+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı namaza engel mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı namaza engelmi cevap bekliyorum

  Cevap: Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı namaza engelmi cevap bekliyorum isimli yazı www.Mumsema.com

  Adet belirtileri görüyorum,bi arada çok olmasada beyazın içinde hafif kahverengilik gördüm daha görmüyorum hep beyaz,gecikmede oldu namazımı kılsammı kılmasammı ne yapıcam bilmiyorum.10 gün geçtiksen sonra güsül alırsam kılabilirmiyim?..

 2. Şema
  Moderatör

  Cevap: Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı namaza engelmi cevap bekliyorum


  Reklam  Adet kanı görmediğiniz sürece adet sayılmazsınız.
  Hafif kahve rengi kanın gelmesi, adet günü içerisindeyse adetsiniz ve bitiminde yıkanın

 3. Misafir
  Ramazanın ilk akşamı yani ilk sahurdan önce kahverengi akıntı gördüm hafif adet sancılarım olmaya başladı bugün salı ve ben dünde gördüm bu renkte bir akıntı ama hala tam olmadım ve bugünde oruç tutmadım ne yapcam gusül alıp oruç tutmalı mıyım yoksa adet olana kadar oruç tutmadan beklemeli miyim ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Eğer adet günlerinin içindeysen bu akıntılar adetten sayılır. Adetinin bitmesini beklemelisin. Adet günlerinde değişsen o zaman oruç tutmalısın.

 5. Misafir
  Merhaba bende aynen arkadaşımız gibi oldum ikinci gün sahura kalktığımda gördüm ve daha görmedim ama ben çok düzensiz görüyorum adetim bazen 30 35 gün sürüyor bazende 50 55 gün sonra adet oluyorum bunun için tamamen emin değilim adet gunummu ne yapmalıyım abdest alıp devammi etmeliyim yok tutmamalimiyim kafam çok karıştı

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu durumda akıntı geldiğinde onu adet kanaması olduğunu sandığında oruç tutma. Kesilince gusül al ve orucuna devam et.

 7. Misafir
  Benim adetin bittikten bigün 24saat sonra kahverengimsi leke geldi oruç tutmalimiyim

 8. arifselim
  Yönetici
  Adet günlerin bitmişse bundan eminsen o zaman orucunu tut ve namazını kıl. Bu lekeler adetten sayılmazlar.

 9. Misafir
  Selam
  Benim 3 aydir adetim gelmedi ve 2 hafta dir kahve rengi akintim var suan oruc tutmuyorum.
  6 ay once ayni sorunu yasadim ve o akinti yaklisik bir ay surdu.
  simdi sorum eger bu ay yine oyle olursa oruc tutmaliyim mi ?

 10. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Bu durumda eğer adetli olsan bile zaten 10 günü doldurmuş olduğun için bu akıntılar özre girer. Oruçlarını tut ve namazlarını kıl.

 11. Misafir
  Adet günüme 1 hafta kala önce kırmızı renkte kan geldi sonra kahverengi daha sonra az az kirli beyaz renkte gelmeye başladı bu durumda oruç tutabilir miyim

 12. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda eğer adetin erken gelme durumu olmadığından eminsen orucunu tutabilirsin. Ama zaman zaman adetin erken gelme ihtimali vardır sende de bu oluyorsa bu adet kanamasıdır orucunu tutamazsın.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
adet lekesi geldiğinde namaz kılınır mı,  kahverengi akıntı namaza engel mi,  adet öncesi kahverengi akıntı namaz,  adet öncesi kahverengi akıntı orucu bozar mı,  adet öncesi kahverengi akıntı abdesti bozar mı,  adetten önce gelen kahverengi akıntı namaza engel mi,  adet öncesi kahverengi akıntı namaza engel mi