Yıkamada çeken yünlü kıyafetler

Yıkamada çeken yünlü kıyafetler 5 üzerinden 3.38 | Toplam : 89 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Yıkamada çeken yünlü kıyafetler

  Yünlü elbisem yıkama sonrası çekti tekrar eski haline nasıl gelebilir püf noktalar hakkında bilgiler verir misiniz ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İsrâ İsrâ

  --->: yıkamada çeken yünlü kıyafetler

  Sorununuz kısmen çözülebilir niteliktedir. Yün maalesef yıkamaya karşı çok hassas bir üründür. Yünün yıkanması için özel şartlar gerekir. Yaptığınız işlem sonucunda kazağın küçülmesi normaldir. Bu problem kısmen çözülebilir. Ancak bundan daha büyük sorun yünün yıkamada keçeleşmesidir ve bu sorunu düzeltmek pek mümkün değildir. Küçülen kazağın tekrar açılması için yapmanız gereken şey; ütünüzün buharını son ayarına kadar açın. Ütüyü kazağınıza değdirmeden iki santim kadar yukarıdan buhar püskürtün. Bu esnada kazağı çektiği yönlerden esneterek (çekerek) boyutlarını uzatın. Aslında bu işlemi yakınınızda bulunan bir kuru temizlemeciden rica ederseniz daha kolay bir şekilde pres ütüde alttan buhar vererek uzatabilir.


 3. 3
  Misafir

  Cevap: yıkamada çeken yünlü kıyafetler

  sonunda deneye deneye buldum arkadaşlar:babamın bana hedıyesı cok sevdığim yun hırkam kucucuk kaldı kızıma gıydırmeyı denedım maalesef cok sert ve ağirlasmiştı gelelim çözüme ılık suya 2 emek kaşiği bebek şampuanı, 2yemek aşiği saç kremı ve 1 çay bardaği çamaşır yumşatıcısı koyun karıştırın ve gıysıyı basın dk sonra suyun içinde çekıştırın (u işlemi birkaç kez yapmanız yeterlı zira hırkam normalden buyuk oldu)sıkmadan asın kuruyana kadar ara ara çekiştırın denedim %100 yünde hemde:)


 4. Reklam

 5. 4
  Misafir

  Cevap: Yıkamada çeken yünlü kıyafetler

  Cidden düzeldimi kazagın :)bende denicem


 6. 5
  Misafir
  Ben buharkazanlı ütünün buharını en sonuna getirip elbiseye sıkyım. Sonra elniseyi istediğim genişliğe getirdim. Oldu


 7. 6
  Misafir
  Kücülen yün ceketi nasıl eski haline alır


 8. 7
  Misafir
  Ben terziyim bir elbiseyi uzatman yada pantolonu vs çektirerek ütülemektir ama yıkandığı zaman yine eski haline geri döner her seferinde bu uygulamayı yapmak gerekiyor saygılar.


+ Yorum Gönder