+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah hangi durumlarda geçersiz olur yada düşer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Dini nikah hangi durumlarda geçersiz olur yada düşer?

  Yorum: Dini nikah hangi durumlarda geçersiz olur yada düşer? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Merhaba Hocam ben nişanlıyım Allah kısmet ederse 2 hafta sonra düğünüm olacak şimdi soracağım biz şimdi imam nikahı yaptırmak istiyoruz ama ben adet günündeyim imam nikahı oluyor mu ve Şafii mezhebindeyim yardımcı olur musunuz

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Dini nikah hangi durumlarda geçersiz olur yada düşer?


  Reklam  Merhaba hanım kardeşim. Allah sizi mesut eylesin. Evet dini nikahınız kıyılabilir bu durum ne şafii nede hanefilerde nikah için bir engel değildir.

 3. Misafir
  Öncelikle merhaba. Ben daha önce nişanlandım ve o süreçte imam nikahı kıyıldı daha sonra nişan bozuldu yüzüğü attı ve istemiyorum artık dedi. Fakat nişanlım 3 kere boşol demedi. Bu olayın üzerinden 3yıl geçti ve biz hiç bir araya gelmedik şuan da hayatımda başka biri var onunla imam nikahım olacak. Merak ettiğim bu nikah geçerli olur mu ??

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Nikahın kıyıldıktan sonra artık dinen eş olmuş olursunuz. Erkek boşamadığı sürece 3 değil 30 yıl geçse bile nikah devam eder. Mutlaka zamanında seni boşayıp boşamadığını öğrenmelisin. Boşadıktan sonra 3 adet dönemin geçmeden dini nikah kıymanda caiz olmaz. Buna iddet süresi denir. Boşanan kadının iddeti 3 adet dönemidir. Bu konuda ayeti kerimede şöyle geçmektedir:

  “Adetten kesilmiş olanlar hakkında şüpheye düşerseniz iddetleri üç aydır; adet görmeyenler de öyle. Hamile olanların süreleri doğumları ile biter. Kim Allah’tan sakınırsa Allah onun işinde bir kolaylık oluşturur.” (Talak 65/4)

 5. Misafir
  Hocam esim beni 6-7 aydır başka birisi ile aldattığını kesin olarak ogrendim boşanmak için mahkemeye basvurdum nikah dusermi Allah tan af dileyip tovbe etmesini söyledim benim affetmem zor depresyon ilaçları alıyorum dinen benim durumunu yorumlarmisiniz saygilar

 6. mum
  Administrator
  Boşanmak için mahkemeye başvurmak dini nikahı düşürmez. Pişman olmuşsa affedin ve evinize ateş düşürmeyin

 7. Misafir
  Ben bir yıllık evliyim ve bir çocuğum var ilişkiye girmeden çok aşırı korkuyorum ve esim ceza evinde iken yemin ediyor ve bana yaklaşmayacagını söylüyor ve biz ilişkiye hala giremedik ve birbirimizi çok seviyoruz bu durumda nikah düşer mi

 8. Selam2
  Devamlı Üye
  İlişkiye girmemek nikahı bozmaz. Ancak cinsel ilişkisi olmayan bir ilişkide bir yere kadar gider. Bu bir görevdir ve yapmak zorundasın. Eşininde istekleri var harama zinaya bulaşma tehlikesi artar.

 9. Misafir
  Bir tanıdığım 10 yıldır kocasından ayrı yaşıyor eşi ceza evinde hiç bir münasebetleri yok dini nikah düşermi arkadaşım bayan ve bi başkasını seviyor nikahı eşiyle düşmüşmüdür düşmemişmidir merak ediyor

 10. arifselim
  Yönetici
  On yıllarca eşinden ayrı veya hapiste kalmakla nikah düşmez. Evliliği devam eden birisinin böyle bir harama düşmesi kat kat daha günahtır. Eğer eşini istemiyorsa boşansın ve sonra dilediği ile evlensin.

 11. Misafir
  Merhabalar. Ben bir bayanım. Eşimle düzenli bir cinsel hayatımız yok çoğu zaman istemeyen taraf kendisi oluyor. kendince beni cezalandiriyor uzak kalarak aynı evin içinde ve ben bunu yıllardır çekiyorum. 1 yıl birlikte olmuyoruz dinen nikah düşer mi.

 12. emre
  Devamlı Üye
  Yorum: Dini nikah hangi durumlarda geçersiz olur yada düşer? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Dini nikah hangi durumlarda geçersiz olur yada düşer?
  Cinsel ilişkiye girmemek dini nikahı bozmaz. Nikah ancak talak ile bozulur.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
dini nikah hangi hallerde bozulur,  nikah hangi hallerde düşer,  imam nikahı hangi hallerde bozulur,  imam nikahı hangi hallerde düşer,  dini nikah hangi durumlarda bozulur,  dini nikah hangi durumlarda düşer,  imam nikahı hangi durumlarda düşer