Konusunu Oylayın.: Almanya da kıblenin yönünü nasıl tayin edebiliriz?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Almanya da kıblenin yönünü nasıl tayin edebiliriz?
 1. 07.Ağustos.2011, 17:47
  1
  Misafir

  Almanya da kıblenin yönünü nasıl tayin edebiliriz?


  Almanya da kıblenin yönünü nasıl tayin edebiliriz? Mumsema Ben wiesbaden gräselbergde oturuyorum.Namazimi kiliyorum ama kesin olarak kiblenin yönünü bilmiyorum.Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.


 2. 07.Ağustos.2011, 17:47
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben wiesbaden gräselbergde oturuyorum.Namazimi kiliyorum ama kesin olarak kiblenin yönünü bilmiyorum.Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

 3. 07.Ağustos.2011, 18:39
  2
  Yakut
  mumine.com

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 05.Mart.2008
  Üye No: 11544
  Mesaj Sayısı: 714
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: istanbul

  Cevap: Almanya da kıblenin yönünü nasıl tayin edebiliriz?
  Kıble yönü bulmak için pekçok yöntem vardır. En kolay yollardan biri pusuladır. Kıbleden uzaklığa bağlı olarak kıble yönü şehirden şehire veya ülkeden ülkeye az miktarda değişir. Pusulanın kırmızı ibresi manyetik kuzeyi gösterir. Gerçek kuzey ile aralarında sapma açısı kadar fark vardır. Bu yüzden iki farklı kıble açısı veriyoruz. Pusula kullanırken Wiesbaden için 126° açısını kullanın. Eğer Kuzey'i başka bir yöntemden bularak kıble bulacaksanız, Wiesbaden için 127° açısını kullanabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki 1 derecelik fark dünyanın her yerinde farklı bir manyetik alan göstermesinden kaynaklanıyor.


 4. 07.Ağustos.2011, 18:39
  2
  mumine.com  Kıble yönü bulmak için pekçok yöntem vardır. En kolay yollardan biri pusuladır. Kıbleden uzaklığa bağlı olarak kıble yönü şehirden şehire veya ülkeden ülkeye az miktarda değişir. Pusulanın kırmızı ibresi manyetik kuzeyi gösterir. Gerçek kuzey ile aralarında sapma açısı kadar fark vardır. Bu yüzden iki farklı kıble açısı veriyoruz. Pusula kullanırken Wiesbaden için 126° açısını kullanın. Eğer Kuzey'i başka bir yöntemden bularak kıble bulacaksanız, Wiesbaden için 127° açısını kullanabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki 1 derecelik fark dünyanın her yerinde farklı bir manyetik alan göstermesinden kaynaklanıyor.
+ Yorum Gönder