+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkeklerin göğüs kıllarını aldırması günah mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkeklerin göğüs kıllarını aldırması günah mıdır ?


 2. Galus
  Özel Üye

  Yanıt: erkeklerin göğüs kıllarını aldırması günah mıdır ?


  Reklam  Cevap: erkek göğüs kıllarını alması caiz değildir. Sadece zaruret varsa kesebilir sağlık gibi sebeplerden dolayı kesebilir.

 3. Misafir
  Peki saç kesmek yaratılışa müdahale değil mi ?

 4. İslam
  Kur'an Hadimi
  saç kesmek yaratılışa müdahale değildir, aksine fıtrata uygundur.

 5. Misafir
  hocam kollarımda ve bacaklarımda aşırı kıl var. yaşım daha 16. bu görüntümden utanıyorum ne yapmam gerekir?

 6. Misafir
  erkegin kıllısı makbuldür evladım ne utanıyorsun

 7. Misafir
  hocam bildiğim ve duyduğum kadarıyla insan gözüne hoş gelmeyen insanı çirkin gösteren her türlü kıl vb. arınmak günah olmaması gerek zira nasıl ki saçın tekrar çıkmayacak şekilde traş etmek haram ise ( insanı çirkin göstermesinden dolayı ) aynı şekilde insanı çirkin gösteren kıllardan arınmakta mubah olması gerekmiyor muydu ?

 8. arifselim
  Yönetici
  Eğer ciddi bir rahatsızlığı varda örneğin hastalık veya başkaları tarafından alay ediliyor gibi bir durum mevcutsa bu kılları alabilir. Veya vücudunda aşırı kıllanma olan kimseler bunları makina ile kısaltmaları da caizd

 9. Misafir
  peki erkeğin hanımı erkeğin kıllarından ( göğüs ve bacak) rahatsız olur ve böyle bir istekte bulunursa hüküm nedir acaba?
  ----
  arkadaşın dediği gibi kadında kocasının kıllarından rahtsızlık duyuyorsa ne yapılır hadi bacaklardaki kılları geçdikte göğüsdeki beldeki ve kalçadaki kıllar çok rahatsız edici ve henüz 17 yaşındayım rahatsızlık duyuyorum

 10. arifselim
  Yönetici
  Eğer bir çirkinliğe neden olacak seviyede uzun ise onları tamamen değilde kısaltması caiz olur.

 11. Misafir
  Hocam sporcuyum ve sporda kıllar enerjiyi emiyor ve zorlanı yorum spor yapmakdan ve tüllerimi aldırsam günahmıdır.

 12. arifselim
  Yönetici
  Bu geçerli bir mazeret değildir bu durumda kesersen mekruh olur. Ama çirkinliğe neden olacak kadar uzayan kılları makine ile alınması durumunda caizdir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
erkeklerin kıllarını alması,  gögüs kılı kesmek günahmıdır,  vücut kıllarını kesmek günah mı,  gögüs kıllarının alınması günahmı,  erkeklerin kıl aldırması günah mı,  vücuttaki kılları almak günah mı,  erkeklerin kıllarını alması günah mı