+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zina yapılan kişiyle evlenilirse zina günahı af olurmu yada hafiflermi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zina yapılan kişiyle evlenilirse zina günahı af olurmu yada hafiflermi?

  Sual: erkek arkadaşımla cinsel birleşme olmadan ilişkiye girdim.onunla evlenirsem bu günahım en azından hafifler mi ya da af olur mu.ben evliliğe temizlenmek için razıyım ama o bunu istemezse benim üstümden günah kalkar sorumlusu o mu olur. ? 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Zina yapılan kişiyle evlenilirse zina günahı af olurmu yada hafiflermi?


  Reklam  Cevap: Bu tür bir yakınlaşma da bir çeşit zina gibi haramdır. Bu veya Allah korusun zina günahı olsun evlenmekle de olsa mutlaka ayrıca tövbe edilmesi gerekir. Elbette bir namusa el uzatan biri mutlaka onunla evlenmesi gerekir. Ama sen tövbe etmene rağmen o kimse seninle evlenmek istemezse hemen ondan uzaklaşmalısın.

 3. Misafir
  Evli bi kadın evli bir erkekle zina yapıp kocasına anlatıyor koca boşuyor o zina yapan adamda Karısını boşuyor kadının evliyken zina yaptığı kişiyle evlenebilirmi?

 4. azra
  Devamlı Üye
  kadının evliyken zina yaptığı kişiyle evlenebilirmi?
  Zaten zinakar, zina edene layıktır.
  Temiz insanlara bulaşmasınlar pis adiler

 5. Misafir
  Bekar esinden ayrilmis bir bayanin evli erkek tarafindan kendi aralarinda ben seni aldim vardim deyip evlenme karari aldilarsa ve birliktelik yasadilarsa bu zinamidir. Fakat maddi imkansizliktan dolayi hala bi cati altina girmedilerse ve evlilik dusunceleri hala devam ediyorsa bu yine zina sayilirmi.

 6. arifselim
  Yönetici
  Normal bir dini nikah kıyılmadığı sürece bu bir zinadır. Dini nikah kendi aralarında kıyılamaz. Herşeyin bir usulü ve adabı vardır. Allah'tan korkmalı ve bu tür şeylerden uzak durmalıdır.

 7. Misafir
  Slm ben 18 yaşında bekar biriyim sevgilim le aile arasında söz yüzüğü taktık ama nikah yok biz elimizde olmadan ilişkiye girdik ve bu bir kez olmadı ben vicdanen cok rahatsızm dini nikah kıysak olur mu ve bu yaptığımızın günahı nedir ben cok üzülüyorum hatta bana cennet yüzü yok diye düşünüyorum hocam bana yardım edin içimi rahatlatın yoksa intihar edıcem

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Madem evlilik kararı almışsınız o zaman ilk fırsatta dini nikahınızı da kıydırın ama bu nikah gizli olmamalı ve ailelerin haberi dahilinde omalıdır. Ayrıca bir daha asla zina yapmamalı ve bir birinize asla yaklaşmamalısınız.

 9. Misafir
  Hocam Allah razı olsun peki ole yapıcam ama bu yaptığımızın günahı nedir onu merak ediyorum

 10. arifselim
  Yönetici
  Siz şu anda sözlü veya nişanlı olsanız bile birbirinize haramsınız. Bu yaptığınız zina gibi büyük günahtır. Tövbe edin ve dini nikah oluncaya kadar asla birbirinize yaklaşmayın.

 11. Misafir
  Selam evlendikten sonra ben bi kızla ilişkiye girdim pişmanım var. Affetir mi yoksa eşim helal söyler mi yardımı eder misin

 12. Selam2
  Devamlı Üye
  Pişman isen tövbe edip ibadetlerini de ihmal etme. Allah affedicidir tevbe edenleri sever.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
zina yaptığın kişiyle evlenmek,  zina yapılan kişiyle evlenmek,  zina yaptigin kisiyle evlenmek,  zina edilen kişiyle evlenmek,  zina yaptığın kişiyle evlenirsen günahın af olur mu,  zina ettiğin kişiyle evlenmek,  zina yaptığın kadınla evlenmek