Ameliyata girmeden önce hastanın okuyacağı dua 5 üzerinden 4.03 | Toplam : 75 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ameliyata girmeden önce hastanın okuyacağı dua


  doğuştan çift taraflı kalça çıkığım var ilk defa amelifyat olacağım.ameliyata girmeden önce ameliyatımın başarılı geçmesi için hangi dualar okumam iyi olur

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Ramadan Devamlı Üye
  Ramadan
  Devamlı Üye
  Ramadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 24.Ağustos.2009
  Üye No: 51064
  Mesaj Sayısı: 945
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 34

  Cevap: ameliyata girmeden önce hastanın okuyacağı dua


  Ameliyatınız inşallah başarlı geçmiştir.
  DUA

  Hastalık hâlinde, günahlarına tevbe etmesi sünnettir. Hadîs-i şerîfde: “Bir kul hastalanıp, sonra iyileşince, hâli iyi olmazsa, yanındaki hafaza melekleri, biz onu iyileştirdik, ama o âfiyyet bulmadı, ya’nî hâlini düzeltmedi derler” buyuruldu.
  Hasta iken şu duâyı çok okur: “Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fağfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.” Hazret-i Âişe anlatır: Resûlullah’dan duydum: “Birinize derd, keder, hastalık gelince, üç defa “Sübhâneke innî küntü minezzâlimîn” desin” buyurdu. Hazret-i Enes anlatır. Resûlullah’a bir köylü gelip, “ben hastayım, yediğim içtiğim karnımda durmuyor; iyi olmam için bana duâ et” dedi. Resûlullah: “Bir şey yediğin veya içtiğin zaman, “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil-ardı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm, yâ hayyü yâ kayyûm” söyle, büyük de olsa, hastalık sana zarar vermez” buyurdu.
  Peygamberimiz(SAS) Eshâbına, bütün ağrı ve ateşli hastalıklar için: “Bismillâhil kebîr eûzü billâhil azîm min şerri külli ırkın ne’ar ve şerri harrin-nâr” duâsını okumağı öğretirdi


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Ameliyata girmeden önce hastanın okuyacağı dua


  burnum kırıldı daha12 yaşındayım lütfen dua okuyun iyi geçsin


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Ameliyata girmeden önce hastanın okuyacağı dua


  Tüm müslüman alemin regaip kandili mübarek olsun. Suan hastanede yatmaktayım yarın agır amileyat gecırecem ismim kadır yasım 27 dualarınızı eksık etmeyın lütfen kulun kula ettıgı dua daha hayırlı.herkezden Allah razı olsun..


+ Yorum Gönder