+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir?


 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir?


  Reklam  Cevap: Selamun aleykum kardeşim. Meni ile mezi arasında ki farklar kısaca şunlardır; meninin rengi beyazdır. Meni yoğun ve şehvetle çıkar. Mezi ise açık şeffaftır ve hafifçe akar. Meniden dolayı gusül abdesti gerekir ama mezi cünüp yapmaz sadece normal namaz abdestini bozar.

 3. Misafir
  en çok bu konuda şüpheye düşüyordum mezi cünüp bırakmıyormuş. yani ibadete devam edebiliriz

 4. Misafir
  Selamün Aleyküm Hacı abi ben rüya hatırlamadığım zaman çamaşırı elliyorum sarartı var idrar onu biliyorum ama şüphe işte nabacan elliyorum bakıyorum dokunuşuna sonra temiz olan beyaz tarafı elliyorum onun dokunuşuna bakıyorum eğer aynı ise bence gusül gerekmez diye düşünüyorum . Çünkü eğer Meni gelirse kalıp tutuyor böyle birde çok büyük alana yayılıyor

  Allah Razı Olsun Saygılarımla ...

 5. Misafir
  Ben 14 yaşında bir erkek çocuğuyum küçük abdestimi yaptıkdan sonra avret yerimi acıtarak bir sıvı geldi gusul gerekirmi

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Ancak meni akmışsa o zaman gusül gerekir. İdrardan sonra gelen sıvı genellikle vedi olur ve vediden dolayı gusül abdesti gerekmez.

 7. Misafir
  1 - Masturbasyon yaparken sadece sürtünmeyle olsa bile gusul mu gerekir ? Orucu bozar mı ? Bozarsa kaza mı yapmak gerekir kefaret mi ?


  2 - Ben sabah uyandığımda kulodumda geniş alana yayılmış ıslaklık görüyorum bu nedir ?

 8. arifselim
  Yönetici
  1- Mastürbasyon sürtünerek de olsa meni geldikten sonra gusül gerekir. Mastürbasyon orucu bozar ve bir gün kaza gerekir. Eğer ki bir ramazan ayında iki defa mastürbasyonla oruç bozulursa o zaman hem kaza hemde kefaret gerekir.

  2- Büyük ihtimalle bu menidir ve gusül abdesti alman icap eder.

 9. Misafir
  Ben 14 yaşındayım küçük abdestimi yaparken beyaz bir sıvı geldi gusul gerektirirmi ve sperma ile zevk suyu nasıl ayırt edilir zevk suyu gusül gerektirirmi?

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Meni yani sperm ancak şehvetle çıkar. Meni beyazdır ve mezi gibi az akmaz. Mezi yani zevk suyu ise çok ince şeffaf ve yapışkan gibidir. Mezi guslü gerektirmez sadece namaz abdestini bozar ve kirlenen yerin temizlenmesi gerekir.

 11. Misafir
  Mezinin tanımana uygun sıvı geldi az bir miktarda ama bu şehvetle geldi gusül abdestim bozulmuş mudur? Emin olamıyorum lütfen yardım edin

 12. arifselim
  Yönetici
  Eğer kesinlikle mezi nin tanımına uygun gelmişse ve meni çıkmamışsa gusül almana gerek yok için rahat olsun.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
mezi ve meninin farkı,  mezi ile meninin farkı,  mezi nedir,  meni ve mezi,  mezi ve meniyi nasıl ayırt ederiz,  Mezi meniden nasıl ayırt edilir,  meni-mezi farkları