+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kızgınlık halinde seni boşuyorum 3 defa boşol demek nikahı düşürür mü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kızgınlık halinde seni boşuyorum 3 defa boşol demek nikahı düşürür mü?

  Cevap: Kızgınlık halinde seni boşuyorum 3 defa boşol demek nikahı düşürür mü? isimli konu Mumsema.com
  ne kadar kolay boşanmış olursunuz yazmışsınız. siz bunca milletin günahını nasıl vereceksiniz. bir iddet döneminde istersen farklı meclislerde 10 defa demiş ol tek bir talak gider. Arkadaşlar sabaha kadar dünyayı dönderdim. Ölüyorum şuan yorgunluktan ama bulunduğum ilin müftülüğüne gitti yukarıdaki açıklamayı yaptı bana. sizde öyle yapın.en doğrusu bu

 2. Misafir

  Cevap: Kızgınlık halinde seni boşuyorum 3 defa boşol demek nikahı düşürür mü?


  Reklam  Sinirlenerek eşime üç defa boş ol dedim kalk babanın evine git artık benim eşim değilsin seni istemiyorum dedim nikahımız düşermi

 3. arifselim
  Yönetici
  Sinirli halde de edilen boşama geçerlidir. 3 defa boş ol demekle boşanma gerçekleşir. Diğer sözler ise üstü kapalı sözlerdir eğer boşama niyeti ile söylense talak yine gider. Size de tavsiyemiz bu önemli konularda sadece netten sorarak bırakmayın mutlaka bir müftülüğe gidin ve net bir bilgi alın.

 4. Misafir
  Kocam bana sinirliyken 3 den 9 a boşol boşol boşol dedi ama yanımızda kimse yoktu yani şahit yok fakat Allah şahit bu durumda boşanmış sayılıyor muyuz??

 5. arifselim
  Yönetici
  Boşama esnasında şahitlerin olup olmamasının bir önemi yoktur ve boşama geçerlidir. Bir anda ve bir yerde bir kaç defa verilen talakın bir talak yerine geçtiğine dair fetva vardır. Bir müftülüğe gidin ve ne yapmanız gerektiğine dair mutlaka bilgi alın.

 6. Misafir
  Eşimle kavga etmiştik bana üç defa ard arda benden boşsun boşsun boşsun dedi nikahımız bozulmuşmudur ?

  Benim kocam 3 kisinin yaninda bana boş ol dedi nikah duştumu

 7. arifselim
  Yönetici
  Evet kardeşim bu durumda nikahınız biter ama bir yerde ve art arda kaç defa söylerse söylesin sadece bir talak gitmiş olur. Bu konuda diyanetin fetvası öyledir. Eğer başka sorularınız veya aklınıza takılanlar varsa mutlaka bir müftülüğe gidin ve danışın.

 8. Misafir
  Ben eşime kızgınlık nedeniyle 1 defa boşol boşol boşol dedim gerçekten bosandik mı?

 9. emre
  Devamlı Üye
  İl veya ilçenizdeki müftülüğe gidip cümlenizi detaylıca anlatın. İki kelimeye sığdıracak kadar bu iş basit değildir.

 10. Misafir
  Eşim bana boşancam senden boşancam senden boşancam senden diye 3 kez dile getirdi boşanmış olur muyuz ?

 11. arifselim
  Yönetici
  Senden boşanacağım demekle talak gitmez. Ancak seni boşadım seni boşuyorum veya benden boşsun gibi o anda talakı ifade eden kelimelerle söylense geçerli olur.

 12. Misafir
  Bayanlarin bosama yani talak hakki olmadigini biliyorum. Arastirin lutfen.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
3 defa boş ol demek,  üç defa boş ol demek,  üç kere boş ol demek,  üç defa boş ol demek diyanet,  üç kere boşol demek,  3 defa boşol demek,  3 kez boşol demek