  7
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Belirli cisimler ve insana benzeyen varlıklar gören hatta bu kişilerle ilişkiye bile girebilen ve ayrıca gelecekte yaşayacağı şeyleri gören bir insan için ne yapılabilir

 15. 18.Ağustos.2016, 14:48
  8
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  aynı durumla yakın akrabam karşı karşıya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse çok sevinirim

 16. 18.Ağustos.2016, 14:48
  8
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  aynı durumla yakın akrabam karşı karşıya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse çok sevinirim

 17. 09.Eylül.2016, 16:43
  9
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  Hocam benim vede arkadaşımın içinde iblis var ve burda hocaya gidiyoruz sürekli okuyor kulaklarımıza ezan okuyor fakat çıkmıyor şimdi ise sadece incir ve zeytin yiyoruz napmamiz gerekir yardımcı olabilirmisiniz

 18. 09.Eylül.2016, 16:43
  9
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Hocam benim vede arkadaşımın içinde iblis var ve burda hocaya gidiyoruz sürekli okuyor kulaklarımıza ezan okuyor fakat çıkmıyor şimdi ise sadece incir ve zeytin yiyoruz napmamiz gerekir yardımcı olabilirmisiniz

 19. 15.Eylül.2016, 01:48
  10
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  Selamün aleyküm hocam yeğenim gayet normal konuşan ve fazlasıyla akıllı bi cocukken iki buçuk yaşında artık konuşmamaya ve değişik hareketler ağlamaya başladı çok hocalara goturduk musallat dediler ne yapalım hocam o daha çocuk 5 yaşında

 20. 15.Eylül.2016, 01:48
  10
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Selamün aleyküm hocam yeğenim gayet normal konuşan ve fazlasıyla akıllı bi cocukken iki buçuk yaşında artık konuşmamaya ve değişik hareketler ağlamaya başladı çok hocalara goturduk musallat dediler ne yapalım hocam o daha çocuk 5 yaşında

 21. 16.Eylül.2016, 15:01
  11
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,618
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  - İnsanın içine şeytan veya cinlerin girmesi çoğunlukla yanlış bilgilerle değerlendirilmektedir. Şayet ilim sahibi bir insan böyle bir durum var demişse bundan kurtulmak için kuran okunması ve kulağına ezan okunması ile birlikte o insanı Allah'ın izniyle terkeder.

  - Aleykum selam kardeşim. İlk öce yeğenini bir uzman doktora götürmelisiniz. Bunun cin musallatı olduğunu bilmek için alim ve takva sahibi bir kimseye gösterilmelidir. Sanırım büyük ihtimalle korktuğu br şeyden bir şok geçirmiş olabilir. En doğru cevabı doktorunuz verir. Geçmiş olsun.

 22. 16.Eylül.2016, 15:01
  11
  Yönetici
  - İnsanın içine şeytan veya cinlerin girmesi çoğunlukla yanlış bilgilerle değerlendirilmektedir. Şayet ilim sahibi bir insan böyle bir durum var demişse bundan kurtulmak için kuran okunması ve kulağına ezan okunması ile birlikte o insanı Allah'ın izniyle terkeder.

  - Aleykum selam kardeşim. İlk öce yeğenini bir uzman doktora götürmelisiniz. Bunun cin musallatı olduğunu bilmek için alim ve takva sahibi bir kimseye gösterilmelidir. Sanırım büyük ihtimalle korktuğu br şeyden bir şok geçirmiş olabilir. En doğru cevabı doktorunuz verir. Geçmiş olsun.

 23. 22.Eylül.2016, 13:37
  12
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  selamın aleyküm 5 yaşındaki bir cocuğun musallat yaşamasının nedeni anne ve babasının yaptığı hatalar nedeni iledir burada çocuğa değilde anne babaya bakılmalıdır. konuşan bir çocuğun daha sonra konuşmamasına neden olan musallat örnekleri okuma yazmayı unutturan musallat örnekleride vardır geçmişte tecrübe ettiğim.

 24. 22.Eylül.2016, 13:37
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  selamın aleyküm 5 yaşındaki bir cocuğun musallat yaşamasının nedeni anne ve babasının yaptığı hatalar nedeni iledir burada çocuğa değilde anne babaya bakılmalıdır. konuşan bir çocuğun daha sonra konuşmamasına neden olan musallat örnekleri okuma yazmayı unutturan musallat örnekleride vardır geçmişte tecrübe ettiğim.

 25. 23.Eylül.2016, 16:25
  13
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  banada musallat oldular başta korkmamanız gerkiyo kesinlikle cenabet(cünüp) dolaşmaın felak suresi ve nası okurken ezu besmeleyle başlayıp okuyun hemen geçmesede geçıor başıma glen olaylarda tanık oldum

 26. 23.Eylül.2016, 16:25
  13
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  reklam


  banada musallat oldular başta korkmamanız gerkiyo kesinlikle cenabet(cünüp) dolaşmaın felak suresi ve nası okurken ezu besmeleyle başlayıp okuyun hemen geçmesede geçıor başıma glen olaylarda tanık oldum

 27. 23.Eylül.2016, 16:28
  14
  Misafir

  Yorum: Eğer insana cinler musallat olursa nasıl kurtulunur? Ne yapmak lazımdır?

  okunan surelerin illa arapça olması gerekmiyo eğer sure bilmiosanız kendi dilinizlede allaha dua edebilirsiniz allahım sana şeytanın iblisin şerriden sığınırım iye örnk

 28. 23.Eylül.2016, 16:28
  14
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  reklam


  okunan surelerin illa arapça olması gerekmiyo eğer sure bilmiosanız kendi dilinizlede allaha dua edebilirsiniz allahım sana şeytanın iblisin şerriden sığınırım iye örnk
+ Yorum Gönder
Git 12 Son