+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yalan yere Kur'ana el basmanın günahı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Yalan yere Kur'ana el basmanın günahı nedir?

  Cevap: Yalan yere Kur'ana el basmanın günahı nedir? isimli konu Mumsema.com
  Merhaba annem benim bir hatta mi yakaladı kurana değil ama yasin kitabına bn yapmadım dedim .dedigi m gün annem e doğruyu söyledim ..günahı nedir tövbe ettim ne yapmalıyım
  ---
  Eşim beni aldatıyor ve her seferinde kanıtlama rağmen yalan yere kuran a el basıyor ben anlayamıyorum bu kadar yalan söyleyip yalan yere yemin edip sonra da nasıl olsa tövbe ederim demekle günahından kurtuluyor mu gerçekten bunun günahı cezası nedir

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Yalan yere Kur'ana el basmanın günahı nedir?


  Reklam  - Merhaba. Bu yaptığın yemin yasin üzerinde de olsa geçerlidir çünkü oda kuran sayılır. Sana yemin kefareti gerekir.

  - Yalan yere edilen yeminin günahı büyüktür ve Allah katında hiç bir şey kaybolmaz.

 3. Misafir
  nişamlım geçmişle ilgili bir konuyu inandırmak için kurana el bastırdı. doğacak cocugumuz sakat olsun ki dememi de istedi ayrılmayı düşünüyorum bu yeminden sonra şuan ne yapmam gerekiyor ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Kurana el basmak yemindir ve geçerlidir ama doğacak çocuk için dediğin bir bedduadır. Bu sözünden tövbe edebilirsin bunun için tövbe gereklidir.

 5. Misafir
  merhaba;

  eşim sigara içtiği halde beni inandırmak için korkusundan yalan yere kurana el bastı.bunun kefareti nedir.başımıza gelmeyen kalmadı.yoksa bundan dolayımı.oysaki ben affettim hakkımı helal ettim.bi daha yalan yere yemin etmemek için tövbe edip kefaret verse olurmu ne olur bilgi verirseniz sevinirim.

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim.

  Onu yemin etmeye zorlama ve teşvik de etme. Bu doğru bir davranış değildir. Bunun yerine güzellikle zararlarını anlatabilir ikna etmeye çalışabilirsin. Eğer yemin edip bozmuşsa kefaretini vermelidir.

 7. Misafir
  ben sıgara ıçmıcem dıye yemın ettım kurana el bastım alaha karsı kendımı nasıl affettıre bılırım ne yapmalyım

 8. arifselim
  Yönetici
  Allah'a karşı yapman gereken şey yeminini tutmaktır. Yemin tutmak için edilir. Şayet bozarsan o zaman sana yemin kefareti ve tövbe etmen gerekir.

 9. Misafir
  Ben sevgilime gecmisteki yapti.bisey icin kurana el.basmasini.istedim.yapmadım.basarim.dedi.ama.yap anlar oldunu.soyleyenler.var ben.inanmadim.defalarca ypamadim.ddi.kurana el.bastı ve yalan.söylemice icin bana ihanet etmice.icin kurana el.bastı defalarca ama.yine.yanlis yaptı kurana.el bastı bunun günahı nedir

 10. Misafir
  sigara içmiyorum die ailemi inandırmak için yalan yere 2 defa kurana el bastım.sonra yaptığım şeyin yanlış olduğunu idrak edip allaha tövbe ettim.benim sorum yemin kefaretini ödemek için aynı şey için bir kere 3 gün oruç tutmammı gerek yoksa bir 3 gün daha oruç tutmam gerekirmi.yani ikisinin kefaretini ayrı olarakmı ödemem gerekir.cevaplarsanız sevinirm.şimdiden teşekkürler

 11. arifselim
  Yönetici
  Yalan yere yemin etmenin kefareti yoktur. Bu o kadar çirkin bir günahtır ki bunu kefaret temizleyemez. Ancak bu günahın için çok samimi bir şekilde tövbe etmen gerekir. Yalan yere yemin en büyük günahlardan bir tanesidir.

 12. Misafir
  Yalan yere yemin etmenin kefareti yoktur. Bu o kadar çirkin bir günahtır ki bunu kefaret temizleyemez. Ancak bu günahın için çok samimi bir şekilde tövbe etmen gerekir. Yalan yere yemin en büyük günahlardan bir tanesidir.

  teşekkür ederim cvp yazdığınız için.ben zaten tövbe ettim,tövbe namazı kıldım ve sonra böyle birsey bi daha yapmadım.inş.allah affetmiştir.ben sadece somut olarakta kefaret ödemek istedim.oruç veya fakir doyurmak.çünkü böyle yaparak bir nebze kendimi daha iyi hissedeceğim için.saygılar

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
yalan yere kurana el basmak,  yalan yere kurana el basmanın günahı,  yalandan kurana el basmak,  kurana el basmak,  Kurana el basmanın günahı,  qurana el basmaq,  kurana yalan yere el basmak