+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şunu yapmayacağıma yemin ederim demek yemin olur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Şunu yapmayacağıma yemin ederim demek yemin olur mu ?

  Yorum: Şunu yapmayacağıma yemin ederim demek yemin olur mu ? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Bir daha evdeki hayvanlara girmeye ce ğin dedim yeminle söylüyorum dedim şimdi de pişmanım yemin sayılır mı kefalet i nedir

 2. Misafir

  Yorum: Şunu yapmayacağıma yemin ederim demek yemin olur mu ?


  Reklam  Iyi gunler sunu yaparsan seninle konusmicam yemin ederim dedim karsimdaki kisi de yapti simdi ne yapmaliyim yemin yerine gecer mi konusmalimiyim.

 3. arifselim
  Yönetici
  İyi günler kardeşim. Yemin ederim demek bir yemin sayılır. Bu bir yemindir ve yeminini bozarsan sana kefaret gerekir. Boş yere yemin etmek insanın kendisini zora sokması demektir.

 4. Misafir
  arkadaşlar arkadaşım bana bir soru sordu bende yalan söyledim sonra Allah çarpsınmı dedi bende çarpsın dedim cok pismanim ne yapmaliyim

 5. arifselim
  Yönetici
  Bunu demek bir yemin değildir ama bu bir bedduadır. Allah korusun insan kabul edilmesinden korkmalıdır. Bu sözünden tövbe etmelisin ve asla bir daha ne yalan nede bu sözü kullanmamalısın.

 6. Misafir
  Tabiki yemin olur.Yemin edip sözünde durmassan muhtemelen çarpılırsın.Allaha dua edip yeminin için tövbe edersen Allah dualarını kabul edip seni affedebilir.

 7. Misafir
  Hayırlı günler . Bir konu hakkında konuşuyorduk . Birisi hakikaten neden öyle dedi ben de valla bilmiyorum dedim ama bir anda çıktı ağzımdan ağız alışkanlığı ile kasti olarak etmedim . Önemsiz bir konu hakkında muhabbet ediyorduk . Kefaret ödemelimiyim . Teşekkürler .

 8. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler kardeşim. Ağız alışkanlığı şeklinde ağızdan çıkan vallahi gibi sözler için yemin kefareti gerekmez. Bunlar geçerli olan yemin çeşidinden değildir. Yinede gerek olmadıkça ağzı alıştırmamak iyidir.

 9. Misafir
  16 yasindayim basimdan bi olay gecti sigarayla ilgili bende icimden allahim bu olay aileme duyulmasin yemin ederim sigara icmiycem bundan sonra dedim bu ettigim yemin gecerli oluyomu acill cevap ?

 10. mum
  Administrator
  Bu ettiğin yemin geçerlidir ve bozman büyük günahtır, şayet bozarsan yemin kefareti gerekir ve tevbe

 11. Misafir
  - Bir daha bunu yaomycam yaparsam unıverste kazanamayım dedım.ama o seyı yapmam gerek napmalıyım.yardımcı olun lutfen


  - Merhaba ben evliyken yemin ettim Allah beni genelevine düşürsün burdan gitcem dedim gittim yani boşandım ama yinede yeminim tuttu ne yapmalıyım tövbe icin

  - merabalar esimle aramizda bir tartisma gecti annesi hakkında oda çok sinirlenip eyer bir daha anneme gidersen cocuklarin ölsün dedi ve de en sevdigin ölsün dedi ama bu sözünü umursamayip beni annesigile zorla gönderdi bu yemin in kefareti nedir

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Yorum: Şunu yapmayacağıma yemin ederim demek yemin olur mu ? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Şunu yapmayacağıma yemin ederim demek yemin olur mu ?
  Siz yemin etmediniz sadece kendinize beddua ettiniz.
  Tövbe edin ve bir sadaka verin beddua etkisi geçer

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 ... SonuncuSonuncu
yemin ederim demek yemin midir,  yemin ederim demek yemin sayılır mı,  yemin ederim demekle yemin olur mu,  yemin ederim demek yemin olur mu,  yemin ederim demek yemin mi,  yemin ederim demek,  yemin ederim ne demek