+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Öfkeyle telefonda eşe üç kez boş ol demek nikahı düşürürmü,böyle bir durumda ne yapılması gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Öfkeyle telefonda eşe üç kez boş ol demek nikahı düşürürmü,böyle bir durumda ne yapılması gerekir?

  Sual: gecen gün karıma cok sinirlendim sözümü dinlemedigi icin küfürler ettim.daha da hızımı alamayıp boş ol boş ol boş ol dedim.
  sonrasında cok pişman oldum.yaptıgımın farkına vardım fakat agzımdan cıkmıştı.
  ben karımı aynı şekilde karımda beni çok seviyor.fakat ailemin bizi yönlendirmesinden bıktıgım icin bu kelimleri söyledim.belki de ailemle aynı evde yasıyor olmamızdandır.benim sözlerimin gecmedigini düsünerek bunları söyledim.
  fakat ben telefonda söyledim boş ol diyerek.ancak boş ol dedigimi karım degil annem duymus o sırada telefonu elinden almış.
  talak diye bir sey okudum.fakat diyarbakırda ki hocalarımıza bunu kabul ettiremedim.
  ben bir kez söyledim boş ol boşl ol boş ol diye.
  karımla tekrar nikah tazelemek istiyorum karımda aynı sekilde.
  vesveselerin kur-an ın emirlerinden daha cok dinlendigi dönemimizde beni aydınlatın allah rızası icin.karımın baska biriyle evlenmeden benimle tekrar nikahı dinimizde belirtilmişmidir? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: öfkeyle telefonda eşe üç kez boş ol demek nikahı düşürürmü,böyle bir durumda ne yapılması gerekir?


  Reklam  Cevap: Selamun aleykum kardeşim. Talak vermek telefonla yada sinirle de olsa geçerlidir. Bu konuda erkek son derece dikkatli olmalıdır ve talak kelimelerini asla kullanmamalıdır. 3 defa bir kerede boş el demekle sadece bir talak gittiğine dair diyanetin fetvası vardır. Yeni bir nikah kıymadan barışmanız yeterlidir. Geriye 2 talak hakkın kalmış olur.

 3. Misafir
  1 - Ben kafam güzel ken eşime sinirlenip bilinçsiz olarak eşime defalarca boşol dedim nikah düşermi


  2 - Esim bana benim.israrim uzerine telefonda uc defa bos ol bos ol bos ol .canin cehenmeme dedi ve telefonu kapatti bosanma gerceklesmis olurmu?

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Kafam güzelken derken sarhoş olduğunu sanırım söylüyorsun. Sarhoşken yapılan boşama geçerlidir.

  2- Israrınla ve telefonla da olsa bu talak geçerlidir ve boşanma gerçekleşmiş olur.

 5. Misafir
  Eşimin beni boşa ısrarı ile telefon da ona illa da boşanmak istiyorsan boş ol,boş ol,boş ol dedim.bir fıkıh ci ya konuyu anlattım. Bana nikahın düşmediği ni,bunu farklı zaman ve mekânda iki defa daha tekrar edersem nikahın düşeceğini söyledi. Hâlâ onunla nikahim geçerli mi? Çünkü halk arasında uç defa söylersen biter mantığı var.teşekkür ederim...

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda eşin senden tek bir talak ile boş olduğuna dair diyanetin fetvası vardır. Geriye sadece iki talak hakkın kalmış olur.

 7. Misafir
  Telefonla evlenmek istediginiz kisiye vekalet verseniz nikah olurmu

 8. arifselim
  Yönetici
  Telefonla vekalet verilebilir ancak vekalet verilen kişi ile şahitler konusunda en ufak bir şüphe, tereddüt ve bir tanımamazlık gibi durumlar asla olmamalıdır ve nikah gizli olmamalıdır.

 9. Misafir
  Esim le kavga sirasinda beni bosa dedim o da sinirle bana 3 defa bosol dedi nikah dustu mu yoksa 1 talakmi oldu bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda yani bir anda 3 kere boş ol demekle sadece bir talak gider. Diyanetin bu fetvasına uyabilirsiniz. En doğrusu mutlaka bir müftülüğe giderek danışma ve o fetvaya göre hareket etmektir.

 11. Misafir
  Selam aleyküm hocam nişanlıyken boş ol boş ol boş ol dedim ama dini nikah yapmıştık boşanma gerçekleşmismidir sinirden söyledim halen nişanlıyim saygilar

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Dini nikah eğer varsa dinen eşin sayılır ve yapacağın boşama geçerlidir. Bunun şakası da ciddisi de geçerlidir. Bir kerede böyle demekle 1 talak hakkın bitmiş oluyor. Geriye iki talak hakkın kalır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
telefonda boş ol demek,  telefonda boşol demek,  dini nikah telefonda bozulurmu,  içinden boş ol demek,  telefonda imam nikahı bozulur mu,  imam nikahı telefonla bozulur mu,  eşine boşol demek