+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Genç kızlarda akıntı hakkında sorular Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Genç kızlarda akıntı hakkında sorular

  Sual: bu akıntı dediğininz bekar genç kızlardada oluyormu?
  oluyorsa ne yapmalıyız?
  çok afedersiniz...ben lavabodan çıktıktan sonra abdest alırken bi iki damla idrar geliyor akıntı olarak bahsettiğiniz bumu değilse bunu nasıl önlerim çünkü tekrar takrar abdst almak zorunda oluyorum namazda iken bile oluyor ve takrar kılmak zorunda kalıyorum.. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: genç kızlarda akıntı hakkında sorular


  Reklam  Cevap:
  bu akıntı dediğininz bekar genç kızlardada oluyormu?
  oluyorsa ne yapmalıyız?
  çok afedersiniz...ben lavabodan çıktıktan sonra abdest alırken bi iki damla idrar geliyor akıntı olarak bahsettiğiniz bumu değilse bunu nasıl önlerim çünkü tekrar takrar abdst almak zorunda oluyorum namazda iken bile oluyor ve takrar kılmak zorunda kalıyorum
  sizin bahsettiğiniz idrar tutamama sorunu vajinal akıntılar daha farklıdır.
  Bu sorun sürekli oluyorsa özür kapsamına girer,her namaz vakti için ayrı abdest alarak
  ibadetlerinizi yapabilirsiniz fakat bu bir sağlık sorunu olduğu için
  bir üroloji uzmanına gitmelisiniz.Genç kızlarda akıntı ve sebepleri
  aşağıda belirtildiği gibidir.
  Geçmiş olsun kardeşim...

  Gençkızlarda Akıntı ve Nedenleri

  Genel olarak tüm kadınlarda normal vajina florasına bağlı fizyolojik Akıntı mevcuttur.Bu bir hastalık belirtisi değildir.
  Bakire Kızlarda yani cinsel yaşamı olmıyan bir genç kızda mantar enfeksiyonu olabilir.Cinsel yolla bulaşan diğer enfeksiyon belirtisi veren (bakteri ye bağlı)vaginal Akıntıya genç Kızlarda rastlanmaz.Böylede olsa genç kızlar bir jinekoloğa kontrolunda ve uygun tedavi sürdürülmelidir.
  Özellikle kilolu genç Kızlarda giyilen naylon giysiler , iç çamaşırlar bölgede sıcaklık ve nem artışına neden olur ve mantar enfeksiyonu için uygun ortam gelişir. Lokal allerjenler, pedler, Renkli tuvalet kağıtları, parfümler, yüzme havuzundaki ilaçlar, alerjiye neden olabilirlerve Alerjik bölgede ise daha sonra mantar enfeksiyonu gelişebilir.Ayrıca bazı antibiyotikler ve hastalıklarda , görülen tedavi sırasında mantar enfeksiyonunu geliştirebilir.

  Tıp merkezi sitesi

 3. Misafir
  - Merhabalar ben 18 yasindayim ve cok akintim oluyor bi doktra gorunmekten cok utaniyorum akintiyi onlemek icin neler yapabilirim ?

  - Akıntım kahverengi iki aydır böle oluo. Bekarım neden olabilir. Lütfen cevabınızı bekliyorum

 4. halilcan
  Devamlı Üye
  Kadınlardaki adet dönemindeki kahverengi akıntı nedeni genellikle, adetin başında veya sonunda görülür ki bu aslında doğal bir durumdur. Eski kalan kanların kahverengi şeklinde atılmasından dolayıdır. Bu duruma ya adet başında veya sonunda atılır.

  Bunun bir diğer nedeni ise,
  kahverengi akıntının yapısı ve zamanlaması ile ilgilidir. Lekeler şeklinde meydana gelen kahverengi akıntı kadının yumurtlama döngüsünün bir doğal bir parçası iken akıcı özellikteki bir kahverengi akıntı gebeliğin erken ilk işareti olabilir.

  Adet dönemi sürecinde görülen kahverengi lekelenmelerin büyük bir çoğunluğu, vücutta kalarak atılması zaman alan eski kan nedeni ile meydana gelir. Önceki döneminizden kalan kan, adet döneminin başlangıcında kahverengi lekeler halinde belirmeye başlayabilir. Adet döneminin bitimine doğru, adet dönemi bitiyor gibi görünse de kalan eski adet kanı tamamen vücuttan atılamadığı için kahverengi lekeler halinde kanamaya yol açmaktadır. Kadınlarda geciken adet dönemleri de açık yada koyu kahverengi veya koyu kırmızı koyu lekeler yada akıntılara neden olabilir.

