+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kur'an kursu hocalığı için gereken şartlar nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur'an kursu hocalığı için gereken şartlar nelerdir?

  Sual: ben düz lise mezunuyum açıköğretimden ilahiyat fak.okusam hocalık sınavına girebilirmiyim ve bi kursta hocalık yapabilirmiyim.ilahiyat fak.okumadan bu sınava girip hocalık yapmam mümkün mü bir yıl sofular kız kuran kursunda okudum mezun olduktan sonra kendimi bayağı geliştirdim hocalık yapmayı çok istiyorm eğer mümkünse cevabınızı bekliorm şimdiden allah razı olsun belgin icar ? 2. muvaffak
  Özel Üye

  Cevap: Kur'an kursu hocalığı için gereken şartlar nelerdir?


  Reklam  Cevap: İlahiyat fakultesinin en azından ön lisans bölümünü açıktan okumadan resmi hocalık yapmanız mümkün değildir. Açık öğretim fakultesinin 2 yıllık ilahiyat bölümünden mezun olduktan sonra yeterlilik sınavına girerek hocalık için tercih yapabilirsiniz.

 3. Misafir
  Ben kpss den 76 dhbt(yeterlilik)'ten 88 aldim.Yalniz soyle bi sorun var suan imam-hatip son sinif ogrencisiyim ve bu kasimda atamalar olacak..Benim bu atamalarla atanma imkanim var mi ??

 4. muvaffak
  Özel Üye
  Lise mezunu olmadan atanmanız ihtimal dışıdır. Mezun olduktan sonra mülakat olursa girersiniz elinizden geleni yaparsınız. Allah hayırlısını etsin.

 5. Misafir
  Ben Adana'da yaşıyorum. Kuran Kurslarında görev yapmak istiyorum. imam hatip lisesinden mezun olacağım bu senene yapmam lazm ?

 6. muvaffak
  Özel Üye
  Kardeşim, KPSS sınavına girmen lazım ama kayıtlar geçen hafta bitti. Sınavlar da 2 yılda bir oluyor. 2 sene içinde hazırlanıp en güzel şekliyle sınavına girer hayırlısını yapmaya çalışırsın. Allah kolaylık versin.

 7. Misafir
  - Ben imam hatip 11. Sinif ogrencisiyim sinava katilabilirmiyim?

  - Ben duz lise mezunuyum kuran kursu ogretmeni olmak istiyorum.bunun i cin ne gerekli?

  - Ben kayseriden imam hatipte okuyan bir kızım maddi durumum ilahiyata mümkün olmadgndn kuran kursu hocalıgina direkt geçmek mümkün mu

 8. muvaffak
  Özel Üye
  İmam hatip lisenizden mezun olduktan sonra KPSS sınavına ardından yeterlilik sınavına katılıp hocalık için tercih yapabilirsiniz.

  Düz lise mezunları, Hocalık yapabilmek için en azından İlahiyat Açık Öğretim Ön Lisans'tan mezun olmaları lazımdır. Mezun olduktan sonra yeterlilik sınavı için başvuru yapabilirler.

 9. Misafir
  - bn aol de okuyorum bn ıstesem yapabılırmıyım sınavlara gırebılırmıyımkı

  - Ben hafız yada kız kuran kursu hocası olmak istiyorum ne yapmam lazım.

  - ben bir bayanım ve hoca olmak istiyom ilahiyat biride bitirmişim

 10. muvaffak
  Özel Üye
  Aol'den mezun olmadan hocalık için sınava giremezsiniz.
  Hocalık yapabilmeniz için ya imam hatip lisesinden veya en azından açık öğretim 2 yıllık ilahiyat bölümünden mezun olmanız lazımdır.
  imam hatip mezunuysanız ilahiyatı bitirmek için beklemeden kpss ve ardından yeterlilik sınavına başvurabilirsiniz.

 11. Misafir
  Ben yeni bir yıldır orta okulu bitirdim.Fen lisesi ogrencisiyim.fakat liseye bir rahatsizligim icin gidemedim.Suanda hafizlik yada bir bayan olarak ku-an hocasi olmak istiyorum.fakat ne yapacagimi bilmiyorum.bana yardim ederseniz sevinirim.simdiden Allah'a emanet olun.

 12. muvaffak
  Özel Üye
  öncelikle Allah (c.c) şifanızı versin. Eğer şu an durumunuz varsa, 11.sınıfa geçmediyseniz herhangi bir İmam Hatip Lisesine geçiş yapabilir oradan mezun olduktan sonra hocalık için yeterlilik sınavına girebilirsiniz. Eğer lisenizden ayrılmaya durumunuz yoksa da lisenizden mezun olduktan sonra açık öğretimden ilahiyat ön lisans mezunu olup yine hocalık için sınavlara girebilirsiniz.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
kuran kursu öğreticisi olma şartları,  kuran kursu hocalığı,  kuran kursu hocaligi icin gerekenler,  hocalık sınavı,  diyanet hocalık sınavları,  hocalık sınavları,  bayan kuran kursu öğreticiliği şartları