+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Dualar ve Kur'anda Dua Kategorisinden Kur'anda Dua Örnekleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ahfa
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kur'anda Dua Örnekleri

  Reklam

  Kur'anda Dua Örnekleri Mumsema "Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru! (Bakara 201)  Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et! (Bakara 250)
  Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme!

  Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirlere karşı bize yardım et! (Bakara 286)  Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! [bizi sapıtma] Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin. (Al-i İmran 8)  Ey Rabbimiz, iman ettik; günahlarımızı bağışla, bizi Cehennem azabından koru. (Al-i İmran 16)  Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; ayaklarımızı [yolunda] sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle! (Al-i İmran 147)  Ey Rabbimiz, "Rabbinize inanın" diyen davetçiyi [peygamberi] işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al! Ey Rabbimiz, bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın. (Al-i İmran 193-194)  Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! (Araf 126)  Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)  Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat! (Şuara 83) 2. *Amine*
  Okur, yazar, susar...

  --->: Kur'anda Dua Örnekleri


  Reklam


  Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! (Araf 126)

  Aminler olsun
  Rabbim dualarımızı makbul buyursun İNŞALLAH
  Allah razı olsun kardeş

 3. karia
  Üye
  ALLAH (c.c) razı olsun elinesağlık kardeşim paylaşım için

 4. kevasor47
  Nur Yolcu
  Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)  Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat! (Şuara 83)

  amin amin amin

 5. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! (Araf 126)
  Amin ellerine ve emeğine sağlık ahfa kardeşim Allah c.c razı olsun

 6. Şaban ÖNAL
  Devamlı Üye
  Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)

 7. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~
  Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)


  Amin rabbim dualarımızı kabul etsin
  paylaşım için Allah c.c. razı olsun kardeşim emeğine sağlık

 8. musluman06
  Üye
  allah günahlarımızı bağışlasın inşallah

 9. Misafir
  allah dualarinizi kabul eylesin allah kazadan beldan korusun kardes

 10. Misafir
  Benim için de dua ederseniz çok mutlu olurum. Sevdiğim insan hapise girecek başkaları yüzündenbelki bi duaniz bin kapi açar Allah razı olsun.

 11. Misafir
  sizi çok beğendim allah ne duanız varsa kabul eder inşallah allah sizden razı olsun. :D :D :D :D :D

 12. acade ıkon
  Üye

  Reklam


  Allah razı olsun gerçi daha yeniyim ama

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
kurandan dua örnekleri,  kuranda dua örnekleri,  dua örnekleri,  kurandan dua örnekleri kısa,  kuranda ne gibi dualar yer alır,  kuranda geçen dua örnekleri,  kuranı kerimden dua örnekleri