Yabancı kadından olan çocuğum onun yanında yetişirse hristiyan olma ihtimali var,bana yardım edin

Yabancı kadından olan çocuğum onun yanında yetişirse hristiyan olma ihtimali var,bana yardım edin 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Yabancı kadından olan çocuğum onun yanında yetişirse hristiyan olma ihtimali var,bana yardım edin

  Ben 34 yasinda bekar bir insanim.Allah affetsin simdi tovbe ettim ama bundan once yabanci bir kadinla iliskim oldu. Kendisi beni cok sevdi benimle evlenmek istedi, bunun icin dinini degistirip kapanmaya bile razi idi ama ailemin siddetli karsi cikmasiyla ben bunu yapamadim. Bu kadinin benden once de bir kac kisiyle cinsel iliskisi olmustu ama benden sonra olmadi. Benim onu reddetmem sonucunda cok fena harap oldu ve dun ogrendimki 3 hafta once benden bir kiz cocugu olmus. Simdi bana kuskun ama bebek onu hayata dondurmus dualarinin kabul olmamasi ve cevresinin cok yogun baskisiyla islamiyete de sogumus. Tekrar acilmis. Camiye arkadaslarina ugruyor ama hristiyanmi muslumanmi oldugunu bana soylemiyor. Kendisine koca adaylari gosteriyorlar, eger bir hristiyan ile evlenirse benim kizimda hristiyan olacak , en buyuk korkum bu. Ailemin durumdan haberi yok. Annem bu haberi kaldirabilirmi bilmiyorum? Maddi durumum fena degil istersem gidip onun yaninda avrupada veya baska bir is uzeri amerikada toplum baskisindan uzak yasayabilirim. Ama ben Allah rizasina uygun hemde ailemin rizasina uygun is yapmak istiyorum. Allah katinda en hayirlisi neyse onu yapmak istiyorum. Hayatimin en zor gunlerini yasiyorum, Allah rizasi icin bir akil verin.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  @mir âb ü kil

  Cevap: Yabancı kadından olan çocuğum onun yanında yetişirse hristiyan olma ihtimali var,bana yardım edin

  l - "Zina eden erkek, zina eden veya müş­rik olan bir kadından başkasıyla evlenemez. Zina eden kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu mü'minle-re haram kılınmıştır." ' (Nur: 3)
  Bu ayeti kerime Kur'an'ın mucizevi ayetlerindendir. Çünkü ayetin lafzı haber, manası ise yasaklama ifade etmektedir. Ayetin manası şöyledir: "Zina edenle ya da müşrikle evlen­meyin."
  Bu ayeti kerimenin "Aranızdaki bekar erkek ve kadınları evlendirin." (Nur: 32) a-yetiyle nesholunduğu iddia edilmiştir. Çünkü genel bir lafız olan "Müslüman bekar erkek ve kadınların" içine zina eden müslümanlar da girer.
  Şafılere göre bekar olan ve zina eden kadınla evlenmek haram değildir ve kadın iddet beklemeden hemen onunla nikah akdi yapılıp cima yapılabilir.
  Hanefilere göre zina eden kadınla nikah akdi yapmak caizdir ve sahihtir. Fakat eğer kadın hamile ise cimada bulunulamaz.
  Malikilere göre zina eden kadının iddet bek­lemesi gerekir ve iddet dolmadan nikah caiz olmaz.
  Bu ayetin nesh olunmadığı da söylenir. Ibn-i Mesud zina eden kadınla evlenmenin haram ol­duğunu söyler ve şöyle der: "Zina eden kadınla zina eden erkek tevbe etmeden evlenirlerse her ikisi de ebedi zinakar olurlar." Bu Hanbelilerin görüşüdür. Onlara göre; zina eden kadın tevbe edip iddet müddeti de bitinceye kadar evlene­mez. Onun tevbesi ise ancak ondan tekrar zina etmesi istendiğinde bundan kaçınmasıyla olur. Aişe (r.a)'dan şöyle dediği rivayet edilmiştir: "Bu ayete göre zina eden bir erkek zina etti­ği bir kadınla evlenemez."

  Ebu Bekir ve Ömer (r.anhüm)'e zina eden bekar .bir erkekle bir kadın getirildiğinde bunlara had vurduruyor sonra da .onların nikahını kıyıp birbirleriyle evlendiriyorlardı.
  İbn-i Ömer (r.a)'den şöyle dediği rivayet olunmuştur: Kendisi mescitte Ebu Bekir'in yanında otururken ne dediği pek belli olmayan ya da konuşması pek açık ol­mayan korkmuş, endişeli ve dehşete kapılmış bir adam geldi. Ebu Bekir Ömer'e: ''Kalkta şu adamın derdi ney­miş öğren, herhalde bir derdi var" dedi. Ömer kalkıp adamın yanına vardı. Adam ona konukladığı bir misafi­rinin kızıyla zina ettiğini söyledi. Bunun üzerine Ömer adamın sırtına vurarak ona şöyle dedi: Allah seni kah­retsin. Kızını niçin korumadın. Ebu Bekir emir verdi ve zina eden kız ve erkeğe had vuruldu. Sonra bu ikisi­ni evlendirdi ve bu ikisinin bir sene sürgüne gönderilmesini emretti.
  Ebu Bekir İbn-i Arabi Ahkamul Kur'an (c: 2 s: 86) isimli eserinde buna benzer bir kaç olay zikretmiştir.

  bu bilgilerden sonra
  Allah'ın "zina etmeyin" emrini çiğnemekten korkmuyorsunuz ama
  Allah'ın "anababanıza karşı gelmeyin" emrine harfiyyen uyuyorsunuz
  ve bu emre istinaden çocuğunuzun annesini yüzüstü bırakıyorsunuz
  hem de cehenneme doğru iteleyerek
  ve bunu takvanızdan dolayı yaptığınıza inanmamızı istiyorsunuz
  İnşaallah öyledir.

  oturup konuşmaktan başka
  bu sorunu nasıl çözebilirsiniz bilmiyorum.
  burdaysanız yazın
  yardımcı olmaya çalışalım İnşaallah

  NOT: Yukardaki bilgileri kullanarak
  çocuğunuzun annesi ile evlenmenizin
  Ebu Bekir ve Ömer'in sünneti olduğunu
  anne babanıza kabul ettirmeyi deneyin


+ Yorum Gönder