Sabah Namazına Kalkamıyorum! 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Sabah Namazına Kalkamıyorum!


  bir iki haftadır sabah namazına kalkamıyordum uyanıyordum fakat üzerimde bir ağırlık oluyordu geri uyuyup gidiyordum.dün yani Cuma gecesi Yasin ve Saffat surelerini okuyup ardından Allahım gece namazına ve sabah namazına üzerimde uyuşukluk olmadan hemen yataktan fırlayıp kalkabileyim diye dua ettim. bu sabah ezan okunurken uyandım geri uyumuşum rüya görüyordumki biri pencereye beni çağırır gibi vurdu resmen duydum yataktan fırladım ama korkudan geri yatıp yorganı iyice çektim uyku falan kalmadı ama namazımı yine kılamadım neolur yardım edin hala korkuyorum ve gece nasıl uyucam bilmiyorum acele cevap bekliyorum ALLAH RAZI OLSUN!

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Kıdemli Üye
  Desert Rose
  Kıdemli Üye
  Desert Rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 13,587
  Tecrübe Puanı: 186
  Yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Sabah Namazına Kalkamıyorum!


  Sabah namazının normal vakti imsak ile güneş arasıdır.Mesela imsak vakti saat 4:00 'te giriyorsa bu vakit sabah namazının başlangıcıdır.Yine takvimde "güneş" adında bir bölüm vardır.Bu da faraza 6:00 olsun.İşte sabah namazı bu örneğe göre saat 4:00 ile 6:00 arasında kılınmalıdır.Burada verdiğimiz saatler örnek olsun diye verilmiştir. Senenin her günü bu vakitler değişmektedir.
  :
  Sabah namazını imsak ile güneş vakitleri arasında kılamayan kişi güneş doğduktan sonra 45-50 dakika bekler.Çünki güneşin doğduğu andan itibaren takip eden 45-50 dakikalık süre kerahet vaktidir.Bu vakitte hiç bir namaz kılınmaz.Kerahet vakti geçtikten sonra sabah namazının kazası sünnetiyle birlikte yapılır.Bunun vakti de; güneşin doğmasından sonraki kerahet vaktinin bitmesinden öğle namazından 45 dakika öncesine kadardır.Çünki, öğle namazından 45 dakika önce de yine kerahet vaktidir.
  Eğer elimizde imkan olmaz ve sabah namazının kazası öğleden sonraya kalırsa bu durumda sadece farz kaza edilir.
  Uyku,baygınlık,ölüm,savaş gibi haller dışında hiç bir durum namazın kazaya bırakılmasına sebep teşkil etmez.
  ..
  Sabah Namazına nasıl kalkılır

  İNDİR


+ Yorum Gönder