+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslamda doğumdan sonra cinsel ilişki süresi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: İslamda doğumdan sonra cinsel ilişki süresi

  Yorum: İslamda doğumdan sonra cinsel ilişki süresi isimli yazı www.Mumsema.com

  Bn 43 gün oldu doğum yapali hala kanamanın biraz var eşimle ilişki gunahmi

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: İslamda doğumdan sonra cinsel ilişki süresi


  Reklam  40 günün dolduktan sonra artık gusül abdesti almalısın ve namazına da başlamalısın. Bu süren dolduktan sonra eşinle ilişkiye girmen yasak değildir. Bu gelen kanamalar özür hükmündedir.

 3. Misafir
  Doğum yapali 54 gün oldu fakat ara ara kanama devam ediyo bu durumda cinsel ilişkiye girmekte dinen sakinca var mıdır?

 4. arifselim
  Yönetici
  Doğumdan 40 gün sonra akıntı kesilmemiş olsa bile artık eşi ile ilişkiye girmesinde dinen bir sakınca yoktur. Lohulsalığın en uzun süresi 40 gündür bundan fazlası özre girer.

 5. Misafir
  Merhaba doğum yapali 44 gün oldu ama hala koyu renkte kanamam var eşimle ilişkiye girebilirmiyim

 6. Misafir
  Safi mezhebine göre de yorum yaparsanız daha verimli olur şimdiden teşekkür ederim

 7. @hmet
  Üye
  doğum yapali 44 gün oldu
  Doğum sonrası nifas normali 40 gündür ama azami süresi 60 gündür.

  Fakihlerin çoğunluğuna göre nifasın en uzun süresi kırk gündür. Hz. Peygamber döneminde doğum yapan kadınların kırk gün beklediklerini bildiren hadislerle Asr-ı saâdet’ten beri bu hususta ittifak edildiğine dair rivayetler bu görüşün dayanağını oluşturur.

  Bu süreyi aşan kan Hanefîler’e göre istihâze, Hanbelîler’e göre hayız şartlarını taşırsa hayız, aksi takdirde istihâze sayılır. Şâfiî ve Mâlikîler ile Şa‘bî, Ubeydullah b. Hasan el-Anberî, Haccâc b. Ertât gibi âlimlere göre ise nifasın en uzun süresi altmış gündür. Ancak Şâfiîler’e göre de bu durum genellikle en fazla kırk gün sürer. Bu görüş sahipleri konuya ilişkin rivayetlerin genel ve yaygın durumu dile getirdiğini, az da olsa nifas hali altmış gün süren kadınlara rastlandığını, dolayısıyla bu konuda fiilî durumun esas alınması gerektiğini belirtirler. Nifasın âzami süresinin hayızınkinin dört katı olduğu yönünde fakihlerin genel bir kabulü vardır. Bu sebeple hayzın âzami süresini on gün kabul edenlerin nifasınkini kırk, on beş gün kabul edenlerin altmış gün olarak takdir ettikleri görülmektedir

  Kaynak Dİyanet

 8. Misafir
  Ben temizlendim sandım gusül abdesti aldıktan sonra önce namaz kıldım sonra kocamla ilişkiye girdim diğer gün akıntım olduğunu fark ettim günahı varmı acaba

 9. arifselim
  Yönetici
  Öncelikle adetinin süresini ne zaman bittiğini iyi bir şekilde bilmen gerekir. Eğer bitti zannıyla ilişkiye girmişsen zaten bir günahı yoktur. Ama kadın bu konuda hassas olmalı ve adet süresini bilmesi gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
lohusalık kaç gün sürer,  dinen doğumdan sonra ne zaman ilişkiye girilir,  doğumdan kaç gün sonra ilişkiye girilir dinen,  lohusalık ne kadar surer,  lohusa kaç gün sürer,  dinimizde lohusalık kaç gün sürer,  lohusalik kac gun surer