+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 810111214 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Mezi ile meninin farkı nedir,birbirinden nasıl ayırt edilir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Sa arkadaşlar, sabah çamaşırıma baktığimda ıslaklık vardı. Çamaşırım siyah olduğundan meni mi mezi mi anlayamadım. (Rengi belli olmadığı için) normalde ihtilam olurken uyanıyorum ama bu sefer uyanmadım. Bu yüzden meni olmadığını düşünüyorum. Bu sıvı meni mi mezi mi?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Aleykum selam. Eğer bu durum sık olmuyor ve sende vesveseli biri değilsen gusül almalısın. Ama sürekli bu tür şeyler vesvese ile oluyorsa meni olduğundan emin olmadan kesinlikle gusül almamalısın.

 3. Misafir
  Arkadaslar Bisi dicem kizmayin 14 yasindayim masturbasyon yapiyorum
  Gelen seyin meni oldugunu biliyorum
  ama yikanamiyorum. evde annem var
  yani banyoya girsem neden giriyorsun diyor geciktirmem gunahmi

 4. Selam2
  Devamlı Üye
  Geciktirdiğin zaman nasıl namaz kılıyorsun? Cenabet namaz kılınmaz kılmak haramdır.

 5. Misafir
  Abilerim , Kardeşlerim 24 yaşında erkeğim namazlarımı kılıyorum , kılıyorum ama bazen kıldığım namazları bir ben bilirim bir ALLAH (c.c) meni ve meziyi ayırt edemiyorum belkide ayırt ediyorum ama vesveseli evhamlı olduğum için kendine eziyet ediyorum . ALLAH rızası için HAKKIYLA BİLEN KİŞİLER bana bir yardım edin kafayı oynatacam artık sürekli bişey oluyor belli başlı sıkıntılarım var şüphede kaldığım durumlar bunları sizlere açıcam ( bekarım ) devamlı beyaz iç çamaşırı kullanıyorum .
  1- Gece ihtilam olduğumu hatırlayım yada hatırlamayım avuç ayası kadar( iz oluşmuş tabaka şeklinde ) beyaz iç çamaşırda sarı ve sarımtırak leke gördüğümde guslümü alıyorum bunda sıkıntı yok .
  2- Sabah iç çamaşırı kontrol ettiğimde bazen sarımtırak lekeler görüyorum boyutu avuç ayası kadar büyük değil 1'nci durumda bahsettiğim kadar belirgin değil
  3- Sabah iç çamaşırı kontrol ettiğimde nokta büyüklüğünde ve noktadan çok az büyüklükte 1 veya 2 damla kurumuş - yapışmış sarı leke ve parlak şeffaf sıvı görüyorum . Meni bazı durumlarda avuç ayası kadar yayılmadan 1-2 damla gibi akma durumu sözkonusumu .
  4- Gün içerisinde uyanıkken istemsizce bazı muhabbetlere ve durumlara maruz kalıyorum . iç çamaşırda leke oluşuyo 10 kuruş büyüklüğünde yayılmıs bir ıslaklık ve üzerinde sümüksü şeffaf ( bazende kurumuş ve yapışmış parlak ve şeffaf ) bir sıvı görüyorum.
  Bu durumlardan meni-mezi ayırt etmeme ve vesvese yapmadan durumun gerçekliğini öğrenmek istiyorum .

 6. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Eğer yukarıdaki soru ve cevapları okusaydın aklındaki bütün soruların cevaplarını bulurdun.

  - Sen vesveseli birisi olduğun anlaşılıyor. Bundan kurtulmak için kesin ihtilam olduğunu bilmediğin sürece iç çamaşırını asla kontrol etme. Bundan sorumlu da değilsin. Sen kontrol ettikçe bu sorun büyür gider.

  - Meni genellikle fazla gelir ama az olma ihtimalide var elbette. Ancak senin sorunun bu değil asıl sorun vesvese yapmandan kaynaklanıyor.

  - Gün içerisinde çeşitli durumlarda gelen bu tür sıvılar mezidir. Bu mezi cünüp yapmaz sadece namaz abdestini bozar.

 7. Misafir
  -Hocam sevgilimle konuşurken bir sıvı geliyor. Siyah iç camasiri giyindigim icin iç çamaşırında beyaz lekeler bırakıyor. Hatta bazen bu leke 1 tl büyüklüğünde oluyor. Bu mezimidir menimidir kaç lira büyüklüğünde olunca meni oluyor

  - bide yukarda bir soruda bi cevabınız var ( 1 kere bosalan insan mezi ile meniyi ayırt eder dendiniz . Meni cikmasi icin illa o zevki almalimiyiz mesela arasira konuşurken bile çıkışını hissedebiliyor insan ) Herhalde buna cevabınız sonra tüm arkadaşların sorusunu cevabını almis olucak.

  -3. Ve son sorum mezheplerde farkediyormu bu ben Hanefi yim

  Cevap icin şimdiden teşekkür ederim

 8. arifselim
  Yönetici
  - Bu dediğin mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar cünüp etmez.

  - Öylesine konuşmakla meni çıkmaz .

  - Bu diğer mezheplerde de aynıdır. Özel sorulmadığı sürece sürekli hanefi mezhebine göre cevap veriyoruz.

 9. Misafir
  S.a ben dayanamadım elime telefonu alıp bir kadının dans etmesini izledim yatağa yüz üstü uzandım. Video süresince bi sıvı geldiğini hissetmedim. Sonra video bitti. Yataktan kalkarken bir bir sıvının geldiğini hissettim. İç çamaşırıma baktığımda küçük bir sıvı vardı. Sıvı azcik kaygan gibiydi. Ve az kokuyodu. Bu menimidir mezi mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu tür videoları izlemek haramdır. Bunları izlememelisin. Bu gelen sıvı ise mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar ve kişiyi cünüp yapmaz. Ayrıca kirlenen yerin temizlenmesi gerekir.

 11. Misafir
  Selamun Aleyküm hocam. Benim neredeyse her gün okuldan geldikten sonra tuvalete gittiğimde külotumda çok az sarımtrak-şeffaf hafif katmanlı bir şey görüyorum.
  Her gün aynı şey aynı kokuda hafif parlak ve 2-3 toplu iğne başı kadar.Küçücük bişey yani. Meni mi mezi mi ayırt edemiyorum.Günde 2 kere gusül alıyorum.Yardımcı olur musunuz

 12. Selam2
  Devamlı Üye
  Küçücük şeyler mezi olur. meni fışkırarak çıkar. Tarifler var bunu öğrenmek zorundasın.

+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 810111214 ... SonuncuSonuncu
mezi ve meninin farkı,  mezi ile meninin farkı,  mezi nedir,  meni ve mezi,  mezi ve meniyi nasıl ayırt ederiz,  Mezi meniden nasıl ayırt edilir,  meni-mezi farkları