Konusunu Oylayın.: Kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali
 1. 18.Nisan.2010, 14:12
  1
  Misafir

  Kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali


  Kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali Mumsema Konu Başlığında da bahsettiğim gibi Kitabımız Kuranı Kerimin arapça harflerle yazılışını okuyamıyorum.Dolayısı ile Türkçe Harflerle yazılmış halini bari okumak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Başarı ve saygılarımla.


 2. 18.Nisan.2010, 14:12
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Konu Başlığında da bahsettiğim gibi Kitabımız Kuranı Kerimin arapça harflerle yazılışını okuyamıyorum.Dolayısı ile Türkçe Harflerle yazılmış halini bari okumak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Başarı ve saygılarımla.


  Benzer Konular

  - Namazdan sonra okunacak dua - duanın arapça yazılmış hali

  - Bir Kadın Ay Halinde Veya Lohusalık Döneminde Arapça Harflerle Yazılmış Bir Duayı Yüzünden Bakarak O

  - Yasin-i Şerif'in Türkçe harflerle yazılışını arıyorum.

  - Kuranı kerimin bütün sürelerini arapça ve türkçe okunuşları ile bir arada

  - Kuranı Kerim Türkçe harflerle okunabilir mi. Tecvitli okumamak namazı bozar mı?

 3. 20.Nisan.2010, 12:33
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,477
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  --->: kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali
  Kur'an-ı Kerim'i en iyi okumanın yolu orjinal şekliyle okumaktır. Çünkü arapçada bulunan bazı harflerin karşılığı diğer dilerde bulunmamaktadır.

  Kur'an-ı Kerim Allah tafafından arapça olarak göderildiği için başka dillerle okunamaz ve yazılamaz. Kur'an-ı Kerim'i Mümkünse kendi Alfabesinden yani arapça olarak okumamız lazım.

  Alıntı
  Kuranı Kerimin arapça harflerle yazılışını okuyamıyorum.


  Öğrenmek için acaba çaba sarfettinizmi? Bakın Ülkemizde Yaz döneminde Cami ve Kuran Kurslarında kuran eğitimi verilmektedir. Buralardan öğrenebilirsiniz. Öğrenmek için çaba sarfettiğinizde Unutmayınki Allah(c.c) Sizlerin yardımcısı olacaktır. Öğrenmenin yaşı yok 80-60-50 Yaşındaki İnsanlar öğrendiğine göre bizler bihayli rahat bir şekilde öğreniriz.Kur'an-ı Kerim'i Latin harfleriyle okuyup rahata kaçmayalım muhterem kardeşim. Ve Şunu Unutmamak gerekir Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) Hadis-i Şerifte Buyuruyorki: "Kur'an Okuyunuz Zira Ku'an Okuyanların Karşısına Kıyamet Gününde Okuyanların Karşısına Şefaatçi olarak çıkar." é Sizin En hayırlınız Kur'an-ı Öğrenen Ve Öğreteninizdir." " Kur'an-ın her bir harfine on sevap var." Bizde bu hais-i Şeriflerden yola çıkıp öğrenip okuyan ve öğretenlerden olalalım. Allah sizlere öğrenmeniz İçin Zihin Açıklığı versin.(Amin)
 4. 20.Nisan.2010, 12:33
  2
  Moderatör  Kur'an-ı Kerim'i en iyi okumanın yolu orjinal şekliyle okumaktır. Çünkü arapçada bulunan bazı harflerin karşılığı diğer dilerde bulunmamaktadır.

  Kur'an-ı Kerim Allah tafafından arapça olarak göderildiği için başka dillerle okunamaz ve yazılamaz. Kur'an-ı Kerim'i Mümkünse kendi Alfabesinden yani arapça olarak okumamız lazım.

  Alıntı
  Kuranı Kerimin arapça harflerle yazılışını okuyamıyorum.


  Öğrenmek için acaba çaba sarfettinizmi? Bakın Ülkemizde Yaz döneminde Cami ve Kuran Kurslarında kuran eğitimi verilmektedir. Buralardan öğrenebilirsiniz. Öğrenmek için çaba sarfettiğinizde Unutmayınki Allah(c.c) Sizlerin yardımcısı olacaktır. Öğrenmenin yaşı yok 80-60-50 Yaşındaki İnsanlar öğrendiğine göre bizler bihayli rahat bir şekilde öğreniriz.Kur'an-ı Kerim'i Latin harfleriyle okuyup rahata kaçmayalım muhterem kardeşim. Ve Şunu Unutmamak gerekir Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) Hadis-i Şerifte Buyuruyorki: "Kur'an Okuyunuz Zira Ku'an Okuyanların Karşısına Kıyamet Gününde Okuyanların Karşısına Şefaatçi olarak çıkar." é Sizin En hayırlınız Kur'an-ı Öğrenen Ve Öğreteninizdir." " Kur'an-ın her bir harfine on sevap var." Bizde bu hais-i Şeriflerden yola çıkıp öğrenip okuyan ve öğretenlerden olalalım. Allah sizlere öğrenmeniz İçin Zihin Açıklığı versin.(Amin)+ Yorum Gönder