Yeter Artık Ölmek İsityorum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yeter Artık Ölmek İsityorum


  bıktım artık insanlardn bıktım kuzenim dediğim arkamdan vuruyor kardeşim dediğim iş çeviriyor ben insnları anlamıyorum yemin ederim ki bunları yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum hepsi beni dışlıyor milletin içinde küçük düşürüyor arkdaşlık etmiyorlar hiçbirşey yapmadım onlara Allah biliyor ya ... neden böyle davranıyorlar bilmiyorum beni aralarına almıyorlar dışlayıp duruyorlar küçük görüyorlar..ne yapacağım bilmiyorum ne olur bi akıl verin en cahil insanın yanında beni övüyorlar en tahsilli insanın yanında rezil kepaze ediyorlar aklıma bunları takmaktan yoruldum yaşamaktan bunaldım sinirden heğ alıyorum hastalanıyorum yataklara düşüyorum YETERR artıkkkk bi akıl verin bana ne yapayım

  İlgili Yazılar

 2. 2
  barkan Üye
  barkan
  Üye

  Profili:
  Üye No: 50414
  Mesaj Sayısı: 25
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 35

  --->: Yeter Artık Ölmek İsityorum


  cevabı kendiniz vermişsiniz: "aklıma bunları takmaktan yoruldum " siz kendinizi bildikten sonra bırakın kim ne derse desin. sanmayın ki yalnızsınız, sanmayın ki diğer insanlar sizin yaşadıklarınızı yaşamıyor. ben buraya yaşadıklarımı yazsam belki kendi derdinizi unutursunuz.. bence herşeyden önce Allah'ın sizi sevmesi önemli, tabi ki sizin de O'nu ;) insanlar çiğ süt emmiş. en yakınlarınızdan hoşgörü beklersiniz ama tam tersi en sağlam kazığı atan onlar olur. Dua en iyi silahtır ;) kendinize dua edin ve samimiyetine inandığınız insanlardan dua isteyin ;) ve bir hatırlatma daha yapayım; beterin beteri var. Allah korusun, çok daha kötü olaylarla imtihan edilmediğinize şükredin. İyi kötü sağlığınız yerinde, aklınız bilinciniz yerinde ve buraya derdinizi paylaşabiliryorsunuz. Esma-ül Hüsna'yı da dilinizden düşürmeyin:
  Es-Sabur
  Alıntı
  Nur Külliyatı'nda sabır üçe ayrılarak incelenir:

  “Sen üç sabır ile mükellefsin. Birisi: taat üstünde sabırdır. Birisi: masiyetten sabırdır. Diğeri: musibete karşı sabırdır.”(Sözler)

  Buna göre bir kul, nefis ve şeytanın telkinlerine rağmen hayırlı bir iş yapar ve bunda sebat gösterirse, ‘taat’ üstünde sabır etmiş olur.

  Kendisine kötülüğü emreden nefsinin sözlerine ve şeytanın vesveselerine kapılmamak için mücadele vermek suretiyle ‘masiyete’, yani günahlara karşı sabretmiş olur.

  Bu dünya imtihanın bir cilvesi olan sıkıntılara, hastalıklara ve ‘musibetlere’ sabredip, şikayet yoluna girmemekle de sabrın üçüncü şubesinde başarıya ulaşır
  El Fettah
  Alıntı
  “Rahmet ve rızık kapılarını açan.”

  “Zorlukları kolaylaştıran.”

  “Hidayetiyle kalplere iman ve marifet kapılarını açan.”

  “Eğer o ülkeler halkı inansalardı ve korkup sakınsalardı, gerçekten üzerlerine hem gökten, hem yerden (sayısız) bolluklar (bereketler) açardık; ancak onlar yalanladılar, biz de onları kazandıkları nedeniyle yakalayıverdik.”( A’râf Sûresi, 7/96)
  El Basıt
  Alıntı
  Allah'ın, her hayrı veren, lütuf ve rahmetini kullarına yayan yüce yaratıcı olduğunu ifade eder. Allah, insanlara rızık, neşe, rahatlık ve bolluk vererek onlara lütuf ve rahmetiyle muâmele etmektedir

  Allah yar ve yardımcınız olsun...+ Yorum Gönder