+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kader kapalılığı diye birşey varmıdır,varsa nasıl açılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kader kapalılığı diye birşey varmıdır,varsa nasıl açılır?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Kader kapalılığı diye birşey varmıdır,varsa nasıl açılır?


  Reklam  Cevap: İslamda kader,kısmet kapalılığı açıklığı diye bir şey yoktur. Bunlar şirke kapı açan hurafelerdir.

  Günümüzde Anadolu'nun değişik yörelerinde İslam öncesi Şamanizm ve İran Zerdüşt dini kalıntılarıyla Orta Asya'dan getirilen Hinduizm inançları, halk arasında hala yaşanırlığını devam ettirmektedir

  Kısmet taşı, kısmet tepesi, kısmet dağı, kısmet ağacı, vb gibi İslâm'a ters düşen inançlar bu türdendir
  Bu dağlar, tepeler ve taşlar kısmetini dileyenlerin ona kavuşacaklarına inanılarak kutsallaştırılmıştır Örneğin, evlenmemiş kızlar bu taşların yanında ya da bu tepelerde yanık türküler söylerler Kısmetim neyse bir an önce olsun anlamındaki bu tür dileklerde, gelen kısmete razı olunacağını gösterir Ağaca bez bağlama, cami duvarına anahtar sokma, Hıdrellezlerde ateş üzerinden atlama, ağaç diplerine para gömme gibi bir çok değişik şekillerde görülen bu tür inanışlar zamanla halk arasında dinden bir parça halini almış görülmektedir Bazı yörelerde bu tür bir fiili yapmayan insanların uğursuzluğa maruz kalacağı inancı yaygındır.

  Ya da genç kızların evlenemeyeceğine inanılır Cahiliyye dönemi arapların bir işi yapmadan önce başvurdukları fal okları buna benzer bir başka kısmet inancını yansıtır Onlar yola çıkacakları veya bir işe başlayacakları sırada fal oklarına bakarlar ve hareketlerini bunlara göre düzenlerlerdi İşte bunlara inanmak ve itikat etmek şirktir.

  Günümüzde bir çok cinci, hacı, hoca oldunu iddia eden şarlatanlar bu meseleyi sanki varmış gibi göstererek
  cahil halkı kandırıp bununla rant oluşturmuşlardır.

  Her Şey Allah'ın takdiri sonucu meydana gelir. Kader ve kazaya iman imanın şartlarındandır. Hayırda şerde Allaha Aittir.

  Allah a (cc) tevekkül edip sabırla beklemek gerekir.


 3. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  varsa nasıl açılır?
  ''Ya Fettah'' diye zikredebilirsin.Fettah Allah'ın sonsuz güzellikteki isimlerinden birisidir.Ve hayırlı kapıları açan anlamındadır.Bu zikri ''Ya Fettah Ya Allah'' şeklinde gerçekleştirirsen inanıyorumki hem sevabını alırsın hem de hayır kapılarını kendine açtırırsın inşaallah.''Ya Fettah'' ın zikir sayısı günlük olarak 489dur fakat benim tavsiyem bu sayıya değilde kendi içine uy ve sürekli elindn geldiği kadar zikret.

  Ayrıca önemli olan bu hayırlı kapıların açılması değil senin oradan hayırlı bir şekilde geçmendir.Zikirlerini gerçekleştirirken sürekli hayırlı yolda ilerlemeyi isteki başarılı olabilesin.

  Selametle.

 4. Misafir
  kaderımde bır kazın küyrügündan yakalıyorüm sonra boynüna kadar gelıyorüm boynünda cennetın yeşılı rengı var benı sarıyor renk sonra kazın bır bakıyorüm ıkı bası var sasırıyorüm sonra kazın güçlü basınına sarılıp öpüyorüm sonra onü serbest bırakıyorüm kaz gök yüzünde üçüyor kaz zayıf cılız bır kaz deyıl tam tersı bır kaz kaz güçlü tavlı ırı kocaman bır kaz bırde bakıyorüm rengı sıyah sora kaz gök yüzünde üçüyor kaz yarın üçürümün üstünde üçüyor düa edıyorüm hep kaz üçürümün üstünden geçiyor sonra şükredıyorüm lakın bakıyorm ben bünları yaparken tek basıma oldügümü görüyorüm kaderım bü kazla berabermı bü kaz benım kadermmı yoksa ne bü rüya bü rüya çogünlügü dogrü çıktı çıkıyor ne anlatılıyor bana bü kaz benım eşimmı

 5. arifselim
  Yönetici
  Rüyadan görmüş olduğun kazın anlamı, senin çevrende senin iyi niyetini kullanan kimselerin varlığı ile tabir edilir. Ölmek ise tersi ile yorumlanır ve uzun ve hayırlı bir ömür yaşamak manasındadır. Sonuçta bunlar birer rüyadır ve asla kesin gözü ile bakmak yanlıştır. Bunlar sadece birer ihtimaldir. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
kader nasıl açılır,  kader nasil acilir,  kısmet nasıl açılır,  kısmet nasıl açılır forum,  şans kapısı nasıl açılır,  kaderim nasıl açılır,  kader kapalılığı