 5. Misafir
  - Kocam penisini içime almadan parmağıyla bi ön sevişme tarzı bisey oldu aramızda kahverengi akintilarim var ama bakireyim hala sizce nedeni ne olabilir

  - genç kızkardaki sürekli akıntının çözümünü paylassanz sevinirm

 6. arifselim
  Yönetici
  Kadınlarda veya kızlarda kahverengi akıntının nedeni eğer adet döneminin başında ve sonunda oluyorsa bu doğal bir durumdur. Yetişkin bayanlarda ve adet dönemi dışında akıntı oluyorsa ve rahim ile ilgili ciddi bir sorunu olmayan her bayan, her ay yumurta hücresinin üretildiği ve menstrüasyon dönemi denen bir dönem yaşar. Bu dönemin bazı evrelerinde rahim içi dokuda (Rahim mukozası) yer alan “endometrial hücre” isimli hücreler yenilenme özelliği gösterirler. Yenilenme sürecinde bu hücrelerin eskileri vücuttan atılarak yerine yenileri yapılır. İşte, bu süreç, yani değiş tokuş süreci kadındaki kahverengi vajinal akıntının en büyük nedenleri arasında yer alır.

  Bunun dışında başka hastalıkların habercisi olma ihtimalide vardır. Bunun sürekli devam etmesi durumunda bir jinekoloğa görünmeniz en iyisi olacaktır.

 7. Misafir
  Meraba iyi günler erkek arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadım vajinal bölgeme boşalma olmadı iki ay düzenli olarak regl oldum her regilimden sonra idrar testi yaptım negatif çıktı regil tarihim sırasıyla 26 eylül 25 ekim 23 kasım bugün 22 aralıkta az bişey kahverengi akıntı oldu sonrasında biraz kanamam oldu ilk gün yoğun oluyorum ve şuan çok korkuyorum bazı siteler gebelik diyor lütfen yorumlarmısınız.

 8. arifselim
  Yönetici
  Öncelikle şunu söylemeliyim ki dini nikah olmadan bu tür bir ilişki haramdır. Tam bir zina olmasada bir çeşit zina gibidir. Bundan tövbe etmelisiniz. Sizinde dediğiniz gibi evet bu bir hamilelik belirtisi olma ihtimali vardır. Bundan emin olmak için gebelik testinin yaptırılması gerekir ki siz iki defa yaptığınızı söylüyorsunuz. Normalde sizin artık gebe olma durumunuz pek mümkün görünmüyor.

 9. Misafir
  Merhabalar ben 23 yaşındayim bakireyim ama vajinal bölgemde akıntı oluyo sümüksü ve cok koku var rahatsız oluyorum ne yapmalıyım yardimci olabilirmisin şimdiden tesekkurler

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Geçmiş olsun. Bu tür akıntılar eğer normalden fazla oluyor ve kokuyorsa o zaman doktora görünmeniz gerekir. Bu bazı hastalıkların habercisidir. Geciktirmemek en doğrusudur.

 11. Misafir
  Meraba gunah oldugun farkndaym ve defalarca tovbe de ettm 😞.. Erkek arkadasmla surtunme iliskisi yasadk uzerne bosalmadi ama zevk suyu degmistr die korktm.. Adetm 15 gun gecikti sonra oldm kan pihtiliydi ve fazlaydi.. Banyo yaptktan 3 gun sonra gebelk testi yaptm negatf cikti.. Sonra kahve rengi aknti ve az leke gibi kan geldi .. Hamile olablr miyim lutfen yardmci olun

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Farkındaysan bu günahı asla tekrar etmemelisin. Tam bir zina olmasa bile buda bir çeşit zina gibi haramdır. Tövbe istiğfar etmeli ve bu tür ilişkileri hemen bitirmelisin. Hamile olma ihtimali var ama en sağlamı kan tahlili yaptırarak anlaşılır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
kızlarda akıntı ,  kizlarda akinti,  kızda akıntı neden olur,  bekar kızda akıntı olurmu,  genç kızlarda akıntı,  kizlarda akinti neden olur,  kızlarda akıntı neden olur