Çocuk sakinleştirici dua 5 üzerinden 3.95 | Toplam : 571 kişi
 1. 71
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Çocuk sakinleştirici dua


  Nasıl yani başa alıcaz benimde 2 buçuk yaşında oğlum var çok sinirli ve hareketli 😔


 2. 72
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Çocuk sakinleştirici dua


  Merhabe benim down sendromlu 10 yaşında oğlum var dur durak bilmez sürekli arkadaşlaŕına etraftakilere vuruyor sınıftan kaçmaya çalışıyor söz dinlemiyor sakinleştirici kulanıyoruz ama hep aynı kendini altıncı katan aşağı atmaya kalkışıyor lütfen bana yol gösterin


 3. 73
  emirhan uysal Devamlı Üye
  emirhan uysal
  Devamlı Üye

  Üye No: 119149
  Mesaj Sayısı: 258
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: Çocuk sakinleştirici dua


  Aleyküm selam.Şimdi onları anlamak biraz zor olsa da onu bir psikologa götürebilirsiniz.Onun dışında Kuran çok rahatlatıcıdır.Açın ve onu dinletin.Onu bazı çikolata tarzı şeylerle mutlu etmektense biraz Kurana teşvik etmeye çalışın.Psikolog bence bir fayda sağlamayabilir.Allaha dua etmek herşeyin çözümüdür.O yüzden onu sakinleştirecek şeyin Kuran olduğunu düşünüyorum.Açın ve dinletin.Eğer bunu yapıyor iseniz onu bu fikirlere iten şeyleri bulup önünü tıkamalısınız.


 4. Reklam

 5. 74
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Çocuk sakinleştirici dua


  Kuran ve dualar bizim için bulunmaz birer nimet insan dua olmasa nasıl teselli bulur şükürler olsun rabbime


 6. 75
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba benim 5 yasında oğlum var çok hareketli yemesi falan yok ama yerinde durmuyor bu kaç haftadır en ufak bir şeyde ağlamaya başlıyor ve biz .ne dersek dinlemiyor bizi vurmaya kalkıyor ağlıyor sonrada uyuya kalıyor bir doktordan yardım almalı mıyım yoksa duası var mıdır bir yardımcı olsanız sevinirim


 7. 76
  muvaffak Süper Moderator
  muvaffak
  Süper Moderator

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 724
  Tecrübe Puanı: 10

  Çocuğunuzun durumu tıbbi bir durum. Hiperaktivitesi olabilir veya uyum sorunu çekiyor olabilir. Çocuğunuzu ihmal etmeden bir an önce doktora götürün. Tedavi sürecinde ise tedavinin sıhhat ile sonuçlanması için dua edebilirsiniz.


 8. 77
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  6 yaşında oğlum okulda durmuyo ders yapmiyo çok hareketli başima ağrılar giriyor 😑


 9. 78
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  ebeveynler çocuklarının sadece önündeki durumlarını değil ilerideki durumlarını da göz önünde bulundurmalıdır. yani hatalar olabilir ancak güreşilmesi veya layığıyla karşılığının verilmesi, ileride başka problemlere neden olabilir. başınıza ağrılar girmiş bir vaziyetteyken çocuğunuzla başa çıkamazsınız, verdiğiniz karşılıkda ilerisi için fayda verici değil anlık olur. biraz sakin olmaya çalışın.

  ayrıca sözüm meclisden dışarı geçen bakıyorum yemek yeniyor... bir anne telefonda bir işini halletmeye çalışıyor, o arada çocuğuna yemek yemesini söylüyor. çocuğu yemek yemeyince de sofra da böyle mi yemek yiyorduk diyor, çocuğuna kızıyor. neredeyse bütün yemek boyunca da elinden telefon düşmüyor, sorsalarda dünyayı kurtarıyordur herhalde. bu mu yani sofra adabı diyesim geliyor. çocuk da ben doydum deyip kalkıyor. yine yemekden bir örnek daha vereyim geçen tartıştığım bir büyüğümle sofraya oturduk bana yemeğimi koyuyorlar, bekliyorum. ters ters niye yemiyorsun dediklerinde seni bekliyorum diyorum olay değişik bir hale geliyor. tartışdığım kimsenin hanımı da, tartıştıkdan sonra bile yemeğe başlarken kocam bekleniyorsa ben de kocama saygı göstereyim bari diyor. olay komple değişiyor.

  yani örnekler bitmez ancak annelerin hakları da bitmez, işleri de zor. Allah yardımcınız olsun, Allah bağışlasın :)


+ Yorum Gönder
Git İlk 356