+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yemini bozmak istiyorum ne yapmam gerekir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Yemini bozmak istiyorum ne yapmam gerekir

  Cevap: Yemini bozmak istiyorum ne yapmam gerekir isimli yazı www.Mumsema.com

  Ben hamileyim eşim bu hafta pikniğe gdersem çocuğmun yüzünü görmek kısmet olmasın dedi ama sonradan gderz dedi kızgınlıkla yazmış mesajda ağzndan çıkmamış ne yapmalıyız

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Yemini bozmak istiyorum ne yapmam gerekir


  Reklam  Bu yemin değildir ama beddua etmektir. Bundan tövbe etsin ve tekrar etmesin. Böyle sözler insanın haddini aşması demektir.

 3. Misafir
  Benim birkac tane yemin kefaretim var bir tane daha yemin kefaretim olursa en büyuk cezalar beni bulsun dedim

  Simdi de yemin bozmak istiyorum. Ne yapmaliyim

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  bir tane daha yemin kefaretim olursa en büyuk cezalar beni bulsun dedim
  Bu yemin değildir kendine ettiğin bedduadır. Bu bedduandan tevbe ederek vaz geçmen yeterlidir.

 5. Misafir
  bu günahı birdaha işlersem ALLAH beni cennetine sokmasın desem ve nevsime uyup işlesem akibeti nedir cennete girememmi

 6. arifselim
  Yönetici
  Allah seni ıslah etsin kardeşim. Bu söz kendine bir bedduadır ya Allah kabul ederse o zaman ne yapacaksın. İlk önce bu sözden dolayı tövbe et ve elinden geldikçe bu sözüne sadık ol. Allah kullarını affedicidir ve merhameti sonsuz büyüktür.

 7. Misafir
  Merhaba esim bayramda memlekete gitmek istiyor fakat ben ona sinirlendigim icin bayramda memlekete gitmek nasip olmasin eger gidersem Allah canimi alsin dedim ama buyuk ihtimal memlekete gidicez ne yapmam lazim gitmeden once yeminimin kefareti icin uc oruc mu tutmaliyim

 8. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Allah canımı alsın gibi sözler yemin değil bedduadır. Ya Allah kabul ederse diye korkmak lazımdır. Bu sözler haddi aşmaktır. Bundan tövbe et ve tekrar etme. Allah edilen tövbeleri kabul eder.

 9. Misafir
  S.a bana cam telefonda yemin ettirdi allah peygamberin üstüne yemin et dedi bende allah peygamber üstüne yemin ettim yemini bozduktan sonramı 3gün oruç tutcam yoksa bozmadan mı tutcam yardımcı olun lütfen
  Şimdiden teşekkür ederim

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Yemin tutmak için edilir. Mümkün mertebe yeminini bozma ama şayet bozarsan önce yemin bozulur ve ardından fazla vakit geçirmeden kefareti verilir.

 11. Misafir
  Merhaba hocam. Ben erkek arkadaşıma o an sinirle, eğer bir bayanla çalışırsan annemi kardeşimi görmek nasip olmasın, yemin ederim bir daha sana dönmem başka birisiyle evlenirim dedim. Ben bu yeminimden dönmem için ne yapmalıyım, çünkü o an sinirle konuştum tabikide her alanda bay bayan çalışacak mecburiyetten..

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu dediğin sözler bir yemin değildir bunlar kendine ve yakınlarına ettiğin birer bedduadır. Bir yemin olarak bir şey yapman gerekmez. Ama bu sözlerin için tövbe etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
yemin bozmak için ne yapılmalı,  yemini bozmak için ne yapmak gerekir,  yemini bozmak için ne yapmalı,  yemini bozmak için ne yapılmalı,  yemin bozmak için ne yapılır,  yemin bozmak için ne yapmak gerekir,  yemini bozmak