Kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster

5 üzerinden 4.00 | Toplam : 13 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster

  Ben Kul Hakkı Ile Ilgili Hadis Ve Açıklamalarını Istiyorum.en Az 10 Tane Olursa Iyi Olur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  yüzbin Devamlı Üye

  Cevap: kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster

  kul hakkı ile ilgili hadisler


  "Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur."
  (Buharî, Müslim)

  "Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır."
  (Müslim)

  "Kaçmayarak, yalnız Allah'tan sevap bekleyip sabrederek, düşmana karşı durduğun halde öldürülürsen, borçlarından başka bütün günahlarına kefaret olur. Bunu bana Cibril söyledi."
  (Müslim)

  “Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin. Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da. Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir. Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir.” (Buhari, Rikak, 48)


  “Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır.”
  (Müslim)


 3. 3
  Misafir

  Cevap: kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster

  Hadisler ödevimi yapmama yaradı Allah razı olsun


 4. Reklam

+ Yorum Gönder