+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çocuk sakinleştirici dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çocuk sakinleştirici dua


 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: çocuk sakinleştirici dua


  Reklam  Cevap:
  çocugum hiç durmuyor yardımcı ol çıldıracam
  kardesim yardimci ol diye emrederce konusmanizdan görülür ki streslisiniz önce sabir gerek Allahdan sabir dileyin, cocugunuz hyperaktive olabilir fakat o cocukda bir sorun anlamini tasimaz.
  Cocugunuza sakin bagirmayin, tatille uyarmayi deneyin, büyük biriymis gibi onun sevyesine inip konusun. "konusun" bagirmayin insaAllah.

  Size tavsiyem eger gercekden asiri hareketli ise cocugunuz bir uzmandan yardim almanizdir, o sizi daha iyi yönlendircektir.


  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) torunları için şöyle dua ediyordu.

  أُعِيذُكُمَا بِكَلِمَاتِ اللهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ


  “Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hâmmetin ve Min Kulli Aynin Lâmmeh.”

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), Hasan ve Hüseyin (Radiyallahu Anhuma)’yı:
  “Sizi, her şeytan ve haşereden, her kötü gözden Allah’ın noksansız kelimelerine sığındırırım” diyerek dua ederdi.
  Buhari 4/119

 3. Misafir
  Kizim çok huysuzlaniyor sabrim bitecek onu incitecegim yada uzecegim diye korkuyorum henüz 1 yasinda öğrenme yaşi hasar birakmak istemiyorum uyumasi ve huzurlu olması için ne yapabilirm çocuğumu en iyi şekilde yetismesini istiyorum asi olmasini istemiyorum

 4. Misafir
  Bismillahirrahmânirrahîm.
  1- Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
  2- Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
  3- Seyeslâ nâren zâte leheb
  4- Vemraetühû hammâletelhatab
  5- Fî cî dihâ hablün min mesed
  keseb yerine kadar 6 keZ oku her okumanda besmele cek başa don 7 ci kez hepsini oku ins sifa bulur

 5. Misafir
  Merhaba benim oğlum çok hareketli huysuz faln değil çok sukur ama ele avuca sigmiyo yaşından büyük davranmıyor bir yaşında 4yasindaki çocuğun hareketleri neolur bana yardımcı olun daha çok küçük yıprandığını hissediyorum onuda kendimi de uzuyorum

 6. Misafir
  Benim oglum sekiz yasinda ama bizi hic dinlemiyo cok inat uc dort sefer bagriyoz oyle cevap veriyo cok bunaltti bizi ne yapmamiz gerekiyo

 7. Şema
  Moderatör
  Çocuğu sakinleştirmek için dua

  Okunuşu:“Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ıbadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun.”

  Anlamı:“ Allah’ın gazabından,Allah’ın cezasından,kulların şerrinden ve şeytanın çarpmasından Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım.Rabbim bana gelmelerinden sana sığınırım.

  Dua ile iligili bilgi: Amr İbn Şuayb şöyle diyor: ”Abdullah ibn Ömer, Çocuklarından aklı erenlere bu duayı öğretir, aklı ermeyenlere de yazar ve üzerine asardı.

 8. Misafir
  1 yasinda kizim hic durmuyor nazara goze cok geliyor surekli agliyor ne yapacagimi biliyorum durmuyor yardimci olun

 9. Şema
  Moderatör
  Çocuklara özel dua (Hem nazar hem sakinlik verir)Uizuki bi kelimatillahit-tammeti, Min kulli şeytanin ve hammetin, Ve min kulli aynını lammeh.

  (Erkek bebekler için "Uizuke" diye başlanmalı)


 10. Misafir
  coçuklarım hiç durmuyorlar grd herşey için aglıyorlar saprım Kalmadı hangi duayı okumalıyım

 11. Misafir
  Kızım 16 aylık ve çok hareketli çok huysuz napmalıyım bilemiyorum lütfen en etkili Bi dua söyler misiniz Rica ediyorum teşekkürler

 12. klav
  Özel Üye
  Herkeste bu sorun var , ben size yardımcı olcam inşallah, kücük cocuklar nazardan dolayı aşırı huysuz olurlar o gözler öle ki cocuğu çileden cıkarır , onlarında elinde değil , oyüzden nazar ile ilgili bilgileri iyi araştırın. Herzaman yapabilceğiniz suya okuyacağınız dualar, nas -felak- kulhu- fatiha- inşirah- ayetel kursi 7şer defa , hemen etki görmediniz diye pes etmeyin. Nasıl hastalanırız ilac anında iyileştirmez bi hafta içiyorsak duada öle sabır işi, ve alışkanlık yapın uyumaya cıkartığınızda cocuklarınıza kurandan dualar acın dinleterek uyutun kısık sesle. Yüksek acmayın huzursuz olurlar. Ve önerceğim kabe imamı Mishary Alafasy müthiş yorumu var. Ben en cok inşirah -adiyat surelerini dinletirim sakinleştirici özelliği var. Ve dileğiniz ne sure varsa hepsi bizler icin hepsi şifa. İnşallah yardımcı olmuşumdur. Bi tavsiye daha var bağırarak cocuklarınızı daha kötü yapıyorsunuz cıkmaza girersiniz ve gece korkuları başlar yapmayın tv tablet gibi şeylerle ilgileniyorsa bıraktırın onlarla oyalandıkca hırcında oluyor aşırı sinirli oluyorlar denedim gercektende öle.

  Kayıtsız Üye den alıntı

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
huysuz çocuğa okunacak dua,  sakinleştirici dua,  çocuğun uslu ve sakin olması için okunacak dua,  çocuğu sakinleştirmek için dua,  durmayan çocuğa okunacak dua,  çocuğu sakinleştirici dua,  hareketli çocuğa okunacak dua